Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Te asteptam si data viitoare cu mare placere.Din partea mea ai nota 10 Zimbrule >:D< !

Cum zice si Bogdan(jagi) un real progres o sa simtim cand o sa combinam 2 zile consecutive,o sa fie altceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am o febra musculara de toata frumusetea

 

m`am uitat pe filamri si am avut doua intrari bune...una cu denis, cand mi`a aratat trasele, a doua cu cmd cand ma calarea si ma tragea dupa el

a incercat si alex sa ma traga dupa el dar eram deja obosit...ms baieti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat transponder special sa vad care este diferenta dintre acesta si aplicatia de pe telefon care ruleaza cu GPS`ul de pe tel de 1HZ ,totul frumos chiar daca nu era incarcat transponderul si nu a mers 2 intrari nu a fost problema ,intr-un final am schimbat transponderul si a mers!

Pe aplicatia mea timpul luat a fost 1:47:78 si 1:47:86 iar pe transponder 1:48:063 deci diferenta este foarte foarte mica.Pentru noi care suntem la inceput de drum cu o investitie mica de 20 lei se poate rezolva treaba cu timpul pe circuit !

post-33534-0-31375100-1413189984_thumb.pngpost-33534-0-12651300-1413189993_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt mai tampit din fire nu ai vazut cum sunt eu :) ,vreau sa fac toate treburile repede repede sa progresez

 

Am vazut ca esti cam incordat, relaxeaza-te, numai asa te poti bucura din plin de fiecare minut in pista.

Referitor la `pe repede inainte`, in sportul/hobby-ul asta nu merge asa. De-a lungul vremii am vazut o gramada care au incercat si, fara exceptie, au dat gres.

 

 

inca nu m-am dezmeticit dupa acest weekend. parca m-am transpus 2 zile in pielea altcuiva. o lume total noua pentru mine.

nu-mi vine sa cred ca s-a terminat si nu ma mai pot da, acum cand am ajuns sa visez fiecare curba in parte. E altceva cand te dai tura dupa tura si incerci ceva nou, incerci ceva altfel in fiecare tura si vezi ce se intampla.

E enorm de mult de invatat.

Chiar daca probabil era mult mai bine si mai recomandat sa merg inainte la Secuiesc, ca si prima experienta de circuit, nu regret deloc faptul ca am venit aici weekendul asta.

Am sarit direct in bazin cu rechinii. Mi-am atins scopul initial de a nu cadea si chiar daca in pasi mici, am simtim ca am evoluat mult (pt nivelul meu, pentru ce faceam eu cu motoreta pana acum)

Intram mereu la boxe ganditor ca pierd mult timp la intrare in curba 9 fiindca mi-era frica sa franez pe inclinat, ca 10-le e larg si nu-mi dadeam seama care e apexul, care e cea mai buna trasa pe acolo si o luam mereu aiurea, ca pe curbele 2 si 3 mi-era frica sa ma duc peste 130-140 ca nu mai apucam sa franez pe drept suficient si impunea sa trail-brake in curba 4.... si tot asa... M-as fi dat si noaptea ca tot am far :))

N-am suficiente taste sa exprim aici ce simt, la ce ma gandeam si ce trairi sunt.

Tre sa ma resetez oricum sa pot sa fiu bun de ceva la munca, acum inchid ochii si ma gandesc la cat de inclinat era pe curba 4 si ce misto mergea luata.. offf

II salut pe toti cei cu care m-am simtit bine weekendul asta. Denis, Adi, Cataa, little kriminal, Balamuc, Niko, CMD, Saian, Iulian Sin, Cristi si multi altii

o adevarata gasca de pasionati, oameni fara prejudecati si fara reticente in a oferi sfaturi si de a primi in randul lor un incepator.

O iesire de genul asta iti schimba total perceptia asupra motociclismului. e mai contagios ca ebola

Ma intorc data viitoare cu frane mai bune, o furca mai teapana si mai mult cojones.

 

Ma bucur ca ti-a placut si ai ramas cu amintiri placute.

Felicitari pentru curaj si determinare.

 

 

Oricat incercam noi sa progresam rapid, timpul petrecut in pista spune multe. Trebuie sa avem si rabdare, eu am facut exact ca tine, cmd, in 3 intrari voiam sa fiu deja miez! :))

 

Rabdare si o minte cit mai limpede.

 

 

Merci Denis pentru trase, esti mare om ! ("la figurat")

 

Si la propriu, e bine sa-mi reamintiti tot timpul, poate asa ma simt si mai dau jos din kg.

 

Si n-ai pentru ce, este placerea mea sa ies in intimpinarea noilor veniti. Asta deoarece, la inceputurile noastre, cei mai vechi isi bateau joc de noi din toate pozitiile si afisau o atitudine pe care o detest din toti rarunchii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....

