Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Fotografii erau la receptie si puteai sa iti faci un print acolo. Am vorbit cu ei si mi-au cerut o adresa de mail si numarul motocicletei, urmand sa ma contacteze ei.

 

De principiu pozele o sa apara si pe site-ul motoevolution.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

:peace: Multam fain! Acolo eram preocupat cu altele si nu mi-a trecut prin cap sa intreb , acum astept cu nerabdare.Duminica am fost prea obosit sa mai alerg dar cand vedeam un fotograf eram pe pozitie.


» Post actualizat in 30 May 2016 18:31

Weekend-ul asta a fost si vecinul Flavius cu noi si ne-a trimis pozele lui de la circuit.

post-69648-0-83752900-1464633045_thumb.jpg

post-69648-0-63153200-1464633068_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine inchiriaza motociclete de trakday? Dati-mi si mie niste contacte. Ms

Eu o sa am in cel mai scurt timp un GSXR 750 2007 de inchiriat. Este cel din semnatura ;)

 

Si da,va iubesc cu defectele voastre, numai nu mai propavaduiti si voi peste tot ca circuitul e Mesia si culmea sigurantei! :D

Nu e culmea sigurantei , dar:

- lipsesc parapetii, copacii de pe margine, semnele de circulatie

- nu intoarce nimeni pe linie continua

- nu iese nimeni din stanga sau din dreapta fara sa se asigure

- nu schimba nimeni banda fara sa se asigure

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa am in cel mai scurt timp un GSXR 750 2007 de inchiriat. Este cel din semnatura ;)

 

Nu e culmea sigurantei , dar:

- lipsesc parapetii, copacii de pe margine, semnele de circulatie

- nu intoarce nimeni pe linie continua

- nu iese nimeni din stanga sau din dreapta fara sa se asigure

- nu schimba nimeni banda fara sa se asigure

Vezi ca tocmai a murit un pilot Moto2, iar la Adancata unu a fost luat pe faras din spate la cursurile motoevolution. Si cate si mai cate or fi,ca doar cand se intampla nu vine nimeni sa povesteasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmari ceva de la motoevolution ?

Au pus chiar ei pe facebook, erau foarte suparati ca pilotul nu numai ca a dat peste cel din fata lui care mergea mai incet dar am inteles ca si atitudinea ulterioara nu i-a facut cinste deloc.

» Post actualizat in 07 Jun 2016 07:13

https://www.facebook.com/Motoevolutionracingschool/?fref=ts

 

Nu pot sa pun filmuletul ca e embedded pe FB, trebuie sa-ti faci si tu FB! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e filmuletul cu incidentul: https://www.facebook.com/Motoevolutionracingschool/videos/1318901271472079/

 

Asa cum spunea si @the mentalist cei de la moto evolution au fost foarte deranjati de atitudinea pilotului care a provocat accidentul, motiv pentru care au decis sa nu il mai primeasca la viitoarele lor evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nico , cu ce parte a corpului sau a motocicletei a dat peste cel din fata fara ca motocicleta sau corpul pilotului sa nu-si modifice traiectoria ?

nu am vazut o parere "a fost atins de pilot cu : cotul, codita, roata,capul, ghidonul, fundul spatele sau etc "

tind sa cred ca pilotul a aruncat "valul tzestoasei"

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nico , cu ce parte a corpului sau a motocicletei a dat peste cel din fata fara ca motocicleta sau corpul pilotului sa nu-si modifice traiectoria ?

nu am vazut o parere "a fost atins de pilot cu : cotul, codita, roata,capul, ghidonul, fundul spatele sau etc "

tind sa cred ca pilotul a aruncat "valul tzestoasei"

 

 

Ce e aia "valul testoasei"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vb imediat la cald dupa incident cu cei 2 piloti care erau la grupa B .

Primul imediat cum a dat casca jos era suparat si-i parerea rau ca a efectuat o depasire si cel pe care'l depasise s-a speriat ,a blocat fata si a cazut .Astea au fost primele lui cuvinte cum a coborat de pe motocicleta!

Cu celalalt baiat am vb in salvare si saracu nu-si aducea aminte de cele intamplate,foarte nasol cand se intampla asemnea lucruri,baiatul astepta sa vina un prieten cu el sau sa-i aduca cineva lucrurile pt ca doamna din salvare a zis ca trebuie sa-l duca pt investigatii si nu o sa poata sta cu el la spital pt ca trebuie sa se intoarca la circuit.Baiatul nu prezenta leziuni,imi pare rau ca nu am luat un nr de tel sa-l intreb cum se mai simte si daca a patit ceva .Vreau sa-i urez oricum sanatate multa si sa revina curand pe circuit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intimpla intre Ianone si Lorenzo la cel mai inalt nivel, si voi va mirati de intimplarea de la Motoevolution. Cind intri pe pista iti asumi si riscul ca vei putea fi dat jos de alti participanti. S-au intimplat nspe cazuri identice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine vam gasit.

Vroiam sa va fac niste intrebari despre trackdayurile de de motorpark.

In primu rand sa imi scuzati scrisu gresit ca nu sunt cetatean Roman dar Grec.

In vara asta vreau sa vin pentru a treia oara cu motoru in Romania (Suzuki B-King) si doresc sa fac vreo tura la motorpark.

Mam uitat la programu lor dar in Iulie si August nu au nici o zi pentru motoare in afara de niste scoli.

Celelalte zile care nu sunt scrise pe calendar, sunt cu intrare libera pt masini si motoare?

Stiti cand o sa fie urmatoarele trackday pt motoare intre Iulie si August?

Mersi frumos pt raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Din ce am vazut eu in calendar , ai trackday in Iulie pe 16/17 si in August 13/14.Moto Evolution organizeaza scoala si trackday in acelasi timp,cel putin asa au facut pana acum.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut eu in calendar , ai trackday in Iulie pe 16/17 si in August 13/14.Moto Evolution organizeaza scoala si trackday in acelasi timp,cel putin asa au facut pana acum.

 

Mersi mult. Cel mai probabil ca ne vedem acolo in August atunci.

Nu am mai intrat pe circuit de 3-4 ani. Sper sa fie ok si sa fie chiar distractiv.

Se fac grupuri corect? Ca cel mai probabil o sa intru la incepatori pt inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Da , cei inscrisi la scoala sunt o grupa si se mai fac 2 sau 3 grupe in functie de cati participanti sunt.Pana atunci mai pot aparea si alte zile cu trackday, calendarul se mai updateaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , cei inscrisi la scoala sunt o grupa si se mai fac 2 sau 3 grupe in functie de cati participanti sunt.Pana atunci mai pot aparea si alte zile cu trackday, calendarul se mai updateaza.

 

Perfect.

Acum am probleme cu suspensiile dar o sa le trimit la baietii de la goracing si sper sa le faca ca noi.

In Grecia mi le au distrus...

Sper sa faca o treaba buna si sa fie gata motorasu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. La Serres ai fost ? Stiu ca si acolo sint nspe zeci de zile de track day moto. Multe zile cu organizatori, altii decit administratia circuitului.

 

Am fost la un trackday de 3 zile in 2010 inainte de a fii turnat noul asfalt.

Am zis ca daca vin cu mobra in Romania, e o sansa sa vad si circuitu asta.

Cel mai bun organizator la Serres era trackbike dar nu mai exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...