Sari la conținut

Accident pasaj Pipera


Crazy-devil
 Share

Postări Recomandate

am gasit pe Facebook postat asta pe grupul "Motociclisti"

 

Grav accident pasaj pipera. Moto negru, cred ca honda. A intors o masina perpendicular pe drum. Riderul nu era la locul accidentului acum. Traficul e blocat in zona...

 

iar intr-unul din comentarii se specifica la intrare de la OMV spre politie. (la Porche)

 

stie cineva detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clasic, inca un tampit care intoarce pe linie continua,vad cel putin unul pe zi( majoritatea taximetristi)

Sper ca motociclistul e ok

Roxi o cheama si are voie sa intoarca acolo, mobristul e de vina, ce cauta pe drumul cu prioritate cat ea intorcea? A mai si speriat saraca pupaza! Daca ai masina luata de tati/boyfriend poti face ce vrei tu! Ma amuza ca toate chirigatele astea incep sa devina violente si sa conduca brutal, chiar daca skill-ul lipseste. Pe mine ma baga in bordura o madam cu un copchil in masina, cum sa am eu tupeu sa trec prin spatiul lasat liber cat ea asteapta la semafor?

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roxi o cheama si are voie sa intoarca acolo, mobristul e de vina, ce cauta pe drumul cu prioritate cat ea intorcea? A mai si speriat saraca pupaza! Daca ai masina luata de tati/boyfriend poti face ce vrei tu! Ma amuza ca toate chirigatele astea incep sa devina violente si sa conduca brutal, chiar daca skill-ul lipseste. Pe mine ma baga in bordura o madam cu un copchil in masina, cum sa am eu tupeu sa trec prin spatiul lasat liber cat ea asteapta la semafor?

 

Poate il cheama Roxinel si are ceafa atat de lata ca nu mai poate sa intoarca, pardon, capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea, astia lati in umeri au numere gen WTF, PLM, STF, ETC.

 

@penetru: da' chiar asa a aparut din copac legea asta, oare ce minte luminata a avut un cuvant de spus aici? La 90 de zile de ingrijiri esti terminat... nu mai adaugam timpul si banii cu recuperarile ulterioare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este la Elias pentru investigatii.

Eram in spatele lui , ne desparteau 2 masini. Masina a intors pe podul de la calea ferata Pipera pe lina dubla continua ( vroia sa mearga pe alta ruta mai libera ).

Revin cu detalii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti atat de prost sa intorci pe dubla continua si sa mai faci si accident cu persoane vatamate, ti-as lua permisul pe viata...Asta merita permisul anulat pe viata ! Nu ne merita ca parteneri de trafic, ca nu o duce capul...la condus. Mare noroc pe colegu' daca a scapat intreg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, sa recapitulam:

1. intors pe pod

2. intors pe linie dubla continua

3. provocat accident

4. ca un fapt divers, bag mana in foc ca nici centura nu o avea :)

 

Rezultat: sa i se taie capul ... sau macar sa i se anuleze dreptul de a mai conduce o masina pe viata!

 

Da stiu ca au nenorocitii astia un Dumnezeu numai pentru ei ... unul nu are ''ghinionul'' sa vina o duba/jeep/camion ... mereu cate un motociclist. Pai, daca proasta nu ramane schilodita pe viata (probabil ca nici macar o vanataie nu are) credeti ca invata ceva? ... probabil e deja pe Dorobanti la o cafea cu prietenele ... bine ca riderul este aparent ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, sa recapitulam:

1. intors pe pod

2. intors pe linie dubla continua

3. provocat accident

4. ca un fapt divers, bag mana in foc ca nici centura nu o avea :)

 

Rezultat: sa i se taie capul ... sau macar sa i se anuleze dreptul de a mai conduce o masina pe viata!

 

Da stiu ca au nenorocitii astia un Dumnezeu numai pentru ei ... unul nu are ''ghinionul'' sa vina o duba/jeep/camion ... mereu cate un motociclist. Pai, daca proasta nu ramane schilodita pe viata (probabil ca nici macar o vanataie nu are) credeti ca invata ceva? ... probabil e deja pe Dorobanti la o cafea cu prietenele ... bine ca riderul este aparent ok.

 

 

Pai...sa vedem :)

 

1. Probabil ca accidentele cu camioane nu apar aici, ci pe camionism.ro.

2. Camioanele circula in general mai incet/defensiv decat o motocicleta (poate o conta si asta la ceva, nush ce sa zic).

3. Oricine are momente de neatentie, poate pur si simplu a avut o zi proasta. Cand te urci pe 2 roti iti cam asumi niste chestii...

 

 

Si acum ce-o sa faci? O sa schilodesti TOATE proastele preventiv, ca sa invete sa nu mai intoarca pe linie continua, sau inveti sa te feresti de ele?

