Jump to content
Sign in to follow this  
ionut

Prima cursa de motociclism viteza pe circuit din Romania

Recommended Posts

de ce nu il intrebi daca stie !?

Asteptam sa se rupa sub el.....si atunci voi sari pe el su il prind cu garda jos:)

Adâncata, lângă Suceava?

» Post actualizat in 07 Oct 2014 20:18

Ce entuziasmat eram .... Ca am circuit aproape...pe draq.

Adâncata, lângă Suceava?

» Post actualizat in 07 Oct 2014 20:18

Ce entuziasmat eram .... Ca am circuit aproape...pe draq.

:mexicanwave:

Asta cu BMW este o iluzie noi stim dar......Cazacu stie? :)))...

Probabil stie si el, de aia a mai bagat "inca o motoreta" in BMW-ul ala :D Asta inseamna sa ai un sponsor puternic in spate..dar nici asta nu e lege, pentru ca exista si piloti cu buget care tinde spre zero, care scot rezultate remarcabile cu o motocicleta stock si gume SH, fara traction control, ghidare prin satetelit sau mai stiu eu ce tehnologii NASA. Cristina Udrescu a castigat Ladies Trophy cu un RR din 2003, George Negrea a castigat RoSBK Rookies1000 pe un R1 din 2004.

Talentul se naste, nu se cumpara!

Este adevarat ce spune colegul Adidas insa tot adevarat este ca ce nu este interzis, este permis.

Cit timp se sta in cadrul regulamentului, cistigatorii ( precum si toti ceilalti participanti dealfel ) merita toatre laudele si respectul nostru. Pentru prestatiile din pista, pentru pasiunea cu care se dedica sportului si eforturile de toate felurile.

Acum, cu MotorPark-ul la o aruncatura bat, motociclismul sportiv ar trebui sa evolueze exponential.

Ar fi frumos si benefic sportului ca noi clase sa apara in cadrul RoSBK. Clase de juniori, 600/1000 Superstock ( pentru a tine costurile cit mai jos ), Naked, + 40 ( Clasa bosorogilor/Masters/Seniors ), etc.

Da, o clasa de Naked cred ar fi foarte misto, naked 600, naked 1000 si, de ce nu, un SuperMoto cred ca s-ar putea tine relaxat acolo, mai ales ca s-ar putea adapta o pista pamant+asfalt.

Da, o clasa de Naked cred ar fi foarte misto, naked 600, naked 1000 si, de ce nu, un SuperMoto cred ca s-ar putea tine relaxat acolo, mai ales ca s-ar putea adapta o pista pamant+asfalt.

Circuitul are un potential enorm, se pot organiza si face multe lucruri frumoase.

....600/1000 Superstock ( pentru a tine costurile cit mai jos ), .....

Da,da, asta mi s-ar parea cel mai interesant, 600/1000 Superstock :)

Prea lung de supermoto....amckart ul e numai bun.....

Legat de adancata....minunat ar fi ca pana in primavara sa se poata concluziona si cu partea de siguranta...eliminarea prafului de pe linia boxelor...si neste vibratoare....cam mult nu .....fara astea e greu sa se evoluezze.....adica nus eu unul daca m as da as fi rezervat totusi....nu vrea sa ma gandesc la o cazatura la viteza sa ma duc taras prin pamantul ala .....

Uite aici :

image0081.jpg

Sursa : www.rorace.ro

Edited by crisU

dan teodorescu de la taxi? :D