Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Prima intrare cu Cristinica, Alex si Masinuta. Sesiune in care prin turul 3-4, incercind sa maresc putin ritmul, am ratat o frinare si am iesit pe pietris :)

Foarte frumos intr-adevar.

 

Jaloanele de pe circuit aveau legatura cu cursul organinzat sau care era rolul lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

abia astept vibratoarele, gazonu si o felie mai dreapta de asfalt! sa inceapa distracta cu adevarat. niste trase mai rapide si de ce nu, niste timpi mai buni! :D si daca om avea noroc la anu sa intinda pista si cu kilometrul promis... ce frumos ar fi... o sa fie mult mai scurta linia dreapta cand intrii cu o viteza mult mai mare si abia atunci vom defini o trasa buna la primul viraj... acum inca nu reusesc sa incadrez frana cu intrarea in zona apexului... tot timpul ramane o zona de 20 de metrii de balbaiala pana apuc sa intorc mansonu ala blestemat. si daca ma apuca creatia cu o frana mai tarzie am descoperit o mica treapta fix la intrarea in apex sau in zona de mers la vale, unde ma simt usor intimidat :)) data trecuta nu simtem asa rau ca ma ajuta barca aia de gsxr dar acum cu dracu asta intruchipat de r6 zici ca cobor un eraj in zig-zag. senzatii tari romanesti le pot spune! oricum superbe zile si un frumos final de sezon. am auzit de o ultima tura pe serres dar eu nu cred ca pot merge. celor ce se duc le urez distractie mare si asteptam filmari si poze!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos intr-adevar.

 

Multumim. Toata ziua ne-am dat/plimbat de distractie.

 

Acum urc si partea a doua, o sesiune in care, pe linga Alex si Cristina, mai apare Zimbruta, SyDemon, Catalin10 si, daca nu ma insel, Dafway.

 

 

Jaloanele de pe circuit aveau legatura cu cursul organinzat sau care era rolul lor?

 

Da, erau acolo cu scopul de a indica trasele.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca i-ai mai dat pe-o roata, Denis? :D

 

Doar involuntar si asta nu pe circuit ci la intrare :)

 

 

A doua sesiune cu Cris, Alex si o multime de motorete in pista.

 

» Post actualizat in 23 Oct 2014 18:40

am auzit de o ultima tura pe serres dar eu nu cred ca pot merge. celor ce se duc le urez distractie mare si asteptam filmari si poze!!

 

Acum am vazut si eu eventul, pe facebook:

 

https://www.facebook.com/pages/HoleShot-Track-Events/1733642183526856

 

 

post-10481-0-91306100-1414089502_thumb.jpg

 

 

HoleShot Track Events vã invitã la Serres, la Track Days, in perioada 7 - 9 Noiembrie 2014.

Este ultima sansa pe 2014 pentru un weekend de curse între prieteni, în Grecia. Vom avea circuitul doar pentru noi.

Sunt asteptati atât motociclistii, cât si automobilistii la acest eveniment, sustinut de Moto Magia.

Program general:

Vineri 7 nov. - antrenamente libere

Sâmbãtã 8 nov. - antrenamente libere + calificãri

Duminicã 9 nov. - antrenamente libere + curse (novici/hobby/pro)

*vom publica în poponeataând programul detaliat pe zile

Conditii de participare:

Tarif A: 2 zile = 180 Euro / persoana

Tarif B: 3 zile = 210 euro / persoana

Tarif suplimentar de participare la cursã = 20 Euro /persoanã

Inscrierea se face prin e-mail la: holeshot.trackevents@yahoo.com

Este necesarã plata unui avans de 50% pentru participare, restul urmând a fi achitat la circuit.

*vom comunica prin e-mail celor înscrisi contul bancar în care se va face plata avansului.

! Motocicletele si masinile vor trece prin verificare tehnicã, conform normelor de acces pe circuite.

! Echipament piloti:

Moto - echipament complet de circuit

Auto - combinezon karting/rally,etc + casca integralã

Alãturi de noi va fi campionul Cãtãlin Cazacu #21, care va tine cursuri de pilotaj pentru doritori (înscrierea la cursuri este separatã).

Contact: Iulian Soros - tel: 0722.366.117 / Cãtãlin Soloc - tel: 0735.193.489

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

lexy cum a fost?nu ne-ai zis nimic..

"Lexy" nu a ajuns din pacate, nici cu mobra nici fara mobra. Sper data viatoare cu cea mai mare placere. Abia astazi am terminat partea Tehnica :D (vezi pe topicul de Haprilisti)

Editat de lexysexy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand m.am apucat de motorete in primu an am mers pana in decembrie parca. In 2008. Cand vedeam grade cu + ( 2..3) saream din pat direct pe mobra. Acum parca nu mai imi arde. Asta in regim de oras...ma gandesc cum e la adancata acolo in campul ala. Zic si eu... nu dispare placerea? Sa vezi ca iti ridici viziera cand ajungi la boxe si ingheata mucu pe instalatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand m.am apucat de motorete in primu an am mers pana in decembrie parca. In 2008. Cand vedeam grade cu + ( 2..3) saream din pat direct pe mobra. Acum parca nu mai imi arde. Asta in regim de oras...ma gandesc cum e la adancata acolo in campul ala. Zic si eu... nu dispare placerea? Sa vezi ca iti ridici viziera cand ajungi la boxe si ingheata mucu pe instalatie?

 

 

Eu, cind eram mai pustan, era deajuns sa vad zapada data la o parte si citeva fisii de asfalt uscate sa ma activez.

 

Din pacate am ramas cu ceva sechele de sanatate din acea perioada.

 

 

p.s. eu zic pas la urmatoarele iesiri si am sa deschid o champagne in cinstea sezonului care tocmai a trecut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator goe 75

 

Va sfatuiesc pe toti care doriti sa va apropiati de fenomenul circuite moto sa o luati gradual, intai la Amckart, apoi Secuiesc si doar cand aveti si un pic de skill si bani de mers pe circuit mare sa treceti la next level. Nu sunt hater, asta cred.

» Post actualizat in 22 Nov 2014 17:52

Prietene vorbesti aiurea.Sunt curios ce recomandari ai pentru unu care inca nu a mers pe ploaie?.

» Post actualizat in 22 Nov 2014 17:56

Cautam altceva dar se pare ca am gasit divertisment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 22 Nov 2014 17:52

Prietene vorbesti aiurea.Sunt curios ce recomandari ai pentru unu care inca nu a mers pe ploaie?.

» Post actualizat in 22 Nov 2014 17:56

Cautam altceva dar se pare ca am gasit divertisment.

Daca nu a mers pe ploaie sa traga pe dreapta sa bea o cafea, poate nu tine mult. Daca nu se poate asta, sa mearga usurel ca nu-i de joaca, sa nu bruscheze comenzile, sa lase mult mai mult spatiu de manevra. Sa nu mearga cu slick-uri. Mai vrei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...