Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut pe toti dragstar-istii....sunt si eu proaspat atat in lumea moto cat si in detinerea de un dragstar frumos... Vreau sa va intreb daca ma poate ajuta cineva sa imi dea un sfat....ma tot roade de o vreme sa sparg tobele sau sa mai dau cateva gauri in plus, fiind o chestie ireversibila nu as vrea sa imi para rau sa stric ceva astfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti dragstar-istii....sunt si eu proaspat atat in lumea moto cat si in detinerea de un dragstar frumos... Vreau sa va intreb daca ma poate ajuta cineva sa imi dea un sfat....ma tot roade de o vreme sa sparg tobele sau sa mai dau cateva gauri in plus, fiind o chestie ireversibila nu as vrea sa imi para rau sa stric ceva astfel...

 

Bine ai venit!

 

Cateva gauri in capat poti sa dai. Vei avea un sunet ceva mai puternic. Insa, daca gauresti tobele cu totul, se schimba admisia de aer, ceea ce schimba procentul de aer din amestec. Ca sa compensezi, va trebui sa umbli la carburator. Citeste cu cateva pagini in urma, s-a mai discutat asta.

 

PS. Dar voi v-ati luat motocicletele ca sa faceti galagie sau sa mergeti cu ele? Eu nu inteleg obsesia asta cu sunetul ...

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bar bar barrr barr barr. Vorba aia, dai 2 gauri, nu mai e cruiser, e chopper, ca e modificat:) nu ma pricep, dar dau cu parerea ca tot romanul..daca modifici evqcuqrea, trebuie sa modifici si amestecul, umblat la carburatoare, rejetting-suna pompos nu? Google te lamureste. A, si vezi ca dupa , la vanzare, poate fi o problema-la rar se uita la cioparteli..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS. Dar voi v-ati luat motocicletele ca sa faceti galagie sau sa mergeti cu ele? Eu nu inteleg obsesia asta cu sunetul ...

Salut, nici eu nu sunt adeptul la spartul timpanelor, dar se pare ca si scuterul se aude mai tare in traficul din Bucuresti, m-am trezit cu fete speriate cand ajungeam in dreptul geamurilor, se simte nevoia de un pik de galagie.

Si eu caut ceva sa schimb, o sa merg pe varianta de mufflere pentru inceput, pe louis incep de la 60 de euro, poate gasesc ceva prin Bucuresti, nu ma deranjeaza sa fac modificari la carburator.

Daca are cineva de vanzare, chiar si second astept un semn.

Editat de vm210984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pui mufflere luate de la Louis o sa-ti sparga nitel timpanele si o sa ai nevoie de jeturi pentru evacuare libera, iar dupa o perioada oarecare o sa vrei sa pui la loc evacuarea originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca mi-ai zis, ma trezeam la rubrica vanzari sau donatii :).

Si atunci care ar fi solutia cea mai buna, cu ceva mai multa galagie si fara sa gauresc tobele originale sau sa fac investitii cat motorul?

Editat de vm210984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place "galagia". Am Cobra Speedster Long si nu pot spune ca sunt de acord cu loud pipes save lives, dar atrag mai multa atentie asupra mea in trafic decat cu tobele stock.

 

Pe langa asta se aud BESTIAL :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata....dupa multa retrospectiva interioara... Am dar cate 4 gauri in fiecare + 4 care erau deja....se fac cate 8 in fiecare....gauri de 10.... E super sunetul si suficient

...

Am mers si eu pe varianta gaurilor pana cumpar ceva decent, se aude mai bine decat ma asteptam. E diferenta mare intre 4 si 8 gauri in fiecare?, am impresia ca daca mai fac 4 raman fara tabla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si eu pe varianta gaurilor pana cumpar ceva decent, se aude mai bine decat ma asteptam. E diferenta mare intre 4 si 8 gauri in fiecare?, am impresia ca daca mai fac 4 raman fara tabla.

