Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost ieri prima parte a zilei, foarte frumos, preturi ca la amckart, 10e sesiunea de 20 min. Intrai din 20 in 20 min. Cred ca cea mai frumoasă experienta de pana acum pe Motorpark!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost eu erau 2 straini dar nu stiu daca erau bulgari. A fost foarte misto si civilizat totul fara incidente. Oricum eu am fost cu amatorii pt ca prima oara pe circuit, am zis sa invat si eu cu ce se mananca :D. O sa postez filmulete cu multele incercari de trase alternative :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-ar putea plati mereu asa ... toata ziua sau per intrare ar fi perfect, mai ales pentru cei care nu pot sa stea toata ziua.

Pentru mine a fost prima data pe un circuit mare...a fost foarte misto. Recomand.

Editat de fritz_2486
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri prima parte a zilei, foarte frumos, preturi ca la amckart, 10e sesiunea de 20 min. Intrai din 20 in 20 min. Cred ca cea mai frumoasă experienta de pana acum pe Motorpark!

Stiu ca anuntul era pt sesiune de 15min, nu 20min. Sigur au fost 20min?

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sesiunile de sambata au fost intr-adevar de 15 minute, dar nu din asta ne luam :D

Ne bucuram ca v-a placut si ca ati venit in numar mare - 48. Va multumim pentru aprecieri, data viitoare vom fi si mai bine organizati.

In ceea ce priveste tariful, a fost posibil sa taxam doar 10 euro/sesiune datorita faptului ca am impartit costurile circuitului si ambulantei cu prietenii nostri de la Guidare Pilotare (Smart Driving Academy). Pe viitor, pentru o zi completa, in functie de cum reusim sa ne intelegem cu cei de la Motor Park, vom incerca sa metinem tariful la 12-13 Euro/sesiune.

Bafta si va asteptam la urmatorul eveniment!

 

P.S. Cei 2 bulgari au fost Svetlin Ivanov - care alearga si in "nationalul" nostru si Angel Karanyotov - de 4 ori campion european de supermoto, care speram sa vina la urmatoarea etapa de CNMV din 16-18 iulie. Va asteptam si atunci, este tot organizarea noastra ;)

Editat de Holeshot Track Events
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorpark va cere in functie de cit vad ei ca ofera participantii. Am inteles ca vineri nu prea v-au iesit calculele la banii incasati. Puneti 13 euro si in loc de 48 vor fi 28. 10 euro la intrari de 20 min e perfect daca vreti sa va faceti o baza consistenta de rideri imbolnaviti, dependenti de pista. E ca la droguri, la inceput dai degeaba, sa prinda viciul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi, cunosti tarifele Motor Park? Dar nu din auzite ci dintr-un contract. Multumim pentru sfaturi dar nu sunt tocmai realiste. Nu pentru o organizare completa si de calitate, cu ambulanta, comisari, etc. Apropos, tu de ce nu ai venit sa te dai? :)

era ocupat sa scrie cum ne dam noi cu viteza pe strada....

asa nu o mai inteleg nici eu..... pe forum ne spune cum sa mergem pe strada si ca ar fi mai safe sa mergi pe circuit iar el nu ajunge nici macar aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca-s foarte mari tarifele la Motorpark, dar VOI le faceti jocurile. Prin faptul ca le ACCEPTATI.

Nu am fost pt 1000motive.

Vin cind vine Ianachim. Vad ca citeste si rubrica "sport". Bafta Ianachim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim nu asta am vrut sa spunem, noi ne stim bine cu Jagi de vreo 10 ani la fel si cu tine :)

Ideea e ca lumea are impresia ca Motor Park "va cere in functie de cat vad ei ca ofera participantii"...ei bine nu! Motor Park percepe un tarif de la organizatori, nu de la clientii acestora. Pe Motor Park nu-l priveste cati participanti ai tu la track days. Tariful e tarif si e mii de euro pe zi in weekend. Deci e un risc mare pentru organizatori de a veni cu bani de acasa. In consecinta, nu poti scadea taxa pe intrare la nivel de kartodrom si sa mai fie si rentabila organizarea.

