Sari la conținut

Mine, all mine (Transfgarasanu' de luni seara


Postări Recomandate

Iesind de la munca si deplasandu-ma regulamentar spre casa, ma lovit o idee (am mai avut-o candva dar atunci eram cu alt agregat) si am pus-o in practica (ca si atunci).

La 19:30 trecute fix eram sus in varf :P Ce pot sa spun iubesc drumu asta si din nefericire ii cam stiu si toate gropile, petecele, denivelarile si raman uimit cum "autoritatile" il lasa in paragina, de la an la an tot mai praf... pacat.

 

p.s. Coborarea, pe bezna cu doar o secera de Luna, lumina si zumzet de liniar bavarez intre picioare si "Child in time" urland in casca... Priceless (pacat de asfaltu prost, ca ar fi fost cu adevarat orgasmic).

 

post-4765-0-01164300-1412095319_thumb.jpg post-4765-0-76010300-1412095351_thumb.jpg post-4765-0-27537000-1412095377_thumb.jpg post-4765-0-90327400-1412095413_thumb.jpg post-4765-0-79591300-1412095476_thumb.jpg post-4765-0-12462600-1412095582_thumb.jpg post-4765-0-14192800-1412095611_thumb.jpg

 

LE. Acum am vazut ca e o subcategorie de Transfgarasan/Transalpina pe forum... eventual daca se doreste, un moderator poate muta topicul acolo. multumesc.

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori sunt yo prea obisnuit cu temperaturile minime ori am echipamentu super bun :tomato:, dar nu pot spune ca a fost frig, e drept diferenta de temperatura s-a simtit jos pe DN erau 20*C, sus la Balea 6,5*C. Ce e drept conteaza si vehiculu, mult, Panzeru asta la ce termopan si carenaj are, cam uiti ca esti cu motoru... probabil daca eram cu SVul erau si ceva poze cu turturi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de tara asta ca nu avem drumuri bune,peisaje avem destule,felicitari pentru plimbare,si gand ma gandesc ca eram suparat ca nu am reusit sa fac tf...avand in vedere plangerile multora ce au fost acolo cred ca renunt la visul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sonyy - nu ma intelege gresit, drumul NU este atat de prost incat sa nu fie facut, SE POATE merge cu orice tip de motocicleta (autovehicul chiar) si CHIAR MERITA (mai ales daca nu ai ajuns niciodata) dar PACAT ca in loc sa te bucuri de succesiunea de curbe si de frumusetea peisajului TREBUIE mai mult sa fi atent la pericolele asfaltului...

 

p.s. Nu renunta, Transfagarasanul MERITA (si cu asfalt prost :( )

 

Multumesc de aprecieri si da ar fi frumos din partea BMW :P, dar oricum cred ca au suficienta reclama :)

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Corect, daca te iei dupa dupa ce scrie pe forumuri nu mai vezi Transfagarasanul niciodata!

De asta este plin de motociclisti straini, aia saracii nu prea stau pe forumuri ci invart rotile!

Transul este si preferatul meu si va fi indiferent de calitatea drumului! Pacat, intradevar ai dreptate, peisajul este fabulos, cu mult peste Transalpina!

PS:Vreau sa-l fac si eu zilele urmatoare, tu fiind din Brasov presupun ca l-ai facut dinspre partea nordica si te-ai intors pe Curtea de Arges, mai este prin zona barajului criblura aceea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urcat si coborat partea Nordica, n-am avut timp suficient sa-l fac tot ca eram dupa munca, am plecat din Bv la 17:30 la 19:30 eram sus la Balea :), fiind luni dupa-masa/seara am fost yo si o vulpe (prima data anu asta cand vad una VIE si nu abtibild pe sosea, statea la cersit la intrarea in tunel inainte de Balea Cascada :P, dar inafara de o sticla de apa de 0,5 n-aveam nimic la mine :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...