Sari la conținut

Kit lant GSR


arsenal
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Dupa cum sugereaza si titlul a venit momentul schimbarii kitului de lant pe un gsr600.

 

Se merita schimbat raportul intre pinioane? niste sugestii de rapoarte?

 

As vrea sa stiu daca aveti ceva recomandari, preferabil kit did.

 

In plus, dar nu obligatoriu as prefera pinionul spate, si poate lantul sa fie rosii, sa semene cu jantele.

 

Merci.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce vrei sa faci cu mobra.Daca vrei demaraj mai puternic,i scazi un dinte la pinionul motor si adaugi +3 la cel de la roata.Daca vrei viteza mai mare,procedezi invers.

Era un site unde puteai sa vezi lucru asta,dar nu imi aduc aminte.

Legat de marca,as sugera EK sau RK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns doar acum pe topicul tau,dar postez si aici ceva ce am postat si pe rubrica "Util",poate te ajuta nitel,@arsenal:

http://www.gearingcommander.com/ :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de sfaturi. Probabil voi merge pe demaraj mai accentuat, nu strica niciodata, top speed pe naked oricum nu spune prea multe.

 

Raportul de transmisie stoc la GSR este 2.94 (16/47). Motorul si cutia de pe motocicleta ta sunt aproape identice cu cele de pe GSXR 600 K1-K3.

La GSXR raportul de transmisie este 2.81 (16/45). Parerea mea e ca pt GSR raportul 16/47 e foarte bun pt un naked si n-ar trebui schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am auzit!

Pentru lant ramai la DID,Regina,etc,ceva consacrat oricum.

Pentru pinioane JT Sprockets.

Am facut odata experimentul de a lua un brand corean de lant si asa a si tinut...Asta a fost cu multi ani in urma,mi-am invatat lectia!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut,

 

Reinvii topicul deoarece se apropie cu pasi repezi inceputul de sezon (pentru unii deja a inceput). Vorbisem aici pe forum cu userul lordofchoppers si cazusem de acord la un kit de lant si alte consumabile, pe care urma sa le achizitionez la inceputul sezonului, adica aproximativ prin aceasta perioada. Insa din pacate nu mai raspunde la mesaje private de prin decembrie, sper ca nu s-a intamplat nimic rau, doar ca e preocupat de alte lucruri.

Revenind, in urma faptului ca nu mai pot achizitiona kitul de la el, as fi interesat de cine si la ce pret poate face rost de urmatoarele:

- lant AFAM 525 xhr3 red 114 zale

- foaie otel negru supersprox 47 dinti

- pinion jt 15 dinti

 

Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...