Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreme buna,o zi frumoasa fara evenimente, companie superba!

Felicitări Niko & Teo, ați mers foarte frumos si tare, mai ales pentru prima data!

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost totusi un mic incident .... un tip a vrut sa vada daca noroiul poate sa intre pana'n pistoane. imi pare rau de baietas, dar mobra neagra (nu se vedea bine noroiu'), scarite pt pasager, manere pt pasager-astea au ramas intacte, dar avea carene de strada (dreapta acu e zdrente, faru dreapta cred ca a scapat ca avea power tape dar era deranjat) si era destul de trist cand a plecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incidentele de acest gen, iesiri in decor, cazaturi, fac parte din joc. Important este sa nu existe accidentari.

 

Revenind, ieri a fost o zi superba. Au fost multi motociclisti iar vremea a tinut cu noi.

 

Niko, micul criminal si Catalin ... rachete pe doja roti, nu stiu unde se grabeau asa tare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nebun esti,sa nu mi spui ca ai fost!?am intrebat pe acolo de tine si au zis ca nu esti si ca vii duminica.tu ai facut pozele?nu mai inteleg nimic :))

» Post actualizat in 12 Oct 2014 07:12

Hai ca psotez de pe telefon si nu gasesc edit,pentru cmd era ce am scris mai sus,nu isi daduse refresh si n am apucat sa vad ce au postat si ceilalti.a fost o zi geniala si constructiva,cataaa, multumim pentru tot :D la fel si lui denis,de ar fi toate weekendurile asa ...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vremea este cat de cat acceptabila - o sa vin si eu sa fac cunostinta cu locurile astea - weekendul urmator. De dat nu cred ca o sa ma dau dar fac o plimbare din Constanta si de'o aluna, de'o minciuna tot o iesi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu de vreo 30 min acasa. A fost foarte frumos,parca nu imi vine nici acum sa cred ca avem un circuit in Romanica. Sa le dea D-zeu sanatate pt eforturi.

Sincer ma asteptam sa merg mai tare de atat,dar cand m-am trezit parca eram din alt film...gen a trebuit sa schimb vitezele... Linia dreapta mi-a dat emotii de fiecare data,vobleaza in draci pe accelerare.

 

Daca exista un link catre poze,am observat ca s-au facut de pe margine in diferite curbe, da-ti-mi si mie de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca s-a terminat, pot spune ca a fost superb. Compania, circuitul, lipsa incidentelor, vremea ... totul la superlativ.

 

De mers, am mers foarte conservativ. Cu toate ca aveam in target ceva in jurul a 1:35/tur, n-am riscat absolut nimic care mi-ar fi putut stricat weekendul, pur si simplu nu m-a lasat bibilica sa ies din acea zona de confort de care va povesteam zilele trecute.

 

In conditiile astea, am progresat cu pasi de furnica :haha: :hurt: , foarte putin sau deloc :)

 

Motoreta mi-a mers si s-a comportat impecabil. Totusi, sper ca sezonul viitor sa merg cu alta, una pregatita special pentru pista.

 

 

 

Atasez un video cu Alex pe 1000RR, citeva ture la 1:39 - 1:40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze.

http://imgur.com/a/TYwMB

Daca e cineva care vrea vreo poza scoasa din varii motive, PM.

Multumim pentru poze, pe prima am pus-o direct background pe calculator.

Tatal lui Petre Pop a facut poze parcursul zilei de sambata, statea pe exteriorul ultimei curbe la stanga de pe circuit, daca fac rost de toate, o sa le pun aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O linie dreapta Niko

Mersi, zici ca e blocata motoreta, trebuie sa invart mai tare de mansonul ala, sper sa fi fost un tur de incalzire! :))

» Post actualizat in 13 Oct 2014 06:26

Multumim pentru poze, pe prima am pus-o direct background pe calculator.

Tatal lui Petre Pop a facut poze parcursul zilei de sambata, statea pe exteriorul ultimei curbe la stanga de pe circuit, daca fac rost de toate, o sa le pun aici.

Asa,asa, au fost tot felul de fotografi pe margine, ar trebui sa avem multe pozne, ia da sfoara in tara!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna tura personala.

 

 

 

 

Ea a venit dupa ce-am vizionat filmul cu Alex si dupa o sesiune in care am stat in spatele unor piloti rapizi.

 

Vazindu-l pe Alex cum mi se suie in circa, mi-am dat seama ca nu abordam bine/corect virajele 4 si 6.

 

Am rectificat acele trase si ( fara sa fortez cu nimic ) au scazut timpii/tur.

