Sari la conținut

Motociclisti pasionati de Airsoft


Nocturnus85
 Share

Postări Recomandate

cum trage cu alea?

Trage mai drept si are impact mai puternic decat cu bile de 0.2 spre exemplu. Probabil scade bataia maxima, dar aia nu ma intereseaza ca oricum mai departe de 20m nu prea mai are precizie.

 

Sarbacana uite aici, pe alese: http://www.cutite.ro/ro/produse/meniu-Categorie:Sarbacane.html

O am pe aia profesionala mica, buna si de folosit ca baston in drumetii montane.

Eu gasesc mai fun de tras cu sarbacana decat cu P99, scuzati de offtopic...

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sigur nu omoara un caine mare, dar poti vana iepuri, pasari sau alte animale mici cu ea.

Scuze de off, again.


» Post actualizat in 12 Mar 2015 10:08

man..nu ai avut teava de cornete cand ai fost mic???

Sagetile le scot cu patentul din copaci (cam 1 cm penetreaza), deci nu e ca o corneta din hartie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt mai precis cu sarbacana decat cu DAO, mai ales la distante mai mari de 20m. Si ziceam ca intra 1cm in lemnul copacului, nu in coaja. Clar nu intra niciun ac atat, ca nu are destula greutate.

Da cautare pe youtube dupa "625 cold steel" si gasesti o multime de filmulete (unele cu continut explicit - ucidere de vanat mic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt mai precis cu sarbacana decat cu DAO, mai ales la distante mai mari de 20m. Si ziceam ca intra 1cm in lemnul copacului, nu in coaja. Clar nu intra niciun ac atat, ca nu are destula greutate.

Da cautare pe youtube dupa "625 cold steel" si gasesti o multime de filmulete (unele cu continut explicit - ucidere de vanat mic).

sa ti explic

acele de masina de cusut puse in cornete si legate cu ata si ceara de sigilii turnata in cornet......

nebunia omului ....este mare crede ma ca da aia nu ma iubesc parintii!!!!

noroc ca am evoluat....... sau nu...

am trecut la jucarii" cu PLUMB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ti explic

acele de masina de cusut puse in cornete si legate cu ata si ceara de sigilii turnata in cornet......

nebunia omului ....este mare crede ma ca da aia nu ma iubesc parintii!!!!

 

:D Suna... intepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fiu ON

am un glock 17 de la kwa

la 15 m pct ochit punct lovit

eu il folosesc mai mult cu cei pe care ii initiez

prefer sa inceapa omul cu o arma de airsoft in mana decat sa i dau direct un 9 mm

parti slabe...

incarcatoarele au buza de plastic acolo unde sta prima bila care intra pe teava iar daca ii dai drumul si cade in ea se sparge asa ca am comandat pe ambele incarcatoare din metal

replicile airsoft sunt un pic mai late decat arma letala si nu intra in holsterul normal decat daca ai reglabil

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Pareri, review-uri despre Beretta 92A1 CO2, facut de Umarex?

Mi-as lua unul pentru ca mereu mi-au placut armele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Am luat un Ak 47,că tot e vorba de război.Mă războiesc cu o armată de invadatori zburători(porumbei) ,care fură mâncarea găinilor,și au acoperit cu găinaț acoperișu casei😕.E drăguță arma,intră 300 bile în încărcător.Destul de precisă la 25-30 m,dacă nu bate vântu

IMG-20220222-WA0004.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, pinnochio a spus:

Am luat un Ak 47,că tot e vorba de război.Mă războiesc cu o armată de invadatori zburători(porumbei) ,care fură mâncarea găinilor,și au acoperit cu găinaț acoperișu casei😕.E drăguță arma,intră 300 bile în încărcător.Destul de precisă la 25-30 m,dacă nu bate vântu

IMG-20220222-WA0004.jpeg

Frumoase jucariile acestea, un mic sfat: nu mai face astfel de afirmatii pe forumurile publice; vezi: 

Art. 42 Legea 407/2006 Vanatorii Răspunderi şi sancţiuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Armele de airsoft,sunt la liber.Trebuie doar să ai 18 ani împliniți,și să nu scoți arma din ogradă,neacoperită,protejată,etc.Poți trage cu ea,în locuri amenajate,sau în curtea,apartamentu tău.Există sute,poate mii de modele.Bani să ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreun an mi-am luat și eu Umarex HDR 50cal, cu bile de calitate trage excelent la 10-20 m (depinde de mână). Nu încap decât 6 bile, deci trebuie să ochesc binișor dacă am noaptea musafiri (este LED și laser sub țeavă). Am tras într-un șoarece (nu dorea să iasă de sub frigider) și am reușit să împrăștii mațele cu bilă de 2,2 grame. Dacă rămân fără muniție, poate fi folosit pe post de ciocan, că are peste 700 grame.

IMG_20220214_224045.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, pinnochio a spus:

Oooo....bietu soarece😯😯😯cum postezi asa ceva? O să ți-o iei🤣🤣🤣

 

Daca se lua de soarecii de biblioteca, interveneam hotarat! Dar la soarecii de frigider nu ma bag...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Lucian_M a spus:

Acum vreun an mi-am luat și eu Umarex HDR 50cal, cu bile de calitate trage excelent la 10-20 m (depinde de mână). Nu încap decât 6 bile, deci trebuie să ochesc binișor dacă am noaptea musafiri (este LED și laser sub țeavă). Am tras într-un șoarece (nu dorea să iasă de sub frigider) și am reușit să împrăștii mațele cu bilă de 2,2 grame. Dacă rămân fără muniție, poate fi folosit pe post de ciocan, că are peste 700 grame.

IMG_20220214_224045.jpg

Faină jucăria😍E cu butelie co2? Câte focuri ține o butelie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, pinnochio a spus:

Oooo....bietu soarece😯😯😯cum postezi asa ceva? O să ți-o iei🤣🤣🤣

Ce era să și-o ia pisicile, că niciuna nu au vrut să îl prindă. A trebuit să stric o capsulă de CO2 pentru un foc (două, că la primul se mișca individul).

Acum 2 minute, pinnochio a spus:

Faină jucăria😍E cu butelie co2? Câte focuri ține o butelie?

Da, ține cam 30 la putere "suficientă", după aia nu mai trece prin carton. Să nu tragi în cineva, că se lasă cu dammage serios, bilele au 12,7 mm, energia la ieșire 7,5 jouli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Asimplu a spus:

Vaselina cu teflon se foloseste la replica ta. Vezi sa nu bagi nici un fel de lubrifiant din gresala in guma de hop-up.

Jizass...am dat cu wd 40 la sniper.Prost îs🤣🤣🤣De aia nu mai trage...Mă duc să mă spâmzurrr🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...