Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma uitam pe Youtube la cursele din Alpe Adria si am dat peste o franare prea tarzie urmata de o cazatura nasoala tare.

Celebul circuit Pannoniaring, are statistic cele mai multe si mai grave accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am iesit azi din casa pe la pranz si am vazut soarele ala cu putina caldura fix la primavara + prima tura m-a dus gandul :D

Intr-o alta ordine de idei, sunt chestii ce ar trebui imbunatatite pentru siguranta noastra la circuit, cum ar fi zona de degajare in curbele predispuse accidentelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

E prea generala intrebarea.

Primavara/toamna trebuie sa pui comp x de la producatorul y.

Vara trebuie sa pui comp z de la acelasi producator.

Sunt mult prea multe variabile .

Daca ne spui ce producator ai ales si pt ce anotimp poate te putem ajuta Georgica ,altfel raspunsul meu este medium .

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Supercorsa/Superbike ma intereseaza, nu imi amintesc ce am pus anul trecut pe fata si pe spate. Parca SC1 fata si SC2 spate insa nu stiu daca e corect, d-aia intrebam poate e cineva binevoitor sa dea un raspuns.

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva general :

Pt temp de vara trebuie sc2 fata si sc 1,sc0 spatele

Pt temp de primavara toamna sc 1 fata si sc 2 spatele

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am cumparat eu pt inceput de sezon si am pus pe motocicleta :

Pirelli diablo Superbike sc 1.5 fata si sc2 spatele pt prima iesire din sezon.In functie de cat cauciuc ramane pe spate o sa pun racetec slick k2 pt urmatoarele iesiri iar cand o sa avem 35-40grade+ am luat 2 x sc2 pt fata si 2 x sc0 pt spate .

Nu pune sc0 pe spate pt inceput de sezon ca nu le poti tine in temperatura ,o sa apara cold tearing si o sa-l termini prematur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa caut si eu sa cumpar Superbike SC1 fata si SC2 spate pentru prima iesire din Mai, weekendul 5-7. Daca Goe nu se va da weekendul ala am sa-l rog sa imi imprumute incalzitoarele lui.

In vara cand se va incalzi voi cumpara si eu un SC0 pentru spate. Multumesc apreciez si tin cont de sugestiile tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis si data trecuta si-ti mai spun si acum : nu-ti mai cumpara panarame de cauciucuri ,da putin mai mult pe ele si cumpara ceva BUN .

Chiar daca esti la inceput de drum tot ai nevoie de anvelope bune spre foarte bune .

Daca nu esti sigur poti intreba aici pe forum ,cu siguranta sunt baieti priceputi care sa-ti raspunda.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe 5-7mai vad ca scrie Moto RC-tip eveniment: Campionat national. Vinerea o fi track day? Sau sunt antrenamente pt campionat?

Mai exact ma intereseaza cand pot sa prind si eu 2-3zile de intrari libere, tocmai in iunie cu MotoEvolution?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Multumesc www.Carene-racing.ro , George TNG pt softul impecabil , www.rosilo.ro pentru motocicleta !

post-33534-0-01105200-1494486417_thumb.jpgpost-33534-0-48294400-1494486417_thumb.jpgpost-33534-0-86666800-1494486417_thumb.jpgpost-33534-0-34243500-1494486418_thumb.jpgpost-33534-0-76361500-1494486418_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...