 

 

 

p.s. scuze daca va bruiez cu povesti personale insa weekendul asta m-am incins un pic, la modul ca am intrat un pic in atmosfera de cursa :)

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dorit din tot sufletul sa cobor sub 1:45(best 1:47:..) sa pot sa schimb clasa si sa intru la B sa mai invat una alta decat sa stau sa depasesc n si n ,ma simt mai in siguranta cand sunt pe circuit cu cineva mai rapid decat cu ceilalti mai lenti si imprevizibili,s-a mers oricum foarte frumos si cu destul fairplay din partea tuturor. Mersi Denis pentru info ,Cristilvk,Saian,Sorina,Ciprian pt ajutor din "stand"!

Acum mi-am dat seama ca puneam sa ma pun primul la intrarea pe circuit si sa am pista libera ,din fiecare trackday inveti mereu alte lucruri ,te intalnesti cu alte situatii samd..

A fost o duminica perfecta pentru mine ,ma bucur enorm ca am circuitul langa mine si ma pot antrena in voie anul viitor.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dorit din tot sufletul sa cobor sub 1:45(best 1:47:..) sa pot sa schimb clasa si sa intru la B sa mai invat una alta decat sa stau sa depasesc n si n ,ma simt mai in siguranta cand sunt pe circuit cu cineva mai rapid decat cu ceilalti mai lenti si imprevizibili,s-a mers oricum foarte frumos si cu destul fairplay din partea tuturor.

 

Adevarat, s-a rulat foarte frumos, safe si civilizat la toate clasele.

 

Referitor la parut rau ca nu ai intrat la B, circuitul deabea s-a deschis :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt mai tampit din fire nu ai vazut cum sunt eu :) ,vreau sa fac toate treburile repede repede sa progresez ,mi-am facut temele de acasa cu circuitul,am stat pe filmari ore ca sa-l invat ca sa am habar si sa-mi fie mai usor,treaba asta o recomand tuturor care merg pe un circuit nou,sa caute multe informatii,filmulete,pareri despre circuit sa-si piarda cate ore pentru ca o sa le fie mult mai usor !

O sa fie mai bine ,poate ne vedem la urmatorul de anul acesta daca o sa tina vremea cu noi .

Sper sa fie un 2015 plin de intrari pe circuitele din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu m-am dezmeticit dupa acest weekend. parca m-am transpus 2 zile in pielea altcuiva. o lume total noua pentru mine.

nu-mi vine sa cred ca s-a terminat si nu ma mai pot da, acum cand am ajuns sa visez fiecare curba in parte. E altceva cand te dai tura dupa tura si incerci ceva nou, incerci ceva altfel in fiecare tura si vezi ce se intampla.

E enorm de mult de invatat.

Chiar daca probabil era mult mai bine si mai recomandat sa merg inainte la Secuiesc, ca si prima experienta de circuit, nu regret deloc faptul ca am venit aici weekendul asta.

Am sarit direct in bazin cu rechinii. Mi-am atins scopul initial de a nu cadea si chiar daca in pasi mici, am simtim ca am evoluat mult (pt nivelul meu, pentru ce faceam eu cu motoreta pana acum)

Intram mereu la boxe ganditor ca pierd mult timp la intrare in curba 9 fiindca mi-era frica sa franez pe inclinat, ca 10-le e larg si nu-mi dadeam seama care e apexul, care e cea mai buna trasa pe acolo si o luam mereu aiurea, ca pe curbele 2 si 3 mi-era frica sa ma duc peste 130-140 ca nu mai apucam sa franez pe drept suficient si impunea sa trail-brake in curba 4.... si tot asa... M-as fi dat si noaptea ca tot am far :))

N-am suficiente taste sa exprim aici ce simt, la ce ma gandeam si ce trairi sunt.

Tre sa ma resetez oricum sa pot sa fiu bun de ceva la munca, acum inchid ochii si ma gandesc la cat de inclinat era pe curba 4 si ce misto mergea luata.. offf

II salut pe toti cei cu care m-am simtit bine weekendul asta. Denis, Adi, Cataa, little kriminal, Balamuc, Niko, CMD, Saian, Iulian Sin, Cristi si multi altii

o adevarata gasca de pasionati, oameni fara prejudecati si fara reticente in a oferi sfaturi si de a primi in randul lor un incepator.

O iesire de genul asta iti schimba total perceptia asupra motociclismului. e mai contagios ca ebola

Ma intorc data viitoare cu frane mai bune, o furca mai teapana si mai mult cojones.

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...