Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Se poate merge ca la trackday si la 5-7 mai ,pret 190€/3 zile ,4 intrai/zi inclusiv o cursa duminica.

» Post actualizat in 01 Apr 2017 08:10

Eu sunt 99% sigur ca merg .

» Post actualizat in 01 Apr 2017 08:12

/index.php?/topic/744077-campionatul-romaniei-de-motociclism-motorc/page-2&do=findComment&comment=4312842

5 ture , consideri ca este o cursa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

@ JAGI

 

Pentru incepatori 5 ture este o super cursa.La clasa respectiva a fost un ghiveci.

 

Eu am intrat la stoc 1000 si am avut parte de cursa cu 14 ture . Am fost surprins si foarte fericit ca am rezistat pana la final .Ma asteptam sa cedez fizic dupa cca 8 ture.

 

Pentru mine tot weekendul a fost fantastic.Am progresat considerabil , organizarea a fost foarte buna si au mai fost cateva intrari libere pe langa cele din program.

 

MotoRC a devenit evenimentul meu favorit urmat de MotoEvolution.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci , daca ai conditie fizica, trebuie neaparat sa decartezi 250 euro ca sa te dai in cursa de 14 ture. Si daca vii a treia oara la Adancata, poate 5 ture ti se par prea putine. Gindeste-te ca in prima tura se merge trenulet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

In weekend am avut parte atat de prima intare pe ploaie cat si de prima cursa pe un potop de povestit nepotilor ,locul 5 la superbike cu un best de 2:05 !

A fost o experienta foarte foarte frumoasa la care nu puteam luat parte fara ajutorul venit de la rosilo.ro (Montaj silozuri cereale) de unde am avut gumele de ploaie ,fara ele nu puteam sa merg ,multumesc mult de tot directore!!!

Va doresc tuturor macar o singura data o asemenea experienta intr-o cursa pe ploaie pe care sa o si terminati,este ceva de nedescris .
O sa uploadez cursa .


» Post actualizat in 19 Jun 2017 08:00

www.youtube.com/watch?v=x_iM-K1yWlc&feature=youtu.be

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#nada,nici pinlock`ul macar nu`l aveam la mine si mai trist este ca abia cand am ajuns acasa am aflat ca-l am :))

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#nada,nici pinlock`ul macar nu`l aveam la mine si mai trist este ca abia cand am ajuns acasa am aflat ca-l am :))

Super week-end ud:). Si iti faceai probleme cu ploaia:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danny,dupa prima sesiune de antrenament pe ploaie din viata mea am revenit la boxe si am zis ca renunt mi se parea foarte periculos,"Gabriele acum strangem tot te rog frumos si plecam acasa,nu ma mai dau in viata mea pe ploaie ca nu vad absolut nimic la 15-20m din cauza vizierei".

La rugamintea lui Gabi am mai asteptat putit,am facut o improvizatie la casca si la viziera cu 2 soricei,am intrat iar si totul era ca pe uscat :) am scazut de la 2:27 in prima sesiune la 2:06 in a 2a,am zis ca sunt pe drumul cel bun si ca intru si in cursa unde am mers 2:05 dar mai este foarte foarte mult loc de progres si pe ploaie.

A fost foarte foarte tare,ori de cate ori o sa mai am ocazia o sa mai intru si o sa ma bucur de fiecare sesiune.

Abia acum cand am vazut cat de bine tin cauciucurile de ploaie pe ud mi-am dat seama cat de incet merg cu slickurile pe uscat la 1:52,foarte foarte incet .

Sa nu-ti mai spun ce nervi aveam cand te-am vazut cum te dadeai pe ploaie in prima mea sesiune si eu abia ma miscam :))),mergi foarte foarte bine ,felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danny,dupa prima sesiune de antrenament pe ploaie din viata mea am revenit la boxe si am zis ca renunt mi se parea foarte periculos,"Gabriele acum strangem tot te rog frumos si plecam acasa,nu ma mai dau in viata mea pe ploaie ca nu vad absolut nimic la 15-20m din cauza vizierei".

La rugamintea lui Gabi am mai asteptat putit,am facut o improvizatie la casca si la viziera cu 2 soricei,am intrat iar si totul era ca pe uscat :) am scazut de la 2:27 in prima sesiune la 2:06 in a 2a,am zis ca sunt pe drumul cel bun si ca intru si in cursa unde am mers 2:05 dar mai este foarte foarte mult loc de progres si pe ploaie.

