Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie categorig un dyno test ca sa poti sa faci ulterior regalje ca sa vezi diferenta, oricum eu vreau hyperchargerul in mare parte pentru aspect, dar mai e o parte buna ca sunetul se modifica automat cu hypercharger, filtru sport si esapament.

Iar ceea ce vreau sa fac eu vreau sa fie cat de cat unicat, ca sa imi pot linisti constiinta.

Sa va fac cunostiinta cu un dragstar de 400cc din Craiova care bate la ceeace vreau eu

1.post-25613-0-86013400-1348664092_thumb.jpg

2.post-25613-0-89906500-1348664111_thumb.jpg

3.post-25613-0-16012600-1348664135_thumb.jpg Actualmente asa arata.

:cheers:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare de ieri sunt posesorul unui minunat dragstar 1100 din 2004 ....motocicleta imi place foarte mult in afarra de saua de la highway hawk care e cam incomoda pt sotia mea :(, asa ca daca este cineva interesat sa schimbe sa originala pe una highway hawk da un pm si ne intelegem ;) o sa pun cateva poze ...desi imi doream foarte mult o yamaha tenere >2008 intamplarea a facut sa ma aleg cu un dragstar :)....ce ulei este recomandat pt dragstar? acum are ulei long l;ife de la bmw 5 w 30....

post-67006-0-10578300-1348692474_thumb.jpg

post-67006-0-64581700-1348692481_thumb.jpg

post-67006-0-53692600-1348692493_thumb.jpg

post-67006-0-22403700-1348692589_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bestial cu site....sa o auzi fara site, e de vis, nu e adevarat, cel putin pe mine ma incanta total.

Cat despre un video cred ca o sa fie cam greu pentru mine de postat, dar nu impoosibil, insa trebuie sa imi lasati ceva timp.

Sper sa va placa ce mi-am luat, e visul meu.

 

Sa-l stapanesti sanatos, shtefanut!

 

Stiu motorul de cand s-i l-a adus Ursu, am facut destule drumuri impreuna. Dar n-am reusit niciodata sa merg in spatele lui, duduie de imi vibra viziera la casca :)) Nu e gluma!

Nu stiu pe un filmulet cum s-ar auzi, depinde cu ce inregistrezi.

Sa va bucurati unul de celalalt, e un motor pe cinste!

 

Off... (si scuze) Stii cumva ce motor si-a luat sau ce vrea sa-si ia Ursu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare de ieri sunt posesorul unui minunat dragstar 1100 din 2004 ....motocicleta imi place foarte mult in afarra de saua de la highway hawk care e cam incomoda pt sotia mea :(, asa ca daca este cineva interesat sa schimbe sa originala pe una highway hawk da un pm si ne intelegem ;) o sa pun cateva poze ...desi imi doream foarte mult o yamaha tenere >2008 intamplarea a facut sa ma aleg cu un dragstar :)....ce ulei este recomandat pt dragstar? acum are ulei long l;ife de la bmw 5 w 30....

Bun venit pintre posesorii de Star-uri, sa aveti parte de evenimente placute impreuna. Eu la al meu bag 20w40 dar merge si 20w50, dar uite-te mai bine in manual si tu te hotaresti ce si cum Yamaha XVS 1100 Dragstar Manual BINE ILUSTRAT.pdf .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pintre posesorii de Star-uri, sa aveti parte de evenimente placute impreuna. Eu la al meu bag 20w40 dar merge si 20w50, dar uite-te mai bine in manual si tu te hotaresti ce si cum Yamaha XVS 1100 Dragstar Manual BINE ILUSTRAT.pdf .

 

 

 

multumesc mult pt manual...ce nu am gasit in el este cum se regleaza carburatoarele ...uite ce am gasit eu pe net....este pt dragstar din 99 ..oare corespunde pt dragstarul meu din 2004?

Yamaha_XVS_1100_L_DragStar_99_Service_Manual_www.manualedereparatie.info.pdf

Editat de timberland0910
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos, shtefanut!

 

Stiu motorul de cand s-i l-a adus Ursu, am facut destule drumuri impreuna. Dar n-am reusit niciodata sa merg in spatele lui, duduie de imi vibra viziera la casca :)) Nu e gluma!

Nu stiu pe un filmulet cum s-ar auzi, depinde cu ce inregistrezi.

Sa va bucurati unul de celalalt, e un motor pe cinste!

 

Off... (si scuze) Stii cumva ce motor si-a luat sau ce vrea sa-si ia Ursu?

 

Multam fain de urari.

