Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

Cit costa efectiv ziua de vineri?

Buna intrebare!

 

Pentru vineri nu are nici un sens sa ceara licenta dar vedem in zilele urmatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am vazut toti, anuntul este foarte sec. Se lasa de inteles ca nu-i prea intereseaza pe organizatori citi rookies ar vrea sa participe. Statistica arata ca la toate etapele ROSBK din toamna, fie la Serres, fie Adancata, au avut numar mare de participanti. Acum, cu noua organizare, cu doar 3 intrari simbata, recordul o sa fie unul negativ. Anul trecut, a fost posibila plata /zi, simbata a fost numarul cel mai mare de platitori, si e logic sa fie asa, multi muncesc vineri dar au chef maxim sa se dea simbata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

La 6 intrari cu cine vorbesc si cui platesc sa prind si eu loc?

Ai scapat cu stresul de a prinde loc.

Aia a fost doar pentru scoala.

La trackday este loc pentru toata lumea .Poti sa platesti acolo dimineata respectiva.

» Post actualizat in 20 Aug 2016 15:07

unde este programul afisat?

Momentan ce stiu eu este neoficial (cineva cunoscut a vorbit la tel cu cineva implicat ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteapta si wtf trasa ideala de pe 19 august ,cum ajutam baiatul ?

Nu ca n-as putea merge cum ma taie capul insa consider ca mi-ar fi de folos sa merg pe linia care trebuie.

Am cerut pe facebook celor de la motoevolution iar raspunsul lor a fost sa ma inscriu la scoala. Plm greu le e sa puna o poza, pana si pe informatia asta cer bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa-ti dau un sfat?

Mergi in secuime pana o sa mai cresti putin si o sa intelegi cu ce se mananca,aici este foarte scump si nu o sa progresezi,creierul tau nu este invatat cu vitezele de pe Adancata .

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca n-as putea merge cum ma taie capul insa consider ca mi-ar fi de folos sa merg pe linia care trebuie.

Am cerut pe facebook celor de la motoevolution iar raspunsul lor a fost sa ma inscriu la scoala. Plm greu le e sa puna o poza, pana si pe informatia asta cer bani.

ha ha ha!tigania de la noi :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa-ti dau un sfat?

Mergi in secuime pana o sa mai cresti putin si o sa intelegi cu ce se mananca,aici este foarte scump si nu o sa progresezi,creierul tau nu este invatat cu vitezele de pe Adancata .

Am sa merg de anul viitor in secuime. E departe pentru mine sa plec din bucuresti calare pe motoreta, sa mai am energie sa ma dau acolo si sa ma intorc inapoi in Bucuresti. Poate chiar iese mai costisitor acolo decat pe Adancata.

Anul asta mai fac doar un trackday pe Adancata in Septembrie. Pretul de ~300RON nu mi se pare un capat de lume pentru 5-6 trackday-uri cat as face eu pe an.

Incerc sa iau in calcul si varianta ca la un moment dat voi cadea, motoreta nu vai mai fi functionala sa ma intorc acasa calare si imi va fi mai usor sa chem pe cineva din Bucuresti sa vina pana la Adancata sa ma ia pe mine si motoreta decat sa vina in secuime.

Asta nu inseamna ca nu iti dau dreptate in ceea ce ai scris mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa merg de anul viitor in secuime. E departe pentru mine sa plec din bucuresti calare pe motoreta, sa mai am energie sa ma dau acolo si sa ma intorc inapoi in Bucuresti. Poate chiar iese mai costisitor acolo decat pe Adancata.

Incearca sa mergi doar cu remorca sau cu duba la circuit ,poate reusesti sa te mai combini cu cineva ,esti mai sigur si mai linistit din mai multe puncte de vedere.

Anul asta mai fac doar un trackday pe Adancata in Septembrie. Pretul de ~300RON nu mi se pare un capat de lume pentru 5-6 trackday-uri cat as face eu pe an.

Incerc sa iau in calcul si varianta ca la un moment dat voi cadea, motoreta nu vai mai fi functionala sa ma intorc acasa calare si imi va fi mai usor sa chem pe cineva din Bucuresti sa vina pana la Adancata sa ma ia pe mine si motoreta decat sa vina in secuime.

Asta nu inseamna ca nu iti dau dreptate in ceea ce ai scris mai sus.

Tu poti continua sa mergi la Adancata pt momentul acesta & mult succes prietene dar se poate ca in 5-6 trakday`uri aici sa nu inveti mare lucru mai ales singur de capul tau fara sa-ti explice unu si altu ceva .

Ce stiu foarte bine este urmatorul lucru : majoritatea celor care merg tare in secuime si au inceput acolo, merg tare si pe Adancata sau pe unde se mai duc , cei care au inceput direct pe Adancata si au fost incepatori au ramas la hobby de foarte mult timp .Cunosc multe cazuri de oameni care au fost doar pe secuiesc , au venit la Adancata prima data si au fost direct sub 2 de la primele intrari si nu cu cine stie ce motociclete.

Creierul trebuie invatat cu diferite lucruri pe care la Adancata nu le poti exersa in voie.Timpul se scurge foarte rpd aici,vitezele sunt foarte mari ,franarile pe masura,creierul se sperie si da panica,nu o sa te lase sa faci mare lucru , o sa sari pe frana ,o sa indrepti motocicleta ca ceva te va speria "la naiba,iar am ratat trasa ideala".

» Post actualizat in 22 Aug 2016 14:01

?? Ai aruncat-o si a trebuit sa mergi la buda ? Mor de curiozitate ce este NU!

pt ca sunt varza?nu eu ...trasele

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cand o sa merg la scoala o sa fur o copie sau macar o sa fac o poza la trasele recomandate acolo si comparam.

 

Si eu am observat ca unii din baietii racheta merg putin diferit fata de ce arata acolo dar m-am gandit ca au trebuit sa se adapteze la un circuit plin de jaloane (adica noi astia mai slabi).

In special in virajul 5 am vazut ca se intra putin mai larg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...