Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

https://www.facebook.com/video.php?v=933737553307046&l=2090178788581497556

 

sa-mi ziceti daca se vede


Concluziile mele in calitate de spargator de seminte la capatul liniei drepte:

- se ajunge usor la circuit (am venit pe urziceni si m-am intors pe adancata-maia-fierbinti-balotesti-dn1). Cam acelasi timp pe ambele rute.

- conditii pentru spectatori: zero dar speram la dezvoltarea anexelor circuitului pe viitor.

- parcare: gasesti dar la etapa rosbk cred ca o sa fie trist din acest punct de vedere.

- destul de multa lume la cascat gura, chiar si multi copii localnici veniti pe bicicleta

 

Dpdv strict motociclistic:

- la clasa C si B destul de multa lume, oameni si cu motoare de strada, chiar si un S1000R

- se frana preventiv, n-am vazut stoppie-uri sau chestii la limita. In schimb o groaza de roti spate topaind, dar fara blocari de roti. Cred ca mai toata lumea de la clasele rapide au slipper clutch, iar ceilalti din cate am vazut franau mult mai din timp

- la clasa Supersport am vazut doar 3 motoare pe pista, dintre care Emil Draghici (liderul la zi la SSP) si Ionel Pascota. Fara sa supar pe nimeni, Pascota rules. E singurul om pe care l-am vazut sa franeze aproape de borna de 150m

- Catalin Cazacu franeaza ca la MotoGP cu piciorul in afara (era singurul pe care l-am vazut asa)

- La un moment dat am crezut ca a coborat Zeus din Olimp, dupa sunet, dar era doar un motor V4 de la Aprilia (cel din filmulet). Am crezut initial ca e RSV4 dar dupa o inspectie atenta era Tuono cu codita de RSV4 si cu parbriz inalt (care la prima vedere ai zice ca e o carena). Riderul avea un Schuberth SR1 deschis banuiesc ca e Denis, daca nu, imi cer scuze anticipat!!

 

Premiile spargatorului de seminte de pe margine:

Cel mai bun sunet: Denis_sbz (frana de motor, rateurile si accelerarea dupa prima curba cred ca s-au auzit pana la Ploiesti). Locul 2 un Panigale de la clasa mare

Cel mai agresiv stil: Petre Pop (pilota o Honda Fireblade neagra)

Cei mai rapizi (ochiometric): Cazacu, Pascota, Pop

 

Ca si obiectie finala, relativ la siguranta pistei: bate vantul maxim in campul acela si la un moment dat, panoul de 200m a zburat (era sustinut de niste cauciucuri) si putea ajunge pe pista. Cat am mai stat acolo nu a sesizat nimeni acest aspect (nu era nimeni in zona respectiva)

Regret ca n-am ajuns in zona boxelor sa ii vad la 2 metri cum trec. Din pacate bodyguarzii au insistat ca este nevoie de bratari din partea organizatorilor pentru acces in zona respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma bucur ca in sfarsit avem cat de cat o pista buna. cand imi aduc aminte de topicul lui Ianachim, nici nu ma asteptam ca pista sa fie gata anul asta.

mii ciuda ca am de asteptat pana in primavara.

asteptam mai multe poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nici in 2 ani nu ajungi la pista, tu mergi la cabane cu gratare incinse.

da da da. si tu o sa te dai tot la incepatori :) se numeste evolutie :lol:

cabana a fost alt scop. tine de timp, bani, oameni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici pe mine nu m`au lasat sa intru fara bratara, d`aia era asa multa lume pe langa gard si la poarta principala...am facut rost de una si am stat cu baietii mari

 

a fost nasol cu vremea, cred ca la ora 14 s`a facut prima intrare

 

timp de referinta luat de mine, pascota pe r6 1:33.25

 


» Post actualizat in 27 Sep 2014 21:07

sa`mi scuzati montaju` da n`am revizuit filmarea

Editat de cristilvk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost, vazut, placut!

Nici pe mine nu m-au lasat vajnicii aparatori ai ordinii publice sa intru dar am stat la capatul liniei drepte si m-am bucurat de "minune".

Mi-au placut mult Denis (10 pt sunet :))))) Petre pop si Emil Draghici. Per total a fost ok, m-au deranjat bastinasii colorati care apareau de la boxe si-si bagau copii/nepotii inauntru sa linga bere si sa sparba seminte. Parea cam nesigura treaba pe capatul liniei drepte dupa boxe; la un moment dat intrasera cerberii intr-o masina (batea rau vantul) si putea oricine sa ajunga din 7-8 pasi pana pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca vad ca o ia razna piata moto in iarna, sper sa apuc sa-mi iau si eu ceva pana in primavara :D

Intr-o alta ordine de idei n-am reusit sa ajung azi la circuit cum mi-am dorit insa le multumesc colegilor de mai sus care au pus poze, filmari si impresii de la fata locului, buna treaba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce insemnau clasele C si B? Experienta, motocicleta, pregatirea? Si cine le decidea? SSP ma gandesc ca era supersport si sbk este evident superbike.

 

B - motoristi cu experienta pe circuit

C - motoristi care se afla la primele intrari pe circuit

p.s. Multumim pentru poze nea Metale

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. Multumim pentru poze nea Metale

Cu placere :)

 

Apropo, care vreti pozele la dimensiuni mari (10mpx, ca atat poate batranul meu Nikon) si fara watermark, dati un semn (PM sau mail)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...