Ma intorc data viitoare cu frane mai bune, o furca mai teapana si mai mult cojones.

@ Zimbruta - Lasa prostioarele, baga timp pe pista ca sa iti creasca acele cojones, mai incolo te apuci de setari. La Amckart ai dat cu nasul, mergi si la Secuiesc 2 zile si progresul va fi mai mare decat pe Adancata, o sa vezi.

» Post actualizat in 13 Oct 2014 09:02

......

 

Si n-ai pentru ce, este placerea mea sa ies in intimpinarea noilor veniti. Asta deoarece, la inceputurile noastre, cei mai vechi isi bateau joc de noi din toate pozitiile si afisau o atitudine pe care o detest din toti rarunchii.

@Denis

Aici ai zis o mare chestie, stiu atmosfera de care amintesti! Multumim inca o data! :cheers:

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni daca se poate merge si in timpul saptamanii?

Inca nu se stie, poate sa intrebi direct la Ionut Mistode 0723 172 369. Normal ar fi sa nu dea voie din considerente de siguranta. La track-day sunt marshall-i pe traseu care vad cand ai facut accident si cheama ambulanta/duba/etc, asta e cel mai important aspect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru poze, pe prima am pus-o direct background pe calculator.

Tatal lui Petre Pop a facut poze parcursul zilei de sambata, statea pe exteriorul ultimei curbe la stanga de pe circuit, daca fac rost de toate, o sa le pun aici.

Heh, tu esti in prima? Eu nu cunosc pe nimeni, m-am dus haihui cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Zimbruta - Lasa prostioarele, baga timp pe pista ca sa iti creasca acele cojones, mai incolo te apuci de setari. La Amckart ai dat cu nasul, mergi si la Secuiesc 2 zile si progresul va fi mai mare decat pe Adancata, o sa vezi.

» Post actualizat in 13 Oct 2014 09:02

 

Da, asa e. o sa ma duc cu prima ocazie cu care se organizeaza ceva si acolo.

Legat de frana, sunt foarte multe portiuni unde as fi accelerat mai tare daca aveam incredere in frana, dupa prima curba, la sicana, dupa curba 10 samd. deopotriva forta de franare, cat si aderenta pe franare, sa imi dea un pic de incredere sa incep aplecarea cu mai multa frana

nu stie nimeni daca se poate merge si in timpul saptamanii?

nu cred, e nevoie de salvare, de comisari, de organizatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh, tu esti in prima? Eu nu cunosc pe nimeni, m-am dus haihui cu masina.

Da, eu sunt. Si eu am venit tot cu masina acum o saptamana, o spalasem in dimineata aia si am lasat-o pe drumul de nisip, am innebunit un pic cand am vazut-o cum era...

 

Dupa ce am vazut toate filmuletele puse de voi aici, clipul de mai jos cu auto zici ca e in slow-motion Interesanta insa este grafica afisata pe filmare.

Pai ala e un Mégane RS, normal ca e in slow motion :)))) ma mir ca a plecat pe roti...(asta daca o fi plecat pe roti) :))))

Ca paranteza, am cronometrat sambata un M3 nou, care mi se parea ca merge cam cel mai tare, a scos 1:52.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni daca se poate merge si in timpul saptamanii?

momentan nu se poate in timpul saptamanii. o ambulanta (minim) este necesara la orice activitate pe MotorPark, arbitrii sunt de asemenea necesari in cateva posturi , iar daca nu sunt multi inscrisi nu se pot acoperii costurile .curentul este produs de un generator inchiriat (fara motorina), a carei chirie trebuie acoperita din inscrierile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zimbrule, exact asa m-am simtit si eu dupa prima iesire la Secuiesc (mentionez ca nu aveam nici 1000 km pe motocicleta vreodata). Seara visam tot. Nu imi venea sa cred ca se poate sa existe asa distractie de frumoasa si dificila in acelasi timp. Dupa a doua iesire a fost si mai bine. Repet ce a zis Niko. Secuiescul e cheie acum pentru cei care inca nu sunt obisnuiti cu viraje in viteze asa mari ( si eu intru in categoria asta ). Si asta o sa si fac. Deja mi-am facut buget , pentru anul viitor pentru 1-2 weekenduri la Secuiesc si alte cateva la Amckart ca sa mai invat si eu una alta. Din ce am vorbit cu Denis o sa mai treaca si el pe acolo pe la Secuiesc deci o sa se adune lume cum a fost si anul acesta in iulie-septembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai poate merge la Serres, cit o tine caldura, in 3 oameni combinati la o duba, costurile sint mici. 200euro motorina, de dormit la cort, intrarea pe pista e 30 euro/zi de luni pina vineri, 50 euro simbata duminica.Si la Serres e mai cald ca in Baragan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...