Noi credem ca am facut cel mai accesibil track day de pana acum atat ca pret cat si ca tipuri de motociclete acceptate pe circuit. In plus, am asigurat toate conditiile necesare desfasurarii in siguranta a sesiunilor. Vom face la fel si pe viitor. Negociem la sange cu circuitul, pentru ca si noi am cheltuit multi bani pe track days si stim ce inseamna sa ai o pasiune costisitoare... deci vrem sa sustinem riderii - si in acelasi timp incercam sa ne mentinem un prag minim de rentabilitate.

Bafta tuturor!

Editat de Holeshot Track Events
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi, cunosti tarifele Motor Park? Dar nu din auzite ci dintr-un contract. Multumim pentru sfaturi dar nu sunt tocmai realiste. Nu pentru o organizare completa si de calitate, cu ambulanta, comisari, etc. Apropos, tu de ce nu ai venit sa te dai? :)

Raspunde la intrebare. Vineri v-au iesit calculele la tarife? Eu cred ca nu.La 60ron s-au "inghesuit" amatorii, era coada.

» Post actualizat in 08 Jun 2015 20:24

Bun. Sa zicem ca tu sau Mistode va duceti la circuit si vreti o zi de trackday. Patronul zice 2000euro/ziua. OK, tu sau Mistode acceptati. Cine-i "desteptul"?Patronul sau organizatorul? Aaa, nu ofera nimeni 2000euro, crezi ca circuitul o sa stea 1 an cu 10 motociclete? Nu, o sa scada pretul. E legea cererii si a ofertei. In toamna s-au cerut max 20 euro /motociclist, organizatorul, nu e nici un secret, a incasat 70 euro. Cind patronul a vazut cit dau romanii, a zis ca sa cistige si el un ban. Mie nu-mi convine pretul si deaia nu ma dau. Voi ati zis sa-i faceti concurenta lui Mistode si v-ati grabit sa acceptati pretul patronului. Mistode, la ultimul track pe Adancata nu a adunat mai mult de 15 moto pt fantastica suma de 70 euro/zi. Credeti ca la pretul ala, mai face track-day?

» Post actualizat in 08 Jun 2015 20:26

Repet, nu insinuez ca voi faceti bani ,multi. Ci doar ca nu stiti sa negociati cu patronul. Nu au intrat zilele in sac.

» Post actualizat in 08 Jun 2015 20:30

Cind organizatorii nu vor mai face rezervari, mai mult ca sigur ei vor fi contactati de catre circuit cu preturi mai atractive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mine care SINCER prefer sa vad peisaje si nu gazon tuns au ba

deci sa spun intr un fel nu tin cu circuitul

exista cerere si oferta

atat timp cat circuitul are clienti la pretul pe care l cere .... inseamna ca e ok

cand o sa stea GOL ...o sa modifice preturile

ca si la service.....

pana acum vaiete si plansete ca ne dam tare pe strada si nu e bine ca nu avem circuite langa bucuresti

acum cand a aparut " locul de joaca" ca nu are TARIFE ok

frate vrei sa te dai ....bagi cheia in contact si tocesti anvelopele

vrei sa te dai profi..bagi mana in buzunar si mergi la circuit

MOTOCICLISMUL nu este un sport ieftin

daca mai vrei sa ti imbunatetesti si timpii......apoi la revedere bani......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi, o dam in obraznicii ?!?!? Ma somezi sa-ti raspund la intrebare?!? Interesant....

Daca doresti sa-mi vezi contabilitatea, te invit la sediu sa ti-o arat ;)

Cred ca e cazul sa incheiem discutia aici pentru ca replica ta nu a fost una prieteneasca si eu nu discut pe un astfel de ton, chiar daca aici pe forum e la moda ca orice topic sa se transforme in scandal.