E diferenta mare.... Dai tot pe mijloc intre ele....de 10....si mai ramane si tabla....e cea mai ieftina varianta....daca dai de 12 nu mai ramane tabla....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat arcurile din furca de la Drag Star-ul sotiei (@Alexaa), am pus o pereche de Wirth progresive, dar nu am schimbat si uleiul din jambe si acum e cam tare, ca de touring, dar in compensatie e mult mai manevrabila pe curbe.

Cu ocazia intrunirii Seawolves a scos Drag Star-ul la primul drum mai lung si am constatat ca filtrul de ulei extern si-ar face treaba foarte bine daca ar avea conductele cu diametru mai mare. Hyper-ul montat corect si-a aratat si el utilitatea din plin, mai ales la depasiri,


» Post actualizat in 12 Jun 2016 19:00

post-72311-0-43969900-1465758000_thumb.jpg

Editat de DKW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorcycle Hard Saddlebag Trunk Bag Luggage Tail Light Chrome Rail Bracket For Yamaha VStar 400 650 1100 1300 Virago Xv 250

http://s.aliexpress.com/JzuUVnUf

(from AliExpress Android)

Salut. Mi se pare interesant chinezismul asta. Clar, nu ma astept la avioane. A mai cochetat cineva cu produs de genul? Momentan am 2 coburi piele, dar ma incanta mai mult ca look, plus ca se pot inchide.. rog pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti le recomand... le-au probat "colegi" cu viroage din afara, povestisera pe forumul dedicat... pe scurt, s-au rupt instant, la cea mai mica greutate. E un plastic casant, care pocneste si se rupe in multe bucatele. Un tip s-a apucat sa o ranforseze cu tabla pe interior, pana la urma a facut o alta cutie interioara, plasticul a ramas doar de decor :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei coburi rigide cauta niste Hepco & Becker Junior, cu tot cu sistemul de fixare, https://www.hepco-shop.de/products/luggage/sideboxes-topcases/junior-flash/seitenkoffersatz-junior-flash-30-silber-silber.html, am vazut puse pe multe choppere/cruisere si clasice. Poti sa gasesti SH la preturi decente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus

 

Mi-am luat o priza USB si vreau sa o montez. Pe schema de montaj cu care a venit jucaria, zice ca - il leg pe baterie, si + il leg pe main contact switch.

Problema e ca nu vreau sa umblu la main contact switch, iar in jurul bateriei sunt o gramada de fire.

Ma gandesc ca daca as lega + ul pe becul din spate ar fi o treaba (aia oricum arde cand functioneaza mobra, sau cand e in P)

Bun, am desfacut stopul din spate si pe becul principal imi intra firele albastru si galben (si negrul, care e 100% masa). Intrebarea mea este

la care dintre ele doua ar trebui sa leg + ul prizei USB? la cel albastru sau la cel galben?

 

Multumesc

 

post-90780-0-63466100-1465921063_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu iti recomand sa o montezi asa, fara o siguranta macar. Ti-as recomanda sa o treci si printr-un releu, chiar daca consumul nu e mare, sau macar cu o siguranta pe traseu.

Banuiesc ca nu ai un aparat de masura, nu? Si in lipsa lui, poti proba cu un telefon bagat la incarcat pe priza, iar firele prizei pui negrul la masa si rosu (banuiesc) verifici firele alea de la bec, care iti dau 12v cand pui contactul. Sau te uiti in schema electrica din manual care fir e pt pozitie si care pt frana (bec dublu filament cred).

DS-ul are cutie de sigurante? Daca da, trage + de acolo, de dupa o siguranta de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si aparat de masura :D ala albastru e pentru pozitie, si cel galben pentru frana. Da e bec dublu filamen...

Din pacate priza asta a venit fara sigurante...

Rolul sigurantei il inteleg, insa releu de ce?

» Post actualizat in 14 Jun 2016 17:10

Bun. Am montat-o pe siguranta de la headlight. Multumesc Geo de ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Releul iti "trage" alimentarea direct de pe baterie, deci nu mai fortezi firul de la bec (ca exemplu, cum vroiai sa tragi tu). Firele au o anumita grosime, gandita pt un consum, tu ii cresti consumul si risti sa se incinga si sa se arda/topeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...