Jump to content
Sign in to follow this  
wallower

Sibienilor Prezentati-va

Recommended Posts

intreaba de el la baru turn din medias , peste drum de spital. si daca dai de el transmite-i salutari de la Lau din Sibiu (tot o Honda Shadow neagra cu flacari)

Salut

Din pacate sunt din Bihor, Salonta nu stiu cand o sa ajung in Medias. Multumesc mult de Info, ai o bere daca ne intalnim la vreo intrunire.....:cheers:

intreaba de el la baru turn din medias , peste drum de spital. si daca dai de el transmite-i salutari de la Lau din Sibiu (tot o Honda Shadow neagra cu flacari)

Salutare, Dan Popescu, prietenii imi spun Tzope, prof de sport, am categoria A si B din 2006, doar acum am reusit sa`mi cumpar un TDR de 125, experienta in motoare 0, doar pe scuter 3 ani prin liceu...

off topic- daca cineva are nevoie de un garaj sa`si lase "bijuteria" peste iarna eu am un garaj bun in Axente Sever, langa Copsa. este securizat. sper sa ne auzim si sa ne vedem.

post-67811-0-51190100-1320598694_thumb.jpg

post-67811-0-40864400-1320598734_thumb.jpg

Salutare, Dan Popescu, prietenii imi spun Tzope, prof de sport, am categoria A si B din 2006, doar acum am reusit sa`mi cumpar un TDR de 125, experienta in motoare 0, doar pe scuter 3 ani prin liceu...

off topic- daca cineva are nevoie de un garaj sa`si lase "bijuteria" peste iarna eu am un garaj bun in Axente Sever, langa Copsa. este securizat. sper sa ne auzim si sa ne vedem.

Bine ai venit in comunitatea noastra! Sper sa te simti bine aici printre noi . Apropo, super motor... dintre 125-uri acesta sau xl 125 varadero imi plac cel mai mult. Bafta si asfalt uscat!

Edited by Adrian13

Ce faci Tzope? te-ai facut motociclist? ia vezi cum il prostesti si pe Chidu sa se urce pe 2 roti motorizate :)))...bine ai venit ;)

Ce faci Tzope? te-ai facut motociclist? ia vezi cum il prostesti si pe Chidu sa se urce pe 2 roti motorizate :)))...bine ai venit ;)

cam greu ...astuia abia ii sa uscat cerneala pe carnet ( B ) slabe sanse sa il conving sa injumatateasca rotile :)

merci de urari :)

Edited by tzope

Salut,

Sibiul mai are un motociclist si inca unul foarte activ :moto:

Ma cheama Andrei si mi-am inceput povestea pe doua roti in 2010, cu un Zuzuki DR350, iar din aprilie 2011 am un Transalp. De la enduristul care zicea :``ma feresc de asfalt ca de dracu´´ am ajuns motociclistul care nu se desparte nici macar o zi de mobra lui, nebunul care se scoala cu noaptea in cap, face 100km dupa care se duce la lucru. Am facut 6000km anul asta (in conditiile in care am copil mic si ies cu motorul doar cand scap din lesa) si estimez ca voi mai face 1000 pana de revelion...

In afara de asta mai sunt si snowboarder ( de pe vremea cand in Sibiu existau doar Explorer si Surmont, care nu aveau decat schiuri), tata, inginer constructor, diriginte de santier, etc.

S-aveti parte de asfalt uscat si plimbari placute,

Andrei

post-68047-0-98824300-1320821457_thumb.jpg

post-68047-0-04823700-1320821522_thumb.jpg

Se pare ca mi-a mar rameas ceva din sclipirea artistica de pe vremuri, care, din pacate, a cam disparut de cand m-am facut constructor :baldy:.

Salut,

Sibiul mai are un motociclist si inca unul foarte activ :moto:

Ma cheama Andrei si mi-am inceput povestea pe doua roti in 2010, cu un Zuzuki DR350, iar din aprilie 2011 am un Transalp. De la enduristul care zicea :``ma feresc de asfalt ca de dracu´´ am ajuns motociclistul care nu se desparte nici macar o zi de mobra lui, nebunul care se scoala cu noaptea in cap, face 100km dupa care se duce la lucru. Am facut 6000km anul asta (in conditiile in care am copil mic si ies cu motorul doar cand scap din lesa) si estimez ca voi mai face 1000 pana de revelion...

In afara de asta mai sunt si snowboarder ( de pe vremea cand in Sibiu existau doar Explorer si Surmont, care nu aveau decat schiuri), tata, inginer constructor, diriginte de santier, etc.

S-aveti parte de asfalt uscat si plimbari placute,

Andrei

sa fi sanatos !

Mersi la fel!

Ne-am si cunoscut pe 20 octombrie la tura organizata de Adi Blaga. Eu eram cel racit, care a facut cale intoarsa in Saliste.