Te rog, asuma-ti riscul, fa tu mai bine si mai ieftin, iar noi o sa te aplaudam, pe bune.

O seara buna!

 

Catalin Soloc

 

P.S. Cum am zis si mai sus: noi negociem la sange cu circuitul, de aceea am putut face la pretul/intrare la care am facut. Mai ieftin, pentru moment, nu se poate. Pe viitor...cine stie?....

Editat de Holeshot Track Events
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat o soulutie foarte simpla.

In toamna toata lumea era suparata pe Mistode ca era scump. Ati venit voi cu preturi la fel de mari. Unde e concurenta?Eu nu fac decit sa scriu ce se vorbeste pe la colturi. Nu sint implicat cu nimic, altii nu-si permit sa spuna adevarul.

 

Catalin, nu mi-o lua in nume de rau, lucrurile evidente se vad.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

An fosrt sambata. M am dat pt prima data, de vis. L am cunoscut si pe Soloc, un baiat de nota 10+. Tot respectul, faceti o treaba exemplara. Abia astept sa revin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Catalin,pot sa te intreb si eu care a fost o conditie,rugaminte pusa de voi ca organizator patronului circuitului in favoarea participantilor (platitori de taxa)!!? ceva ce ai vrut sa faci special pt ei sa le fie si lor "mai bine",sa se simta in largul lor cand sunt la circuit,ceva special ce au gasit doar la voi ca organizator ? sau voi sunteti in masura doar sa platiti si sa luati circuitul cum va este el dat vinerea,sambata,duminica dimineata (sau in ce zile se organizeaza trackday`ul).

Intrebarea nu este doar pt tine ,este pt toti organizatorii de evenimente pe Adancata ,am mai intrebat si pe Victor si nu am primit raspuns la mail.

Mi-am permis sa te intreb pt ca vad ca esti activ pe forum + mi-ai lasat o impresie placuta dupa prima etapa de cnmv ,esti un baiat de nota 10 , multumesc mult.

Felicitari pt munca depusa.

Cu stima,George.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,se exagereaza. Preturile in motociclism sunt cum sunt, cand avem bani ne dam, cand nu, stam acasa. Pana anul trecut abia asteptam sa putem da doar 60-70E ca sa ne dam o zi pe circuit. Eu am fost 3 sesiuni de cate 20 de minute cu 45E,mi-am facut damblaua, cand o sa mai am bani de circuit o sa mai revin.

Evenimentul organizat de Catalin pare a fi fost cel mai rentabil de pana acum.

 

Boicotul asta e cu doua taisuri. Daca s-ar putea miza pe multi participanti probabil s-ar putea scadea si preturile...dar la noi cand zic ca vin 400 pe FB inseamna ca o sa ai 20 :)

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mine care SINCER prefer sa vad peisaje si nu gazon tuns au ba

deci sa spun intr un fel nu tin cu circuitul

exista cerere si oferta

atat timp cat circuitul are clienti la pretul pe care l cere .... inseamna ca e ok

cand o sa stea GOL ...o sa modifice preturile

ca si la service.....

pana acum vaiete si plansete ca ne dam tare pe strada si nu e bine ca nu avem circuite langa bucuresti

acum cand a aparut " locul de joaca" ca nu are TARIFE ok

frate vrei sa te dai ....bagi cheia in contact si tocesti anvelopele

vrei sa te dai profi..bagi mana in buzunar si mergi la circuit

MOTOCICLISMUL nu este un sport ieftin

daca mai vrei sa ti imbunatetesti si timpii......apoi la revedere bani......

daca mergem toti pe ideea ca motociclismul nu este un spor ieftin si daca domnii la track-day ne cer 200e pe zi si ofera conditii de 10e,iar noi ne conformam,atunci sincer ne meritam soarta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...