Jump to content
Sign in to follow this  
Denis_sbz

Motor Park Adincata - RoSBK - Cursele Clasa B 1000 - Video

Recommended Posts

In ambele curse, din pricina unor probleme tehnice care m-au impiedicat sa intru in calificari, am plecat de pe ultima grila.

Prima cursa a fost una complet ratata. Prin turul cinci am simtit ca ceva nu era in regula, nu mai tragea motoreta cum trebuie, iar prin turul sapte ( cursa avind opt ture ) am iesit sa nu fac vreo boacana, sa nu incurc pe cineva.

In cursa de Duminica am avut grija sa pun motoreta la punct si am intrat in competitie cu mare chef de alergat. Dupa multe depasiri m-am stabilizat in urma unui baiat pe un superb GSXR 1000 editie Yoshimura. In batalia mea directa, strategia a fost sa ma temperez pina-n ultimele doua/trei ture urmind a da totul pe final. A functionat, in ultimele doua ture am reusit desprinderea si sa iau un avans destul de consistent. Cred ca best lap-ul din tot weekendul l-am scos chiar in ultima tura.

Una peste alta, a fost un sfirsit de saptamina si o etapa pe cinste.

Frumos!

Eu din pacate n'am putut sa ajung in nici un weekend pt ca ... kit de lantz ... ioc sansa malboro kent :(

Inca astept ...

Bravo dl. Denis, si pentru strategie si pentru mers si pentru timp, in jur de 1:38? :D Felicitari si lui Cataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si tuturor de acolo!

Frumos!

Eu din pacate n'am putut sa ajung in nici un weekend pt ca ... kit de lantz ... ioc sansa malboro kent :(

Inca astept ...

Imi pare rau ca n-ai putut ajunge. Nici nu sti ce frumos a fost.

Referitor la fanii Tuono si a nakedurilor in general, in lupta cu balaurii de SBK ( zx10/s1000rr ), cred ca i-am reprezentat cu destul succes :)

» Post actualizat in 06 Oct 2014 05:56

timp, in jur de 1:38?

Cam pe acolo ...

Bravo Denis, frumoasa cu cursa cu Lorenzo asta, ce trase largi avea!:)) Pentru Adancata iti trebuie halta motoreta!:)

Guest Adrian

Bravo Denis, frumoasa cu cursa cu Lorenzo asta, ce trase largi avea! :)) Pentru Adancata iti trebuie halta motoreta! :)

RSV4 =))

Bravo Denis, frumoasa cu cursa cu Lorenzo asta, ce trase largi avea! :))

Merci, a fost fun. Referitor la `Lorenzo` aproape ca l-ai nimerit :), numele lui este Laurentiu si este un baiat ok.

Dupa cursa l-am felicitat si am facut schimb de material video.

Pentru Adancata iti trebuie halta motoreta! :)

Asa pare si in filmarea de pe motoreta lui:

Felicitari Denis ! Inca o dovada ca nu ai nevoie de RR la sfarsit sa o poti face. O cursa pe cinste. La cat mai multe :cheers:

Si cam ce problema tehnica ai avut? (te rog, daca nu sunt indiscret)

Simbata au fost doua sesiuni de calificari, inainte de intrare am schimbat cauciucurile.

Am intrat in prima sesiune si nu se accelera mobra, ma limita la 3-4 mii de ture. Am iesit la boxe, am crezut ca este vorba de baterie ( momentan am probleme cu statorul, nu incarca si trebuie sa tin bateria in permanenta la incarcat). Am pus bateria la incarcat, am testat pe standere daca se duce sus in ture ( totul parea ok ) si am asteptat urmatoarea sesiune de calificare.

Am intrat si supriza, exact la fel a facut. Am spus fok si am iesit. Acum trebuia gasita buba ca incepea prima cursa in curind si motoreta nu mergea. Dupa mai multe investigatii am gasit ce avea, cind s-au schimbat cauciucurile, in graba, s-a montat roata fata invers iar senzorul de traction control nu mai citea cum trebuie.

Am intors roata si am intrat in cursa.

In cursa, prin turul cinci, iar a inceput sa nu mai traga mobra, iar in penultimul tur mai mai ca dadea sa moara. Nu mai avea benzina. In haosul creat de problema cu senzorul la roata am uitat sa mai punem si benzina, am pus 2-3 litrii cu citeva secunde inaintea intrarii pe grila insa n-au fost deajuns.

Edited by Denis_sbz

Multumesc pentru descrierea detaliata a situatiei.

Nasol ghinion, ce sa zic.

Felicitari oricum pentru curse, multumiri pentru filmari.

Succes in continuare.

Felicitari Denis ! Inca o dovada ca nu ai nevoie de RR la sfarsit sa o poti face. O cursa pe cinste. La cat mai multe :cheers:

Multumesc pentru descrierea detaliata a situatiei.

Nasol ghinion, ce sa zic.

Felicitari oricum pentru curse, multumiri pentru filmari.

Succes in continuare.

Va multumesc pentru cuvintele frumoase :cheers:

Felicitari pt o cursa asa marfa. La cat mai multe. A meritat efortul drumului de la briza marii:))

Bafta multa in continuare!

ce rau imi pare ca nu am putut sa ajung!

se vede tehnica de departe :)

Guest Adrian

Sunt curios ce timpi ar scoate Denis daca ar avea masa mea, de musca, 62/63 kg :))

In ambele curse, din pricina unor probleme tehnice care m-au impiedicat sa intru in calificari, am plecat de pe ultima grila.

Prima cursa a fost una complet ratata. Prin turul cinci am simtit ca ceva nu era in regula, nu mai tragea motoreta cum trebuie, iar prin turul sapte ( cursa avind opt ture ) am iesit sa nu fac vreo boacana, sa nu incurc pe cineva.

In cursa de Duminica am avut grija sa pun motoreta la punct si am intrat in competitie cu mare chef de alergat. Dupa multe depasiri m-am stabilizat in urma unui baiat pe un superb GSXR 1000 editie Yoshimura. In batalia mea directa, strategia a fost sa ma temperez pina-n ultimele doua/trei ture urmind a da totul pe final. A functionat, in ultimele doua ture am reusit desprinderea si sa iau un avans destul de consistent. Cred ca best lap-ul din tot weekendul l-am scos chiar in ultima tura.

Una peste alta, a fost un sfirsit de saptamina si o etapa pe cinste.

misto!! buna strategia :D

p.s. folosesti QS?

Denis, tot inainte!

Felicitari!

Succes!

love-heart-hand-smiley-emoticon.gif

Edited by Dan Nastase

p.s. folosesti QS?

Motoreta vine echipata cu QS de serie ( unul foarte bun dealtfel ).

Denis, tot inainte!

Felicitari!

Succes!

Multumesc, asemenea.

» Post actualizat in 07 Oct 2014 15:27

Sunt curios ce timpi ar scoate Denis daca ar avea masa mea, de musca, 62/63 kg :))

Daca si cu parca se plimbau in barca :P

Felicitari Denis ! Ca de obicei, e o placere sa vad cat de elegant mergi si ce trase frumoase ai.

Respect Denis pentru ceea ce faci cu naked-ul tau. Cand iti revii si iti cumperi motocicleta cu care sa poti merge la potentialul tau?

Cand iti revii si iti cumperi motocicleta cu care sa poti merge la potentialul tau?

Daca refac echipa si gasim sustinerea necesara, pentru a putea fi si competitivi, urmatorul sezon.