Ursu nu si-a luat nimic, lucreaza pe un tir in comunitatea europeana. Sta mai mult pe afara, de asta a si vandut motorul, ca nu mai are timp de el. Si eu am pus mana pe bijuterie.

 

O sa isi ia si el altul dar cand o sa se linisteasca acasa si asta cred ca o sa fie, dupa cum zicea el, peste vreo 5 - 6 ani.

Cat despre duduitul motorului, e un vis care acum e realitate. Ma hranesc cu asta.

Sper sa nu creada lumea ca am luat-o razna, dar cum merge si cum se aude pe mine ma incanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pt manual...ce nu am gasit in el este cum se regleaza carburatoarele ...uite ce am gasit eu pe net....este pt dragstar din 99 ..oare corespunde pt dragstarul meu din 2004?

Ahoi!

Al tau nu cumva e pe injectie?

Eu asa stiu ca din 2000 incoace sunt pe injectie de aia mi-am luat din 1999, daca gresesc va rog sa ma corectati.

Dar ce anume vrei sa faci la carburator sau injectie?

Era un topic de manuale undeva dar nu il mai gasesc , dar asta am gasit pe net:

http://www.starbikeforums.com/forums/showthread.php?t=772

http://www.starmotorcycles.com/assets/service/manuals/2000/LIT-11626-13-36_96.pdf

si sectiunea Star Forum Ro http://star.forumers.ro/ poate a postat careva pe acolo.

Poate iti sunt de folos aceste link-uri.

 

Multam fain de urari.

Ursu nu si-a luat nimic, lucreaza pe un tir in comunitatea europeana. Sta mai mult pe afara, de asta a si vandut motorul, ca nu mai are timp de el. Si eu am pus mana pe bijuterie.

 

O sa isi ia si el altul dar cand o sa se linisteasca acasa si asta cred ca o sa fie, dupa cum zicea el, peste vreo 5 - 6 ani.

Cat despre duduitul motorului, e un vis care acum e realitate. Ma hranesc cu asta.

Sper sa nu creada lumea ca am luat-o razna, dar cum merge si cum se aude pe mine ma incanta.

Ieri am fost si eu la o plimbare de seara cu gasca mea si pur si simplu urcam un munte cu niste curbe si efectiv ma ungea la inima sunetul in sarcina al Ursului meu de 1100cc, era deja intuneric aproape si am stins luminile si parca totul era mai nebunatic, parca chiar calaream un urs :smoke: .

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Al tau nu cumva e pe injectie?

Eu asa stiu ca din 2000 incoace sunt pe injectie de aia mi-am luat din 1999, daca gresesc va rog sa ma corectati.

Dar ce anume vrei sa faci la carburator sau injectie?

Era un topic de manuale undeva dar nu il mai gasesc , dar asta am gasit pe net:

http://www.starbikef...hread.php?t=772

http://www.starmotor...26-13-36_96.pdf

si sectiunea Star Forum Ro http://star.forumers.ro/ poate a postat careva pe acolo.

Poate iti sunt de folos aceste link-uri.

 

 

Ieri am fost si eu la o plimbare de seara cu gasca mea si pur si simplu urcam un munte cu niste curbe si efectiv ma ungea la inima sunetul in sarcina al Ursului meu de 1100cc, era deja intuneric aproape si am stins luminile si parca totul era mai nebunatic, parca chiar calaream un urs :smoke: .

 

e pe carburator al meu nu stiu sa fie dragstar pe injectie ....man motocicleta asta in 2 ani de cand a luat-o prietenul meu (de la care am cumparat-o) a facut 2000 km ...mai mult a stat in garaj ...si vreau sa ii fac o revizie generala ,sa ii reglez carburatoarele etc, si as vrea sa le fac dupa manual..nu la ceva mecanic care lucreaza dupa ureche....

 

nu doreste nimeni o sa HIGHWAY Hawk in schimbul seii originale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rolul hypercharger-ului e sa iti creasca puterea si sa iti scada consumul, desigur daca e si o evacuare custom si un filtru sport pe el si impreuna sunt calculate astfel in cat sa mearga struna.

