Sari la conținut

Accident spre Adancata


littlekriminal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Curba era la stanga si venea dupa o linie drepta unde probabil colegul nostru a tras cat a putut de ea. Curba nu era dificila dar probabil lipsa de experienta si viteza prea mare l-au surprins si rezultatul il stim cu totii nu ? Frana/indreptat motocicleta si facut cunostinta cu ciulinii.

 

Recomand ca pe viitor sa o lase mai moale cu linia dreapta si sa invete cum sa abordeze curbele, la prima curba cand a intrat in acel gard daca era o masina/tir pe contrasens vorbeam la trecut de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai maa, toata floarea cea vestita a motociclismului bucurestean&co a fost ieri la Adancata, trebuia sa isi rupa cineva mustarul.

asta ma gandeam si eu, trebuia sa se intample ceva.

 

cat de amuzant e sa razi de un motociclist care a cazut.asta frizeaza ceva retard mintal in putul gandirii

a precizat ca nu rade de om ci de intamplare ;)

» Post actualizat in 06 Oct 2014 09:42

Am trecut si eu pe langa un grup de motoare oprite in curba aia, si dupa 500 de metri am depasit Toyota cu motoru in spate. Tipul era in masina si parea ok. Motorul era un GSX-R negru. Am si filmarea :D

ce mai astepti? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si cealalta isi parcase motorul tocmai in Timisoara. :D

Am zis sa nu zic chiar tot...:P

@littlebrain - uite, recunosc de fata cu toata lumea, eu sunt retard si tu esti cel mai tare...zeule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din ce am vazut si eu, treaba a stat cam asa.

 

- Erau multe motorete care mergeau cu vreo 30-40 km/h in grup, extrem de relaxati.

- Un Mertzan s-a bagat in depasirea grupului

- Un motociclist a iesit din grup pe contrasens si l-a sicanat urat de tot pe cel cu masina, care a trebuti sa iasa putin pe camp ca sa il evite. Din ce am vazut motoristu de pe contrasens mergea usurel cu o mana pe rezervor...doar ca era pe partea gresita a drumului.

- Dupa acest "incident" tot grupu s-a luat dupa mertan - nu stiu daca a fost vreo intentie de "lupta", sau pur si simplu au dat pedala ca se plictisisera sa tina tot traficul in spate :)

- Dupa foarte putin timp am vazut grupul oprit intr-o curba, un baiat schipata plin de ciulini si descul. Motoreta era in boscheti.

 

Cam asta am vazut din spatele lor, din masina, in drum spre Adancata.

 

Nu stiu exact ce s-a petrecut dar ma bucur sa aud ca e bine. Daca a mai ajuns sa vada si cursa e perfect :D

Editat de id
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ce mai imi place si mie carcoteala :D. Se ne mai si amuzam la rubrica asta, eu sunt fericit ca omu' n-a patit nimic, eram doar curios/amuzat :D . Haideti cu ciripeala!

..

» Post actualizat in 06 Oct 2014 11:36

Am zis sa nu zic chiar tot... :P

@littlebrain - uite, recunosc de fata cu toata lumea, eu sunt retard si tu esti cel mai tare...zeule!

cum zici tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tot o sa mai fie accidente pe drumul ala , acum ca exista un circuit acolo . Carute , vaci , gaini , betivi , tarani , tractoare , biciclete , betivi pe biciclete in mijlocul drumului . asa arata tot drumul pana la adancata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tot o sa mai fie accidente pe drumul ala , acum ca exista un circuit acolo . Carute , vaci , gaini , betivi , tarani , tractoare , biciclete , betivi pe biciclete in mijlocul drumului . asa arata tot drumul pana la adancata .

 

Si mai ales curbe...marea problema. Nu era mai simplu sa fie drept?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tot o sa mai fie accidente pe drumul ala , acum ca exista un circuit acolo . Carute , vaci , gaini , betivi , tarani , tractoare , biciclete , betivi pe biciclete in mijlocul drumului . asa arata tot drumul pana la adancata .

Si nu in ultimul rand "reisari" wanna be.

 

Nici unul din factorii de mai sus nu au dus la producerea accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am pierdut 5 min din viata citind de la unul care povesteste cum a cazut altul in niste ciulini, dar erau si vaci betive, biciclete pe circuit, mertane alergate de-o turma.. :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

e un trist care se plictiseste la job si credea ca mai sunt tampi de teapa lui se bucure ca a cazut unu' cu mobra

 

in trecut credeam ca s prost,asta pana a descoperit forumul moterism

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu avea placutele pe fata fier pe fier si furca fata curgea ca toti dracii, si era f mandru de treaba asta.

Dupa ce a cazut / ratat prima curba am crezut ca s-a potolit, da tot ne-a depasit cu ea in blana si l-am gasit ceva mai incolo in boscheti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu avea placutele pe fata fier pe fier si furca fata curgea ca toti dracii, si era f mandru de treaba asta.

Dupa ce a cazut / ratat prima curba am crezut ca s-a potolit, da tot ne-a depasit cu ea in blana si l-am gasit ceva mai incolo in boscheti.

sa-i schimbati porecla din Barbar in Neanderthal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu avea placutele pe fata fier pe fier si furca fata curgea ca toti dracii, si era f mandru de treaba asta.

Dupa ce a cazut / ratat prima curba am crezut ca s-a potolit, da tot ne-a depasit cu ea in blana si l-am gasit ceva mai incolo in boscheti.

 

In cazul asta poate ca little wayne ar trebui sa isi ceara scuze initiatoruluiu topicului (la al carui gat a sarit si pe care l-a jignit fara retinere). Sau nu era de ras faza si ar fi trebuit sa il compatimim pe cascadorul nostru inconstient?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Littlebrain nu-si cere scuze,nu are de ce. El are intotdeauna dreptate, e un fel de chuck norris BETA version :)))).

De fapt el nu si-a dat seama ca topic-ul l-am facut fiind sigur ca se baga in seama si ajungand chiar el de rasu' forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...