A fost foarte foarte tare,ori de cate ori o sa mai am ocazia o sa mai intru si o sa ma bucur de fiecare sesiune.

Abia acum cand am vazut cat de bine tin cauciucurile de ploaie pe ud mi-am dat seama cat de incet merg cu slickurile pe uscat la 1:52,foarte foarte incet .

Sa nu-ti mai spun ce nervi aveam cand te-am vazut cum te dadeai pe ploaie in prima mea sesiune si eu abia ma miscam :))),mergi foarte foarte bine ,felicitari.

 

Nu e bine sa ai nervi pe circuit...E normal prima data sa fi stresat...nu ai vazut si pe frati-meo cum se tara pe circuit. Dar dupa ce vezi care-i limita aderentei mergi mai tare.

Trebuie sa privesti partea buna a lucrurilor, pe ploaie nu strici prea tare costumul pe asfalt...ca aluneci mai usor :)

2.05 e un timp f bun pentru primele intrari pe ploaie..si a fost ploaie...iti dau o filmare din spate ...nu se mai vedea nimic de apa ridicata de roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frica mea din prima sesiune a venit din cauza faptului ca nu vedeam prin viziera ce se intampla ,cauciucurile tineau foarte bine ,franezi cu ele ca pe uscat fara pic de exagerare o spun.

Daca este sa aleg care dintre cauciucuri tine mai bine sau de la care ai feeling mai bun aleg cauciucul fata scr1 ,este demential !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frica mea din prima sesiune a venit din cauza faptului ca nu vedeam prin viziera ce se intampla ,cauciucurile tineau foarte bine ,franezi cu ele ca pe uscat fara pic de exagerare o spun.

Daca este sa aleg care dintre cauciucuri tine mai bine sau de la care ai feeling mai bun aleg cauciucul fata scr1 ,este demential !

 

Eu am mers cu Diablo Rain si feelingul e bun...am simtit de 2 ori in virajul 10 cand era sa o pierd.

Si eu am mers mult la ghici mai ales pe partea dreapta unde nu vedeam nimic din cauza aburirii vizierei ...cu tot cu pinlock :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Frumos! Asa de adictiv a fost entuziasmul din ce ai povestit cu prima intrare pe ploaie ca deja sper sa am si eu o ocazie curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa multumesc pe aceasta cale lui TNG care a venit la MotoRC etapa 3 ca antrenor pentru Hondita mea.

De la ratusca urata care abia accelera, nu statea pe viraje, suspensii ce sareau in sus la orice franare a facut portocala mecanica.

Astfel am scos un remarcabil 1.49.9 cu suspensii si motor stock si gume uzate.

Cand am vazut cum merge, aveam zambetul pana la urechi :)

La final am obtinut un loc 4 dupa greii de la SSP600 Draghici, Petrovici si Mainescu cu un start luat cu a 2-a treapta :(

Si cateva poze de la eveniment:

post-31194-0-17838500-1499070772_thumb.jpegpost-31194-0-11149400-1499070568_thumb.jpgpost-31194-0-12149600-1499070792_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut placerea sa merg si cu a lui Gabi inainte si dupa resoftare ,diferentele sunt enorme cum ziceam si legat de resoftarea hondei cbr 1000 rr sc59 facuta de Tng (si cand zic enorme nu exagerez,in gandul vostru... "ee ce sa zica si si tampitu asta de cmd daca e prietenul lui tng" insa fara pic de exagerare va spun astea pt ca sunt "vizibile" si "palpabile") .

La ambele honde sc59 si pc40 terorile incepeau cand luai mana din gaz si dupa aceea la accelerare ca nu se prea accelera cum trebuie sub o anumita plaja de turatii ,acum raspunsul la acceleratie este instant si cum tensionezi lantul motocicleta`ti spune "ce faci noobule,nu ma mai accelerezi ,de ce nu accelerezi ? te cearta de nu te vezi " .

Logbox`ul face minuni!

Stiu si nu contest urmatoare treaba ...degeaba va spun eu ce si cum se intampla,omu pana nu testeaza nu crede.

Daca am mintit cu ceva asa sa-mi ajute Dumnezeu!

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...