Sari la conținut

Problema de mecanica...


usyusy85
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare , am reparat motoreta si merge ceas motorul ...nu bate deloc ,am dat si cateva ture cu ea mai in blana si e ok...

Bravo! Deci se poate nu e chiar sf sau utopie.

Sa ai parte de ea multi zeci de km fara probleme.

Daca ne facem probleme la sutimi ma mir cum de s-au mai facut microprocesoarele.

.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am reparat motoreta si merge ceas motorul ...nu bate deloc ,am dat si cateva ture cu ea mai in blana si e ok...

Sa lasi te rog si aici linkul unde o pui la vanzare

» Post actualizat in 23 Sep 2014 22:51

Sa ai parte de ea multi zeci de km fara probleme.

.

Hahahaha... desi fara intentie, de data asta ai nimerit-o! Cam atat o sa tina... cateva zeci de km!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai citit ce a facut?... sau ma rog, ce zice ca a facut. A luat arborele de la alt motor, impreuna cu cuzinetii si i-a infipt in carterul vechi. Fara masuratori, fara rectificari... cam care crezi ca ar fi probabilitatea ca sa pice pe masurile necesare? Nu iti cer sa imi dai dreptate, te rog insa sa-ti folosesti creierul.

 

Atat!

 

Ah... si sa urmaresti la vanzare un r6 care dupa o mica reparatie capitala merge brici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai citit ce a facut?... sau ma rog, ce zice ca a facut. A luat arborele de la alt motor, impreuna cu cuzinetii si i-a infipt in carterul vechi. Fara masuratori, fara rectificari... cam care crezi ca ar fi probabilitatea ca sa pice pe masurile necesare? Nu iti cer sa imi dai dreptate, te rog insa sa-ti folosesti creierul.

 

Atat!

 

Ah... si sa urmaresti la vanzare un r6 care dupa o mica reparatie capitala merge brici.

Zi-mi si mie ce ar trebui sa pateasca motorasul asta al meu dak am pus alt arbore si cuzineti cu tot cu biele de pe alt motor?...se gripeaza ,explodeaza ce cacao pateste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai citit ce a facut?... sau ma rog, ce zice ca a facut. A luat arborele de la alt motor, impreuna cu cuzinetii si i-a infipt in carterul vechi. Fara masuratori, fara rectificari... cam care crezi ca ar fi probabilitatea ca sa pice pe masurile necesare? Nu iti cer sa imi dai dreptate, te rog insa sa-ti folosesti creierul.

 

Atat!

 

Ah... si sa urmaresti la vanzare un r6 care dupa o mica reparatie capitala merge brici.

Eu am citit tot topicul, in primul rand nu si-a facut-o el ci un mecanic, altfel daca era expert nu punea atatea intrebari, doi, de unde stii ca mecanicul respectiv nu a facut masuratori, rectificari, etc. Te cam grabesti sa dai sentinte.

Eu personal ii doresc sa se bucure de ea cat mai mult (e bine asa?),tu daca vrei sa-i crape motorul sau s-o vanda ca sa ai dreptate, treaba ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta intre un mecanic si un carpaci este ca primul stie cand ceva nu se poate, cel putin in conditii normale. Daca i-ar fi facut-o un mecanic, nu ar mai fi pus atatea intrebari. In plus, cel putin un mecanic cu experienta in domeniul moto si-a exprimat opinia aici.

 

Eu nu vreau sa-i crape motorul insa ceea ce se intampla aici miroase a carpeala pentru vanzare (teapa) si imi pare rau ca creduli ca tine il sustin, in nestiinta de cauza.

 

Doar ce a fost un caz asemanator cu R6 impachetat sa tina cateva zeci de km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta intre un mecanic si un carpaci este ca primul stie cand ceva nu se poate, cel putin in conditii normale. Daca i-ar fi facut-o un mecanic, nu ar mai fi pus atatea intrebari. In plus, cel putin un mecanic cu experienta in domeniul moto si-a exprimat opinia aici.

 

Eu nu vreau sa-i crape motorul insa ceea ce se intampla aici miroase a carpeala pentru vanzare (teapa) si imi pare rau ca creduli ca tine il sustin, in nestiinta de cauza.

 

Doar ce a fost un caz asemanator cu R6 impachetat sa tina cateva zeci de km...

De ce vorbesti aiurea? poate ca nu vreau sa o vand...te-ai gandit la treaba asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

poate o fi avut noroc si era pe aceleasi cote, cine stie?

 

o povestioara mica, stiu ce cineva care si-a luat un zx7r acum vreo 6 ani, daca nu mai mult. batea clar macar o pereche de cuzineti si stia dar a fost ieftin, foarte ieftin la modul ca in cel mai rau caz daca il dezmebra tot ii ieseau banii chiar si la preturi de dumping. in fine, a gasit omul un motor care mergea si l-a cumparat. ca sa nu mai schimbe seria a decis sa schimbe arborele cu bielele, pistoanele, cilindrii si chiulasa. omul mai facuse vreo doua motoare de dacie, si-a luat inima in dinti si adesfacut motorul. surpriza faina a fost cand, pe langa o pereche de cuzineti de biela buliti a gasit o ALTA biela (care nu batea) de la o alta motocicleta, scurtata si sudata =)))))))))). in fine, a montat motorul si vroia sa-l puna pe cadru pana cand cineva l-a intrebat de codul de culori de pe carter pentru cuzineti. n-avea idee despre asta. a desfacut omul motorul si a avut noroc, erau aceleasi culori. merge si azi motocicleta aia. desigur, a fost chestie de noroc, daca nu corespundeau codurile cine stie cat tinea? 1 km? 10? 100? oricum, nu mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce vorbesti aiurea? poate ca nu vreau sa o vand...te-ai gandit la treaba asta?

Daca ai fi vrut sa o tii pentru tine ai fi fost mult mai receptiv la sfaturile (benevole si gratuite) primite aici, de la mai multi oameni cu experienta si nu te-ai fi contrat cu aroganta, bazat pe spusele unor meseriasi din alta era.

 

Poate ca nu vrei sa o vinzi... acum, insa dupa ce vei fi realizat cam cu ce se mananca problemele motorului tau, cine stie ce idei iti vin?!

 

Arunca un ochi pe topicul asta /index.php?/topic/716404-probleme-motor-yamaha-r6-2007/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...