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...masinile cu pZda-n ele sunt la moda

 

ce cacao poti sa le faci? eu le-as lua din nou dreptu' la vot sau la carnet de conducere whatsoever, problema e ca sunt si pularai care fac genu asta de manevre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...sa vedem :)

 

1. Probabil ca accidentele cu camioane nu apar aici, ci pe camionism.ro.

2. Camioanele circula in general mai incet/defensiv decat o motocicleta (poate o conta si asta la ceva, nush ce sa zic).

3. Oricine are momente de neatentie, poate pur si simplu a avut o zi proasta. Cand te urci pe 2 roti iti cam asumi niste chestii...

 

 

Si acum ce-o sa faci? O sa schilodesti TOATE proastele preventiv, ca sa invete sa nu mai intoarca pe linie continua, sau inveti sa te feresti de ele?

 

1,2: n-am ce comenta, probabil ai dreptate

3: o zi ''proasta'' nu-ti da dreptul sa bagi pe altcineva in spital ... daca ai o zi proasta du-te si arunca-te de pe un pod. Cand ma urc pe doua roti imi asum destul de multe lucruri dar, avand in vedere ca suntem in 2014 intr-o tara europeana cu reguli stricte de circulatie nu ar trebui sa ma gandesc cand plec din fata blocului ca poate are cineva din trafic o zi proasta si ma baga in spital/omoara.

 

Acum, sa nu ma credeti sfant, fac si eu destule prostii cand sunt si cu masina, si cu motorul dar logica mea este ... "frate, daca tot ai de gand sa incalci regulile si sa faci o tampenie d-asta, casca bine ochii inainte!'' ... daca nici asta nu esti capabil sa faci atunci lasa-te de meserie si mergi cu taxiul.

 

De ''preventiv'' n-am zis nimic ... nu putem acum sa ne luam de toate femeile din trafic ca poate in viitor vor face o tampenie ... problema cea mai mare este cu cele care au comis-o deja si scapa complet nepedepsite fie fizic sau legal. Pai, frate! aia-i o bomba pe roti si tu o lasi se plece linistita inapoi in trafic?

 

Eu, personal, dupa 11 ani de B si 4 ani de A, am vazut destul de multe specimene in trafic incat sa stiu cand si de cine sa ma feresc. Problema este ca nu intotdeauna poti anticipa manevra pe care o planuieste pitzipoanca/proasta/cefosul care a avut o zi proasta. Sunt situatii in care daca ai 40 scapi, daca ai 50 ajungi in spital ... si ambele sunt viteze legale.

Editat de Dan.Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...masinile cu pZda-n ele sunt la moda

Ce ma exaspereaza pe mine e faptul ca f multe proaste, ca asta, conduc niste 'vapoare' de masini, modele business si ele nu-s in stare sa intoarca o bicicleta..Stau confortabil in scaunele alea ergonomice ,cu telefonul la ureche,si au impresia ca zboara si nu ca ruleaza alaturi de altii pe sosea..De obicei si io ,care-s tot femeie,le ginesc imediat pe sosele si-s cu ochii-n 14 la ele..Tocmai pt ca nu exista pt ele semnalizare ori asigurare.

Dar sunt si destui masculi idioti,s-o recunoastem..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...sa vedem :)

 

1. Probabil ca accidentele cu camioane nu apar aici, ci pe camionism.ro.

2. Camioanele circula in general mai incet/defensiv decat o motocicleta (poate o conta si asta la ceva, nush ce sa zic).

3. Oricine are momente de neatentie, poate pur si simplu a avut o zi proasta. Cand te urci pe 2 roti iti cam asumi niste chestii...

 

 

Si acum ce-o sa faci? O sa schilodesti TOATE proastele preventiv, ca sa invete sa nu mai intoarca pe linie continua, sau inveti sa te feresti de ele?

cooorect!..:)me, scoala de moto in curs.sofer de conserva de 8 ani.chiar ieri era sa patesc una cu un motociclist.m a depasit, apoi a semnalizat stanga spre peco, in 3 m s a razgandit si a semnalizat dreapta si s a si bagat.eu tocmai ma pregateam sa l depasesc prin dreapta..:))deci, la faza asta cine ar fi fost vinovat?eu ca vroiam sa l depasesc prin dreapta (cand el semnalizase intentia de a face stanga) sau el, ca n a fost suficient de atent si s a bagat pe dreapta fara sa se asigure si a semnalizat intentia prea in scurt?...il luam din plin.nu aveam viteza, dar pagube ar fi fost.si nici nu mi as fi iertat o daca il tranteam.

sant multe cazuri in care i vad...nu se uita de nici o culoare ,la soferi ma refer,nu se asigura, cat despre semnalizat, nici vorba, trebuie sa comunici prin telepatie cu ei ca sa ti dai seama unde merg, sant de toata jena.

proasta, ca asta e pana la urma, chiar daca si eu sant female, a facut tot ce se putea face gresit pe sosea.

de cand fac scoala moto am devenit muuult mai atenta la voi, va aud intai si apoi va vad...e sunetul cel mai frumos, dar sint si unii care gresesc prin modul in care circula, prea agresiv, inconstient, no offense.ce conteaza daca celalalt a gresit, conservarul, atat timp cat tu esti grav ranit, sau doamne fereste , mort?think about that.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...