Noroc si voie buna, ca de asfalt uscat nu pot pomeni azi :cheers:

Mersi la fel!

Ne-am si cunoscut pe 20 octombrie la tura organizata de Adi Blaga. Eu eram cel racit, care a facut cale intoarsa in Saliste.

Noroc si voie buna, ca de asfalt uscat nu pot pomeni azi :cheers:

Nu cumva ai mai fost pe la Facultatea de Inginerie? si parcai motorul in curte langa intrare? ca mi se pare cunoscut . Poate ma insel ...

Nu cumva ai mai fost pe la Facultatea de Inginerie? si parcai motorul in curte langa intrare? ca mi se pare cunoscut . Poate ma insel ...

Mai treceam pe la facultatea de inginerie, pe care am si reusit sa o termin, dar in 2004 si in Timisoara :laugh: .

Noroc si voie buna,

Andrei

din ce in ce mai multi :D dar pacat ca vine iarna. ma tot uit pe fereastra, vad soare, ma bucur si cand ies afara ma... "adun" de frig, injur si ma intorc in casa uitandu-ma din nou la prognoza meteo :))

andrei M...ai fost azi pe la 4 in plimbare prin oras?

din ce in ce mai multi :D dar pacat ca vine iarna. ma tot uit pe fereastra, vad soare, ma bucur si cand ies afara ma... "adun" de frig, injur si ma intorc in casa uitandu-ma din nou la prognoza meteo :))

andrei M...ai fost azi pe la 4 in plimbare prin oras?

Da, am dat o tura scurta Sibiu- Saliste-Vale-Sibiel-Gura Raului-Paltinis-Poplaca-Sibiu. Mansoanele incalzite isi fac toti banii :rock: ...

deci se poate sa fi fost tu cel cu care m-am intalnit azi pe la Teatru prin intersectie :)

deci se poate sa fi fost tu cel cu care m-am intalnit azi pe la Teatru prin intersectie :)

Pe la ora 4 veneam am trecut, intr-adevar, prin intersectia asta, venind de pe Milea si ducandu-ma spre Bulevardul Victoriei. Daca ai fost pe mobra imi cer scuze ca nu te-am observat.

Da, inseamna ca ne-am intalnit :) Se poate sa nu ma fi vazut, ca erai pitit dupa un microbuz rosu :)))) Faina "bicicleta" ta, mi-a placut.

Mersi. E ok vacutza... Mai trebuie pusa putin la punct, ca am de gand sa o pastrez pana strang bani de un R 1200 GS. Si asta cred ca va dura o vreme :baldy:

Te bagi pe BMW-uri? Sunt foarte frumoase, arata bine, dar acum imi dau cu parerea ca femeile la masini :)))) forma si culoarea :P Nu le cunosc, nu am avut ocazia sa ma dau cu vreuna, dar ce am auzit din povesti este ca sunt cam scumpe la intretinere.

Nici eu n-am informatii decat din revistele de specialitate. Plus ce am mai povestit cu Jo de la Mas Moto, care are un 1100 GS. Ideea este ca daca nu iti bati joc de ele is indestructibile. Si la cca. 10.000 km cat as face eu pe an, majoritatea pe asfalt si fara demonstratii de forta, nu cred ca m-ar costa intretinerea o avere. Oricum, e o idee de viitor. Deocamdata nu am nevoie de asa ceva. Ar fi doar un moft, mai ales ca un SH din 2004 incepe de pe la 5700€, pe care nu-i am.

Salut,

Sunt Alex si am un motor. As vrea sa cunosc si eu cativa motociclisti din Sibiu, unde se poate face aasta?

Cu Respect

Alex

Salut,

Sunt Alex si am un motor. As vrea sa cunosc si eu cativa motociclisti din Sibiu, unde se poate face aasta?

Cu Respect

Alex

al naibi de simpatic :wink: :cheers:

Salut si Hristos a Inviat!

Ce se mai intampla pe aici,care sunt mai incepatori si nu numai haideti la o tura prin Marginimea Sibiului,Saliste.Duminica,parca totul este adormit ,acum haideti sa prindem viata....cu drag va asteptam...

Salut si Hristos a Inviat!

Ce se mai intampla pe aici,care sunt mai incepatori si nu numai haideti la o tura prin Marginimea Sibiului,Saliste.Duminica,parca totul este adormit ,acum haideti sa prindem viata....cu drag va asteptam...

Salut! , acum cu 1 mai si ale sarbautori suntem ocupati, dar .... de indata ce avem timp, chiar si dupamasa .... o sa propun aici pe forum ture - pentru comunitatea softenduro (drumuri de tara pe langa si prin cindrel, lotru, sureanu, parang, capatanii, fagaras). suntem o mana de oameni .... cu motoare soft enduro si enduro.