Sari la conținut

Accident Ghermanesti 05.09.2014


emanuelniculescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu cat mai multe detalii spuse aici,preiau si ei.Numa sa vezi moaca serioasa a escai cum spunea ea de acul chilometrajului blocat la 240,tu i mama lui de vitezometru electronic fara limbi la ceas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez de pe Facebook: https://www.facebook.com/events/330590730445467/?fref=ts

 

" Flory Ilie Un inger si-a luat zborul prea devreme .....condoleante familiei dumnezeu sa-l odihneasca

26 minute · Îmi place"

dar cine l-a pus sa mearga la ilegale si pe o roata.....ingerul? :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uitai la stirea postata pe aceeasi pagna de fb aflai ca tipul ala Adi era pe margine

 


http://observator.tv/social/o-cascadorie-patru-mori-doi-ranii-134331.html

Citez de pe Facebook: https://www.facebook.com/events/330590730445467/?fref=ts

 

" Flory Ilie Un inger si-a luat zborul prea devreme .....condoleante familiei dumnezeu sa-l odihneasca

26 minute · Îmi place"

dar cine l-a pus sa mearga la ilegale si pe o roata.....ingerul? :|

Editat de cipry189
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez de pe Facebook: https://www.facebook.com/events/330590730445467/?fref=ts

 

" Flory Ilie Un inger si-a luat zborul prea devreme .....condoleante familiei dumnezeu sa-l odihneasca

26 minute · Îmi place"

dar cine l-a pus sa mearga la ilegale si pe o roata.....ingerul? :|

Voi tot nu intelegeti ca Adrian a fost lovit de motocicleta . Nu o pilota el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte. Dar, faptul ca nu pilota nu inseamna ca nu a participat.....probabil ca si zmeul principal era mai putin zmeu daca nu avea cine sa-i faca galerie. Sa nu-mi spui ca era la plimbare....

Pacat...prea tineri si valurile prea mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ghinion sa ai, sa stai pe margine spectator si sa te secere unu care pierde controlul atelajului pe care il ridicase pe o roata la ... 240km/h ?

Probabil spectatorii decedati se aflau in locul nepotrivit la momentul nepotrivit...

Pacat de tineretea lor.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACCIDÉNT (1-4, 6) accidente, s. n. (5) accidenți, s. m. 1. Eveniment fortuit, imprevizibil, care întrerupe mersul normal al lucrurilor (provocând avarii, răniri, mutilări sau chiar moartea)...Când "te dai" pe o roata la 240/h,participând la curse ilegale...asta nu mai înseamnă accident...înseamnă ca te maninca in co.or si ajungi sa nenorocești o grămadă de oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii nu au inteles ca e vb de 2 motociclisti: Ady Adrian, motociclist, care era "pieton" alaturi de prietenii sai, aceeasi persoana pt care se face valva pe facebook si riderul dambovitean

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stirea e pe toate canalele deja. Imaginea motociclistilor are din nou de suferit. Azi stand in parc am auzit o persoana spunand: Motociclistii astia sunt nebuni, idioti...etc. Vorbea cu cineva si ii povestea despre accidentul acesta.

Problema nu e ca omul acela nu intelege ce inseamna cu adevarat motociclismul. Problema e ca unii zmei nu inteleg.

Pai la ce sa ne mai fierbem noi motoarele in coloana, la marsuri de constientizare a participantilor la trafic???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai cum sa ridici mobra pe o roata la 240?

» Post actualizat in 06 Sep 2014 18:26

fara sa fi gaust raidar bineinteles..

Nu. In schimb, o poti duce in wheelie pana la 240 km/h, insa doar cineva foarte experimentat in mersul pe-o roata poate face asta si eu personal consider ca depinde si de factorii externi. In primul rand, trebuie sa schimbi din a 2-a in a 3-a cu ea sus, ceea ce nu e deloc usor. In al doilea rand, cand ajungi pe la 180-190 km/h, asa cum am spus deja, motocicleta nu mai este stabila si wheelieul tau incepe sa depinda foarte mult de anumiti factori externi cum ar fi vantul, inclinatia asfaltului, starea lui s.a.m.d. La 100 km/h este "simplu" sa o "reglezi" din pozitie atunci cand te impinge vantul din lateral, insa dupa 150 incolo devine complicat, de aceea ma indoiesc teribil ca cel care a provocat accidentul a facut asta. Ori era pe 2 roti, ori viteza era mult mai mica. Ati luat de buna o viteza vehiculata la stiri.

 

De fapt, multi dintre voi stiu cum e la 240 km/h pe 2 roti. Well, va puteti imagina cam cat de usor e sa o tii pe-o roata la viteza aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny:

Da, este si asta o posibilitate, dar, trebuie sa repet, ca viteza vehiculata la stiri este cel mai probabil mult exagerata.

chiar exagerata, si cu pasager si pe o roata 240 deja facea luping, ca acul s-o blocat acolo este alta problema , socul ,daca se bloca la 10 km/h o mai luau de buna, nu , condoleante familie, cat despre rider,......no comment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...