Sari la conținut

Din seria "motociclist" fara carnet...


givemefive
 Share

Postări Recomandate

Pai ori e rosie ori e neagra motocicleta.hotarati-va!!!

 

si apropo:

 

Căutare polițe RCA / MTPL policy search

Rezultatul interogarii Autovehiculul avand numarul de inmatriculare CS20VDN este inexistent sau nu figureaza in baza de date.

The vehicle registration number CS20VDN is wrong or non-existant.
Editat de Amendatu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma deranjeaza ca mortul fara permis a fost catalogat drept "motociclist".

ar legat de culaorea motocicletei, aia rosie cred ca e imagine de arhiva, n-au avut bani sa cumpere poza cu accidentul in cauza.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai ori e rosie ori e neagra motocicleta.hotarati-va!!!

 

si apropo:

 

Căutare polițe RCA / MTPL policy search

 

Rezultatul interogarii Autovehiculul avand numarul de inmatriculare CS20VDN este inexistent sau nu figureaza in baza de date.

 

The vehicle registration number CS20VDN is wrong or non-existant.

deci concluzia??nu avea nici rca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in judetul respectiv mai exact pe unde umblu eu cu lucru (Ghertenis,Bocsa,Oravita,Anina) sunt baietasi cu r1/gsxr vechi,ruginite vai de mama lor fara numere se dau n-au nici o treaba si mai stau pe langa terase cu berea in mana.Chiar acum vreo 2luni un r1 albastru cu negru de pe sens invers a vrut sa doboare recordul lui Rossi cred , fara far am vazut doar ceva gol si fara casca.Ulterior am vazut motorul cand m-am intors si proprietarul cred.Am sunat la 112 si surpriza a fost " sa ma adresez politiei rutiere aferente localitatii respective nu este o urgenta".Daca nebunul intra intr-o masina o rupea in 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea posibil ca proprietarul sa aiba carnet, nu cred ca era proprietatea decedatului, deci interdictia de cumparare nu ar rezolva nimic.

 

Legea zice ca cine cumpara devine proprietar si atat. Poate sa o cumpere bunica, sau o firma. Cine conduce vehiculul trebuie sa aiba categoria necesara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca s-a dus, bine ca nu a mai luat pe cineva cu el, nu mai dati motoare celor fara carnet, nu mai dati motorul deloc.

 

ar fi bine daca s-ar baga o chestie de genu sa nu mai poti cumpara un vehicul daca nu ai categoria respectiva.

Oricum, sa incredintezi un autovehicul unei persoane fara permis, este infractiune!

 

Cat de cumparare moto daca nu ai permis, nu merge. S-ar incalca dreptul la proprietate care este garantat oricui. Asta nu inseamna ca ai drept de condus pe drumuri publice..!

 

Ps- imi amintesc ca in 95 cand am dat examen moto, trebuia sa ai motocicleta pe numele tau, acelasi moto pe care dadeai examen. Altfel, nu puteai da A-ul, isi aminteste cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce străzi si case sunt... e de aşteptat ca poliţia sa treacă odată la jdemii de ani.

Hai sa nu acordăm prea mare atenţie si să-i spunem doar selectie naturală.

 

La mai mare... :chers:

 

Sa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine daca s-ar baga o chestie de genu sa nu mai poti cumpara un vehicul daca nu ai categoria respectiva.

Realizezi că e o idioțenie, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, sa incredintezi un autovehicul unei persoane fara permis, este infractiune!

 

Cat de cumparare moto daca nu ai permis, nu merge. S-ar incalca dreptul la proprietate care este garantat oricui. Asta nu inseamna ca ai drept de condus pe drumuri publice..!

 

Ps- imi amintesc ca in 95 cand am dat examen moto, trebuia sa ai motocicleta pe numele tau, acelasi moto pe care dadeai examen. Altfel, nu puteai da A-ul, isi aminteste cineva?

Da, eu. În 1994 când mi-am luat permisul, nu era obligatoriu să ai motocicletă

 

nu stiu dc.... dar mi se pare ca numarul era predestinat

VDM - van damme :P....

Mai degrabă vai de mine sau vai de mama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca taica-su avea vreo vina ca e primar sau ca e baiatu' lui un maniac al vitezei sau prostiei, nici numarul nu cred ca era predestinat. Lungimea morcovului din fund conteaza. Vrei sa traiesti? Atunci mergi cat de cat ok. Nu vrei? Arde-o ca pe Braila, non stop si o sa te infigi in ceva tare pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca taica-su avea vreo vina ca e primar sau ca e baiatu' lui un maniac al vitezei sau prostiei, nici numarul nu cred ca era predestinat. Lungimea morcovului din fund conteaza. Vrei sa traiesti? Atunci mergi cat de cat ok. Nu vrei? Arde-o ca pe Braila, non stop si o sa te infigi in ceva tare pana la urma.

Conteaza ptr ca de obicei pruncii astia cresc in umbra parintilor , umbra in care nu-i " vede " nimeni . Si de aici apar tragediile .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...