Sari la conținut

Accident Ghermanesti 05.09.2014


emanuelniculescu
 Share

Postări Recomandate

Salut! Stiti ceva de tragedia de aseara de pe drumul ala nou dintre Ghermanesti si A3!? Mi-a zis un prieten acum ca ar fi cazut raider-ul la 200 la ora si fiertania a intrat in oamenii de pe margine... cumplit:((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"In legatura cu accidentul de aseara...

Salut, am nevoie de ajutor. Vreau sa-l conduc la el pe strada pe prietenul meu care a murit aseara. Va rog sa ma ajutati. 0727519965 Marian. Evenimentul are loc in aproximativ 1h.
Multumim si condoleante familiei si prietenilor.
Bucuresti"

 

Am luat asta dupa facebook.Poate sunt doritori care vor sa dea o mana de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ceva de o cursa ilegala.

 

"A intrat cu motocicleta in cateva persoane.fiind ingramadeala(si abia ce ajunsesem acolo)au mai fost si altii loviti de motorul care a zburat.din cate stiu eu,2 pers sigur au murit la cateva min dupa incident.una dintre victime nu mai avea corpul intreg,salvarea neputand lua corpul de acolo.cea de a 2 a victima care a murit avea piciorul stang si o parte din corp sfartecata.o a treia persoana lovita grav dar constienta avea probleme la picioare.motociclistul langa care am stat ceva timp nu era constient si respira greu dar cei de pe ambulanta l-au stabilizat.si inca cateva persoane cu picioarele rupte"

 

Alt comentariu: "Motociclistul s a intors dupa cursa pe contrasens pe o roata si a pierdut o. Ady s a stins primul lovindu l in plin. Doua fete moarte. Rares vhr picioarele varza :((. Ce a fost aseara nu am mai vazut demult. Si la petrom pe centura era super full si inca un accident si acolo. La brico nebunie. A fost o noapte f incarcata. Eu unul nu mai merg in viata mea la ilegale. Sfat si pt altii. Ce s a intamplat cu Ady si rares ne a terminat..."

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de sufletele care ne parasesc,este ruda cu iubita unui prieten de-al meu,am inteles ca avea permisul de curand(sau motocicleta),cica ar fi fost incepator,pai noi nu avem drumuri sa mergem pana la colt cu motocicleta si ne dam pe curse ilegale??fratilor ardeti benzina si nervii in alta parte(serpentine,pista)nu pe strada ca uite ii omori si pe altii,invatati din greselile altora,degeaba facem 1000 de marsuri cand uite ce se intampla,uite astfel de evenimente ne pune pe toata comunitatea o pata neagra

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat si eu si nimic despre incident... ma gandesc ca a fost musamalizat totul, fiind intr-adevar vb de curse ilegale... Dumnezeu sa-i odihneasca, si oameni buni, trageti invataminte de pe urma greselilor altora! Incep sa ma gandesc ca gsxf ul meu e prea puternic pt mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mergi ca spectator la liniute,legale sau nu,i-ti asumi riscul ca raiderul sa scape motorul si sa te curete!La fel este si la raliu viata spectatorilor de pe

margine este la mana pilotului!Se intampla destul de rar sa scape masina in spectatori dar se mai intampla!

In cazul de fata se pare ca motociclistul era cam prost din toate punctele de vedere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare.Incepator la ilegale.orice cocalar e un racer adevarat.Mi-e teama de racerii de bulevard sa nu o comita prin oras la 150+ intr o zona fregventata de pasarici.Mircica badea e minciuna fata de atitudinea populatiei dupa o eventuala grozavie comisa de o maimuta deasta,de full gas in linie dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un prost, pacat cu nu s-a dus in m-tii masii singur...

Cica nu ar fi fost pe motor . A fost lovit de motor..Cel putin asta se intelege din grupul creeat pe facebook daca citesti bine . Pana nu vine cineva cu informatii concrete , cred ca nu are rost sa aruncam cu noroi . RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost aseara pe centura de doua ori. ( nu la produs, la Ilegale, legale Ilegale! )

 

Acolo am zarit ceva motoare, mi-am belit ochi bine dupa ele, daca vorbim de un 954 alb, n-am apucat sa-i vad numarul, a iesit cu el din benzinarie, a dat o liniuta, era sa intre in masina de politie prima oara.... s-a dus mai departe si s-a intors, s-a cazat inapoi in benzinarie. Le-am spus amicilor cu care eram, la cum controleaza tipu motor nu-l vad bine.

Ete ca dupa cateva ore s-a ajuns la aceasta tragedie, mai era un tip cu un ktm, iesise la agatat, abordase niste gagicute dintr-o masina si s-au retras pe cine stie unde.

 

Imi pare rau sa spun, strada, centura sau pe unde naiba s-a produs tragedia asta, din punctul meu de vedere este o tragedie in care si-au pierdut viata oameni nevinovati, NU ESTE CIRCUIT!! ( trust me, spune asta unul care s-a ales cu 4 fracturi urate dupa ce a facut cunostinta cu o bordura la o viteza astronomica prin bucuresti )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se referea la cel ce se afla pe motor, cu siguranta! Vitezele astea se practica pe circuit, nu acolo unde e lume adunata pe margine, legal sau ilegal...

 

Cica nu ar fi fost pe motor . A fost lovit de motor..Cel putin asta se intelege din grupul creeat pe facebook daca citesti bine . Pana nu vine cineva cu informatii concrete , cred ca nu are rost sa aruncam cu noroi . RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au dat acum pe Digi24... au filmat ceva bucati de carene ramase la locul accidentului, si mi s-au parut a fi de 954 alb + albastru inchis. Au mai spus ca a murit si motociclistul la spital.

 

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/ACCIDENT+GHERMANESTI+CURSA+ILEGALA+MOTOCICLETE+MORTI+RANITI

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...