Sari la conținut

Enduro In Maramures


Postări Recomandate

Au existat citeva ture de discovery in zona, merita incercat, este superb, de la soft la hard, toate variantele.

 

S-a deschis un club de enduro (si nu numai) la Sighetu Marmatiei (str. I. Maniu nr. 8). Aici puteti obtine harta zonei cu propuneri de traseu (trasee cu GPS sau fara).

 

Info la tel.: 0744-532-654 sau 0740-858-478.

 

 

!!Membrii clubului primesc documentatia gratis!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu GPS de curand si am inceput sa fac trasee de pe Valea Doftanei (judetul PH) prin Muntii Grohotis si in curand Baiului, apoi Bucegi.

 

Am harti calibrate iar toate traseele pe unde umblu le inregistrez cu GPS-ul. E super, fara asta m-as fi ratacit de o suta de ori. Daca aveti drum prin zona, pot sa vi le dau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu GPS de curand si am inceput sa fac trasee de pe Valea Doftanei (judetul PH) prin Muntii Grohotis si in curand Baiului, apoi Bucegi.

 

Am harti calibrate iar toate traseele pe unde umblu le inregistrez cu GPS-ul. E super, fara asta m-as fi ratacit de o suta de ori. Daca aveti drum prin zona, pot sa vi le dau.

De unde ai luat GPS-ul si cu cit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.rqa.ro

 

Teoretic exista multe modele, practic pe stoc au doar cateva bucati. Pretul incepe de pe la 185 USD + TVA (pentru Garmin Etrex) si tot urca. Eu mi-am luat Geko 301, cu 311 USD + TVA. Am platit aiurea altimetru si busola, de care practic n-am nevoie, si are un display cam mic.

 

Alte modele mai ieftine au memorie mica, nu memoreaza toate datele (altitudine si timp) pe unde ai fost.

 

Recomand Extrex Venture la 245 USD + TVA, are display mare si cu rezolutie buna, cablul de calculator inclus in pret (altfel costa vreo 50 USD). Cred ca are cel mai bun raport calitate/pret, si aveau unul pe stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...