Sari la conținut

Campanie de sensibilizare in trafic_motociclisti din DB


dedant68
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Credeti ca putem organiza in aceasta toamna in Targoviste o campanie de sensibilizarea tuturor participantilor la trafic, in special a conducatorilor auto, fata de motociclisti? Eu cred ca DA.....am sprijinul politiei rutiere, chiar astazi am avut o discutie cu un reprezentat de varf, este de acord sa ne sprijine, numai noi sa ne organizam si sa stim ce dorim. Impartim flyere si alte materiale de promovare, facem un circuit de oras, un interviu cu presa, etc.

Cine se inscrie si vine cu propuneri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

F. bine pentru inceput...daca suntem 50 de motoare, chiar o sa avem impact in Tgv. Se anunta vreme frumoasa in oct si noiembrie, chiar vor fi zile de 20 grd in noiembrie. Sa avem timp sa ne pregatim, poate ne intalnim in Tgv sa discutam ...Cred ca jumatatea lunii octombrie intr-o sambata in jur de 10-11. Asteptam motoare... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am asteptat sa ma vad inscrieri..dar slab mai ales cei din DB. In fine putem face pe 11 octombrie, am intrat pe calendar si vreme si pare zi buna, 17 grd/ soare. Ramane 11 oct , este sambata, ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ocupa te rpd de un banner/poza/reclama cu treaba asta si o distribuim pe facebook ca acolo ii gasesti mai rpd pe toti din DB.

 

Pot sa ma inscriu si eu daca nu am motor? :)))

 

Lucrez la promovare/afis, trebuie sa am o discutie sigura cu Serviciul Rutier privind data traseul. Propun un circuit prin Tgv si o deplasare la Gaesti, locul unde Marian Leata, politist, a fost lovit pe 20 iunie a.c in timp ce se afla pe motocicleta. Acesta a decedat la cateva zile in Bucuresti, la Spitalul Floreasca. Te rog sa promovezi printre motociclistii din Dambovita, sigur vom face aceasta actiune, avem sprijinul Grupului de Initiativa pentru Fundatia Comunitara Dambovita. Pot sa participe si cei fara motor, pentru ca pot fi pasageri pe un motor...ESTI INVITATUL MEU! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Lucrez la promovare/afis, trebuie sa am o discutie sigura cu Serviciul Rutier privind data traseul. Propun un circuit prin Tgv si o deplasare la Gaesti, locul unde Marian Leata, politist, a fost lovit pe 20 iunie a.c in timp ce se afla pe motocicleta. Acesta a decedat la cateva zile in Bucuresti, la Spitalul Floreasca. Te rog sa promovezi printre motociclistii din Dambovita, sigur vom face aceasta actiune, avem sprijinul Grupului de Initiativa pentru Fundatia Comunitara Dambovita. Pot sa participe si cei fara motor, pentru ca pot fi pasageri pe un motor...ESTI INVITATUL MEU! :hug:

Nu zici rau deloc. Stickerele cu "atentie la motociclisti" ar fi bine venite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zici rau deloc. Stickerele cu "atentie la motociclisti" ar fi bine venite

Realizam materiale...nu abtibilduri, pentru ca conducatorii evita sa lipeasca pe luneta sau bara din spate, poate noi, cei care avem si auto. Flyerele sunt mai practice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez la promovare/afis, trebuie sa am o discutie sigura cu Serviciul Rutier privind data traseul. Propun un circuit prin Tgv si o deplasare la Gaesti, locul unde Marian Leata, politist, a fost lovit pe 20 iunie a.c in timp ce se afla pe motocicleta. Acesta a decedat la cateva zile in Bucuresti, la Spitalul Floreasca. Te rog sa promovezi printre motociclistii din Dambovita, sigur vom face aceasta actiune, avem sprijinul Grupului de Initiativa pentru Fundatia Comunitara Dambovita. Pot sa participe si cei fara motor, pentru ca pot fi pasageri pe un motor...ESTI INVITATUL MEU! :hug:

La serviciul rutier cu cine tb sa vorbesti? reusesti sa intri in audienta la comandantul de acolo? presupun ca tb discutie face to face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La serviciul rutier cu cine tb sa vorbesti? reusesti sa intri in audienta la comandantul de acolo? presupun ca tb discutie face to face!

