Sari la conținut

Postări Recomandate

Thanks a lot my Lords! Nu voi ezita sa impartasesc cu voi impresiile mele.

Primele poze cu Dragonul proaspat intrat in tara

post-87950-0-62880900-1426365717_thumb.jpgpost-87950-0-06206400-1426365719_thumb.jpgpost-87950-0-47295600-1426365720_thumb.jpgpost-87950-0-94548900-1426365721_thumb.jpg

38000 km, unic proprietar, inmatriculat 2001

Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Imi puteti recomanda pe cineva de incredere de prin Arad sau o zona apropiata la care sa pot face o revizie si un ITP?

Vreau sa fac un drum afara (daca imi permite vremea) undeva in prima parte a lunii Aprilie.

Revizia nu arde chiar atat de tare mai ales ca anul trecut nu am apucat sa fac mai mult de 3000km poate chiar mai putin dar inspectia imi expira pe 17/04.

 

Mai multe info o sa discut cu persoana respectiva in privat.

 

Multumesc.


» Post actualizat in 18 Mar 2015 15:02

edit: sau poate de prin Oradea cu toate ca as vrea sa ies in Ungaria pe la Nadlac dar nu sunt inca hotarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am un Dragstar de 650 si ma intrebam daca acesta are un limitator de turatie. Mi-e cam frica sa il turez la maxim (nu ca l-as conduce in acest stil). Sper ca nu e prea penibila nelamurirea mea.

Ahoi!

Stai linistit ca nu strici nimic, poti sa-l tii turat la maxim mult timp fara probleme. E facut sa reziste, sa-ti inchipui ca multi le alearga pe autostrazi turat la maxim, sau in trepte de viteza inferioara turate la maxim. Am prieteni care au trecut Ungaria pe autostrada cu ritm de mers intre 130-160 km\h mult timp.

» Post actualizat in 18 Mar 2015 20:18

Salutare, am scos Vulturul de la iernat...proaspat incaltat e gata de demarat!!!

Multi km fara evenimente, la mine acuma ninge.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, are limitator de turatie. Asigura-te ca ai motorul cald inainte de a-l tura.

 

Salut. Am un Dragstar de 650 si ma intrebam daca acesta are un limitator de turatie. Mi-e cam frica sa il turez la maxim (nu ca l-as conduce in acest stil). Sper ca nu e prea penibila nelamurirea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pe louis.de

 

https://www.louis.de/artikel/lederfransen-set-griffe-hebel-4-stk/10026462?list=57030655

 

 

 

cum se numesc franjurile alea de piele de pe manetele de frână? și unde se găsesc? bănuiesc ca pe ebay, dar nu știu ce anume să caut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai exista "sintered" si "resin". Presupun ca alea sintered fac mai putin praf.

 

 

 

Hello,

 

Stie cineva ce placute sunt acelea care nu fac praf negru pt gume cu white walls? si de unde se pot cumpara?

Multzam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, ca exista si ceramice. You live, you learn. Despre marca nu pot sa zic, eu am luat ce am gasit mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UK

 

Arata foarte frumos, dar anumite chestii nu le inteleg rostul.

 

In primul rand placa aia care tine loc de sa.... ma doare fundu numai cand o vad in poza :)

In al doilea rand n-as schimba cardanul cu lant pentru nimic in lume. O fi lantul un pic mai eficient, dar bataia de cap cu intretinerea nu justifica

In al treilea rand bascula originala softail mie imi place mai mult decat bascula aia si cu amortizoare vizibile.

 

Imi plac foarte mult rezervorul si ghidonul.

 

Intrebare - sticla galbena de la far e mai eficienta decat sticla alba? Daca da, de unde se poate cumpara asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am si eu de 3 ani o Yamaha Dragstar XVR de 650cm din 98. Vreau sa o incalt. Ce anvelope recomandati si de unde? Multumesc si asfalt uscat tuturor!

Editat de AMP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am si eu de 3 ani o Yamaha Dragstar XVR de 650cm din 98. Vreau sa o incalt. Ce anvelope recomandati si de unde? Multumesc si asfalt uscat tuturor!

Ahoi!

Eu am tot luat anvelope moto de la anvelopemoto.eu si am fost multumit de pret, uneori a durat pana au venit anvelopele dar totul a fost bine in final.

» Post actualizat in 28 Mar 2015 20:31

Arata foarte frumos, dar anumite chestii nu le inteleg rostul.

 

In primul rand placa aia care tine loc de sa.... ma doare fundu numai cand o vad in poza :)

In al doilea rand n-as schimba cardanul cu lant pentru nimic in lume. O fi lantul un pic mai eficient, dar bataia de cap cu intretinerea nu justifica

In al treilea rand bascula originala softail mie imi place mai mult decat bascula aia si cu amortizoare vizibile.

 

Imi plac foarte mult rezervorul si ghidonul.

 

Intrebare - sticla galbena de la far e mai eficienta decat sticla alba? Daca da, de unde se poate cumpara asa ceva?

Multora le place lantul pentru aspectul de old school. E ceva de genul: tie iti plac fetele din Ardeal si mie din Moldova :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultora le place lantul pentru aspectul de old school. E ceva de genul: tie iti plac fetele din Ardeal si mie din Moldova :tempted:

 

Da mai, dar pana la urma apreciezi si daca-i gospodina. Mai ales daca te insori cu ea.

La cardan nu umbli deloc, lantul trebuie sa-l ungi toata ziua. Ca sa zic asa, imi bag picioarele in aspectul de old school ca nu merita efortul. Cel putin asta e punctul meu de vedere. N-am pretentia ca toti sa fie de acord cu mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai, dar pana la urma apreciezi si daca-i gospodina. Mai ales daca te insori cu ea.

La cardan nu umbli deloc, lantul trebuie sa-l ungi toata ziua. Ca sa zic asa, imi bag picioarele in aspectul de old school ca nu merita efortul. Cel putin asta e punctul meu de vedere. N-am pretentia ca toti sa fie de acord cu mine

Nu te contrazic cand vine vorba de gospodine!!! :D

 

Fiecare are spectrul lui "vizual", trebuie sa te ghidile placut la ochi si atunci e pe placul tau, exact ca si muzica, trebuie sa te ghidile placut la urechi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Știe cineva unde pot să găsesc o protecție pentru apărătoarea din față, ca în poza de mai jos?

yamaha-xvs-drag-star-classic-05.jpg

Ahoi!

Poti sa incerci si la www.louis.eu alegi modelul de motor si iti apar o gramada de "prostii" din care poti alege.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...