Aripile vreau sa fie ceva de genul post-25613-0-99929400-1348605243_thumb.jpg

Esapamentul, ghidonul (ape-ul) si sisybar-ul ceva de genul post-25613-0-19960000-1348605261_thumb.jpg

 

 

Interesanta combinatie ... pai se apropie finalul de sezon si ai tot timpul sa mesteresti ... a doua poza o stiu, e super ok. Imi place mult si mie :grinbandit:

 

Mi-ar fi placut sa ies, dar inca imi mai ling ranile dupa o cazatura pe drumul spre Transalpina. Am cazut impreuna cu sotia, cu Banditul, undeva in apropiere de Brasov. Nimic grav, insa mai sunt ceva dureri pe la un sold si pe la coaste, nu e nimic rupt, doar busitura iar motorul, m-am ocupat de el si arata impecabil.

 

Sper sa imi revin cat mai repede sa mai prind si eu ceva din sezonul asta.

Multam oricum de invitatie si inca o data, imi pare rau.

 

 

Para rau sa aud de cazatura si ma bucur ca sunteti ok !!! :ok:

Daca i-ti vine cheful da un semn.

 

. Concluzia e simpla - vrei motor mai puternic iti cumperi motor mai puternic nu il chinui pe ala pe care il ai.

Deci, tobe custom + hypercharger e doar imagine. Acum nah, cine si-a luat chopper si l-a luat pentru imagine, nu pentru performanta, nu?

 

 

 

De acord .... da arata bine, nuh ?:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe carburator al meu nu stiu sa fie dragstar pe injectie ....man motocicleta asta in 2 ani de cand a luat-o prietenul meu (de la care am cumparat-o) a facut 2000 km ...mai mult a stat in garaj ...si vreau sa ii fac o revizie generala ,sa ii reglez carburatoarele etc, si as vrea sa le fac dupa manual..nu la ceva mecanic care lucreaza dupa ureche....

 

nu doreste nimeni o sa HIGHWAY Hawk in schimbul seii originale?

Daca iti e frica sa faci pe la un mecanic reglajele poti sa te bagi tu dar daca nu te pricepi nu iti recomand.

Uite un tutorial de sync carb http://www.youtube.com/watch?v=YhomLFebOVc

Cu privire la curatare carb iti recomand un om care se ocupa cu asa ceva.

In principiu sa iti schimbi uleiul la motor, cardan, sa verifici placutele de frana si discurile, filtrul de aer, si sa masori voltajele la baterie si motor cand functioneaza.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare de ieri sunt posesorul unui minunat dragstar 1100 din 2004 ....motocicleta imi place foarte mult in afarra de saua de la highway hawk care e cam incomoda pt sotia mea :(, asa ca daca este cineva interesat sa schimbe sa originala pe una highway hawk da un pm si ne intelegem ;) o sa pun cateva poze ...desi imi doream foarte mult o yamaha tenere >2008 intamplarea a facut sa ma aleg cu un dragstar :)....ce ulei este recomandat pt dragstar? acum are ulei long l;ife de la bmw 5 w 30....

 

 

Frmos !!! Stapanesti sanatos sa te bucuri de el fara incidente !!!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti e frica sa faci pe la un mecanic reglajele poti sa te bagi tu dar daca nu te pricepi nu iti recomand.

Uite un tutorial de sync carb http://www.youtube.c...h?v=YhomLFebOVc

Cu privire la curatare carb iti recomand un om care se ocupa cu asa ceva.

In principiu sa iti schimbi uleiul la motor, cardan, sa verifici placutele de frana si discurile, filtrul de aer, si sa masori voltajele la baterie si motor cand functioneaza.

:cheers:

 

am inteles , asa am sa fac...mai inainte ai iesit din garaj , am tot mesterit la motor (am taiat putin din dragbar ca era prea lat) , oare as putea sa modofic shaua sa o fac mai confortabila? asta in cazul in care nu o doreste vre-un coleg la schimb cu cea originala....acum 3 zile cand l-am luat (dragstarul) vroiam sa-l vand sa imi iau yamaha tenere , dar acum dupa numai 350 km facuti cu el nu il mai dau ever.....eventula mai iau o capra de batjocorit pe dealuri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles , asa am sa fac...mai inainte ai iesit din garaj , am tot mesterit la motor (am taiat putin din dragbar ca era prea lat) , oare as putea sa modofic shaua sa o fac mai confortabila? asta in cazul in care nu o doreste vre-un coleg la schimb cu cea originala....acum 3 zile cand l-am luat (dragstarul) vroiam sa-l vand sa imi iau yamaha tenere , dar acum dupa numai 350 km facuti cu el nu il mai dau ever.....eventula mai iau o capra de batjocorit pe dealuri :D

Vorbeste cu Darian de pe forum ca el se ocupa cu reconditionarea seilor, chiar el mi-a facut pe a mea si sunt multumit de ceeace a facut. :cheers:

Aici e sectiunea cu lucrarile lui /index.php?/topic/291524-reparatii-sei/page__st__1410

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles , asa am sa fac...mai inainte ai iesit din garaj , am tot mesterit la motor (am taiat putin din dragbar ca era prea lat) , oare as putea sa modofic shaua sa o fac mai confortabila? asta in cazul in care nu o doreste vre-un coleg la schimb cu cea originala....acum 3 zile cand l-am luat (dragstarul) vroiam sa-l vand sa imi iau yamaha tenere , dar acum dupa numai 350 km facuti cu el nu il mai dau ever.....eventula mai iau o capra de batjocorit pe dealuri :D

 

 

he he he .. nu esti singurul. Welcome to the club. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) THANK'S MAN am vb cu cativa "restauratori" de sei ...dar la cat sunt scumpi ma apus sa o modific singur....:D vedem ce a iesi...

 

saptamana viitoare am sa ma apuc sa fac un sissybar cu portbagaj din inox...ca asta o sa pun si poza finala cand este gata...mi se pare exagerat sa dai 2-300 euor pe niste fiare indoite si o bucata de burete tapitata Disappointed.gif

post-67006-0-85092600-1348841879_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe carburator al meu nu stiu sa fie dragstar pe injectie ....man motocicleta asta in 2 ani de cand a luat-o prietenul meu (de la care am cumparat-o) a facut 2000 km ...mai mult a stat in garaj ...si vreau sa ii fac o revizie generala ,sa ii reglez carburatoarele etc, si as vrea sa le fac dupa manual..nu la ceva mecanic care lucreaza dupa ureche....

 

nu doreste nimeni o sa HIGHWAY Hawk in schimbul seii originale?

 

 

Ia legatura cu Darian. E mare mester. Mi-a modificat si mie ambele sai si lucreaza super ok.

 

In schimb "orice" din inox e foartee scump :eek: AM patit si eu cand am intrebat de una-alta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intereseaza pe cineva am un Sissy Bar original de Dragstar 650 NOU in cutie si complet. L-am luat pentru V Star-ul meu, dar nu se potriveste! Am dat pe el aproape 400 euro si vreau sa il vand cu 300... Daca e ceva please call: 0722733033.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) THANK'S MAN am vb cu cativa "restauratori" de sei ...dar la cat sunt scumpi ma apus sa o modific singur....:D vedem ce a iesi...

 

saptamana viitoare am sa ma apuc sa fac un sissybar cu portbagaj din inox...ca asta o sa pun si poza finala cand este gata...mi se pare exagerat sa dai 2-300 euor pe niste fiare indoite si o bucata de burete tapitata Disappointed.gif

@Darian lucreaza la preturi care sunt pentru puterea noastra de cumparare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia legatura cu Darian. E mare mester. Mi-a modificat si mie ambele sai si lucreaza super ok.

 

In schimb "orice" din inox e foartee scump :eek: AM patit si eu cand am intrebat de una-alta ...

 

legat de inox ....pt mine iese superieftin ca am un prieten care imi face cu materialul "fabricii" :D deci platesc in beri reci manopera ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de inox ....pt mine iese superieftin ca am un prieten care imi face cu materialul "fabricii" :D deci platesc in beri reci manopera ;)

 

 

S-ar baga sa faca ceva si pentru pretenu lu pretenu lui ?! Adica pretenului tau, prietene? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar baga sa faca ceva si pentru pretenu lu pretenu lui ?! Adica pretenului tau, prietene? :wink:

 

da man, e de treaba omu' ....stai sa vezi cum iese lucrarea pt mine si daca iti place iti face si tit...dar cam ce ai vrea ? baga ceva poze ca eu duminica ma duc la el si eventual ii arat ce iti trebuie si iti zic un pret ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de cateva zile sunt posesorul unui frumos XVS 650 DragStar Classic. Cat de curand o sa adaug si cateva poze cu el.

Asfalt uscat.

Ahoi!

Bun venit pintre posesorii de star-uri, numai evenimente placute iti dorim alaturi de acesta motocicleta.

Asteptam cu placere pozele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve, asa cum am promis am revenit cu poze.

post-66014-0-85637900-1349158921_thumb.jpgpost-66014-0-01444800-1349158936_thumb.jpg

 

Ahoi!

Bun venit pintre posesorii de star-uri, numai evenimente placute iti dorim alaturi de acesta motocicleta.

Asteptam cu placere pozele :cheers:

 

 

Salutare , mc frumos pt primire si incurajari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...