Da o sa intru luni sau marti la comisarul sef Ion Niculae, seful serviciului rutier Dambovita, am discutat sap trecuta cu dansul la Voinesti aceasta problema, este de acord ne sprijina..dar trebuie sa facem un demers legal din partea unei organizatii, de aceea voi apela la Grupului de Initiativa pentru Fundatia Comunitara Dambovita, sunt oameni OK acolo !

Cati crezi ca strangem din Tgv ? Trebuie sa fim cel putin....25 de motoare !! Avem 7 din Topoloveni pana acum...asa a confirmat cerbuu. Actiunea asta trebuie facuta acum la final de sezon si apoi in primavara, avem un mort in judet....nu mai vb ce se intampla de fiecare data cand ies la drum..se circula ca in Africa !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu putem sa cerem ajutor si baietilor din Buc, Pitesti, Ploiesti, imprejurimi?! Ca seara mai apar din ei pe aici prin Tgv doar in plimbare. La un asemenea eveniment cred ca se baga sa ne ajute...

Dar hai cu afisul sa avem ce sa distribuim!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se mai aude cu campania? Eu am fost la un print center sa fac o intrebare pt stickere si am primit oferta la minim 50buc cu 3lei/buc

» Post actualizat in 25 Sep 2014 15:23

attachicon.gifimage.jpg

Salut,

Este de bine..ieri am fost la IPJ, am discutat si sunt de acord, au si propuneri..In principiu vom face un tur de oras, oprim in centru si impartim flyere si stickere, mergem in Gaesti aprindem lumanari a politistul mort si ne intoarcem pe Titu. Vom avea o conferita de presa si in final un mic party..mai discut sap viitoare detalii, Deci, 18.10.2014, ora 11, dam startul ! Lucrez la afis si flyere, adresa catre IPJ, etc ..cum am aprobare de la Grup, postez.. Voi puteti sa va organizati sa veniti. Ai model de stiker..ceva cu "Atentie la motociclisti" si un motor . Lasa-mi nr de tel pe pm sa discutam!

» Post actualizat in 26 Sep 2014 04:52

Salut,

Duminica, 28 septembrie 2014, ora 16:00, ne intalnim pe platou sa discutam referitor la actiunea noastra. Cerbuu, Clandestin_IFBB si Pestritu impreuna cu amicii lor, sunt asteptati :hug: . Va rog sa confirmati aici ca ati citit mesajul ! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, 28 sep 2014, ora 16:00, ne-am intalnit pe platoul central din Tgv pentru organizarea campaniei moto din Targoviste, Gaesti si Titu. Am discutat programul care se va desfasura pe data de 18 octombrie 2014, incepand cu ora 11:00, se pare ca totul este OK. Saptamana viitoare pana cel tarziu miercuri, voi avea o intalnire cu reprezentantii Politiei Rutiere in vederea avizarii programul. Cum am solutia finala, postez banner-ul, programul campaniei, regulile de participare si cele privind deplasarea in grup. PS Asteptam pozele de la Silviu si fiul lui Dan :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca in ziua campaniei sa fim mai multi decat astazi...

Cred ca au fost in jur de 12 motociclete pe platou la ora 16:30. Baietii din Topoloveni nu au putut sa ajunga, am discutat cu cerbuu mai sunt si ei 5-6, am promisiunea ca ajung pe 18 la Tgv. Speram la o prezenta de 25 de motociclete, ceea ce inseamana ceva pentru o campanie moto la nivelul judetului. Comparabil cu alte judete, ex: Sibiu, Brasov, Cluj suntem putini, dar cred ca grupul este in CRESTERE :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am putut ajunge astazi la targoviste. Am plecat tarziu din bran si s-a dat peste cap planul meu :peace:

Te-am inteles, poate ne intalnim duminica pe 5 oct :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...