Sari la conținut

Accident spre Adancata


littlekriminal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Banditule, ce faci, te bucuri ca a cazut un biker? Vezi ca vine little brain si-ti ia banii, viata SI mustata!

@freyja - ai fost si tu pe acolo? hihihihi

 

N-am fost acolo, poza e facuta cu drona pe care o manevram din telecomanda in timp ce ma dadeam cu genunchiul jos pe tastatura. :crack:

 

Sau, daca e sa cugetam profund, se poate sa nu fi fost nimeni acolo de fapt... :D

 

http://www.collective-evolution.com/2013/12/05/the-illusion-of-matter-our-physical-material-world-isnt-really-physical-at-all/

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tot o sa mai fie accidente pe drumul ala , acum ca exista un circuit acolo . Carute , vaci , gaini , betivi , tarani , tractoare , biciclete , betivi pe biciclete in mijlocul drumului . asa arata tot drumul pana la adancata .

ai uitat sa pui tzâgani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pff, alea sunt gume de scos mobra din garaj? bine ca nu a dat coltu'

Gumele erau cea mai mica grija a lui, n-auzi ca cica nu mai avea placute de frana si mergea fier pe fier? In plus cica mai era si mandru de asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah acu radem glumim, da daca se aglomereaza zona io vad Barbulestiu ala ca un nou Sanzieni...atat ii trebuie unuia sa le omoare vreun puradel, ca nu cred ca iese viu deacolo.

Sunt si multi cu cazane care n-au permis sau vreo treaba cu circulatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii mergeau destul de tare, dar stii cum e cand sunt multi bikeri pe un drum, unii vor sa se dea cocosi.

Cea mai buna/sigura ruta ramane pe DN-ul spre Urziceni, viteza ok, drum lat, daca ai un mers normal ajungi si repede si fara riscuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai este o explicatie care tine de factorul psihologic si anume, la venire ca la venire da' la plecare multi se intarata dupa ce i-au vazit pe "nebunii frumosi" de pe pista. Treaba constatata de mine pe vremea cand se organiza, pentru auto, Campionatul National - Circuit de Viteza, pe circuite stradale. Cand se termina concursul sa vezi atunci scartait de roti, toti se dadeau piloti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate :crack: :crack:

Bine ca nu a patit nimic, oare cat ghinion sa ai sau ce naiba a facut, stie cineva mai multe?

 

 

Care ai fost? Nu am vazut bine ce motoreta era, am inteles ca s-a infipt intr-un gard(nu rau), s-a ridicat, a plecat mai departe si in prima curba a sarit in balarii/copaci(motoreta praf), apoi am vazut motoreta pe platforma la Adancata(janta rupta, telescoapele indoite).
Ceea ce voiam sa spun esta ca, probabil, e cel mai mare fan. Sa patesti atatea si totusi sa vii cu tot cu motoreta pana acolo, hahahahahaha(rad de situatie, nu de om). Nu ma pot abtine, hahahahahahaha.

Sunt curios, totusi, ce s-a intamplat? Avea permis? Mai mersese cu motocicleta? :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos 2 moto din boscheti in ziua aia.

Prima baiatul cu k1 care a pierdut spatele in curba

A2a un zzr 1000 care a pierdut spatele in curba,el i-a dat drumul motoretei care datorita soselei mai inalte a aterizat in porumb,intr-o curte peste un gard de sarma ghimpata.motociclistul ok,dar unul si-a prims mana in roata cand la 100m garduri cu motoreta atat de rau incat nu mai putea sa plece cu moto.cauciucuri 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Littlebrain nu-si cere scuze,nu are de ce. El are intotdeauna dreptate, e un fel de chuck norris BETA version :)))).

De fapt el nu si-a dat seama ca topic-ul l-am facut fiind sigur ca se baga in seama si ajungand chiar el de rasu' forumului.

you just made my morning =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos 2 moto din boscheti in ziua aia.

Prima baiatul cu k1 care a pierdut spatele in curba

A2a un zzr 1000 care a pierdut spatele in curba,el i-a dat drumul motoretei care datorita soselei mai inalte a aterizat in porumb,intr-o curte peste un gard de sarma ghimpata.motociclistul ok,dar unul si-a prims mana in roata cand la 100m garduri cu motoreta atat de rau incat nu mai putea sa plece cu moto.cauciucuri 0.

 

Nu prea relatezi bine:) Esti ca jurnalistii nostri romani care infloresc totul :)

Nu era un ZZR 1000, si-a prins mana dar a mers pe motor, cauciucuri nu 0, ci OK (nici noi bineinteles).

 

BR,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai este o explicatie care tine de factorul psihologic si anume, la venire ca la venire da' la plecare multi se intarata dupa ce i-au vazit pe "nebunii frumosi" de pe pista. Treaba constatata de mine pe vremea cand se organiza, pentru auto, Campionatul National - Circuit de Viteza, pe circuite stradale. Cand se termina concursul sa vezi atunci scartait de roti, toti se dadeau piloti.

Am simţit asta pe pielea mea în 1978 când a rulat Superman în cinematografele comuniste. Aveam 18 ani, am ieşit din parcarea cinematografului pe o roată cu Mobra 50S cu pasager şi am reuşit chiar un viraj apoi am pus-o pe două roate elegant şi am continuat drumul. La 20 de minute după asta eram la fel de varză ca înainte. Nu-i de condamnat, aşa suntem construiţi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu prea relatezi bine:) Esti ca jurnalistii nostri romani care infloresc totul :)

Nu era un ZZR 1000, si-a prins mana dar a mers pe motor, cauciucuri nu 0, ci OK (nici noi bineinteles).

 

BR,

Alexandru

Ce motor era nu prea are importanta,nu sunt la curent cu motocicletele de pasionati.

Important e ca ne-am oprit,am scos moto din porumb,ti-am dat soricei sa iti prinzi carenele sa o duci acasa.

Cauciurile au fost evaluate din perspectiva mea si la standardele mele personale.

Nu aveam cum sa stiu daca cel care si-a prins mana a plecat sau nu cu moto pt ca noi am plecat si el cauta un sofer pt ea.

Formularea mea ambigua nu a fost pt cei care citesc fugitiv fara atentie la substrat.

Bine ca nu a patit nimeni nimic grav si exista motociclisti cu spirit civic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea relatezi bine:) Esti ca jurnalistii nostri romani care infloresc totul :)

Nu era un ZZR 1000, si-a prins mana dar a mers pe motor, cauciucuri nu 0, ci OK (nici noi bineinteles).

 

BR,

Alexandru

 

Cand o sa ii pui cauciucuri noi din gama soft o sa iti dai seama (ca si mine si toti ceilalti care au facut asta) ca opincile cu care ai mers pana atunci erau 0. Barat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...