Sari la conținut

Nu faceti scoala cu Cristian Bratovici


Tudor Grigoriu
 Share

Postări Recomandate

S-ar putea sa fie de la tine mirosul...

 

 

Lasă-l domne nu vezi că are contul făcut cu o zi mai devreme decât ălălalt, e vexat gagiu'.

» Post actualizat in 16 Sep 2015 19:12

Subscriu la problema semnalata de Tudor.De doi ani ma stresez sa fac scoala moto cu acest om care nu raspunde la telefon decat cand are nevoie de bani.

Am platit de doua ori medicalul la negru(pentru ca asa recomanda dansul,mai exact 250 lei).

Pe vremuri poate se tinea de treaba dar in cazul meu a fost un maxim stres.Ba ma reprograma,ba se imbolnavea,ba ploua.

Tinand cont ca a trebuit sa alerg dupa actele necesare intocmirii dosarului prin Prahova,pe urma flotant in Bucuresti si sa nu mai spun cate drumuri am facut la nenorocita aia de rulota ca sa ii reimprospatez memoria.

 

Si uite asa s-au dus dracu banii,timpul meu si o parte din pasiunea pentru motoare.

 

In concluzie semnati contract! Eu am fost fraier si am crezut ca e om de calitate.

 

Oricum să-ți faci cont pe motoretism, și ăsta să fie primul tău post, e cam de kko.

 

2 ani să faci școala? Mai bine te apuci de tricotat.

 

Hai date-n fapt la ce de la ce școală ești?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PAi si daca era in poligon o oprea sa nu intre in masina? Se punea intre?

 

Nu, dar era acolo, avea grija de elevi, poate chiar sesiza ca tipa face ceva gresit, etc... Ce a facut el e ca si cum ai lasa un copil singur acasa

Sau poate ii dadea 'primul ajutor'

mausal.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasă-l domne nu vezi că are contul făcut cu o zi mai devreme decât ălălalt, e vexat gagiu'.

» Post actualizat in 16 Sep 2015 19:12

 

Oricum să-ți faci cont pe motoretism, și ăsta să fie primul tău post, e cam de kko.

 

2 ani să faci școala? Mai bine te apuci de tricotat.

 

Hai date-n fapt la ce de la ce școală ești?

Imi dau seama doar din limbajul tau ca ai abordat gresit problema.Interesul meu era sa ii avertizez pe incepatori(din motivul asta mi-am facut cont si am un singur post).Destul de limpede pentru tine? Acum ca sa purtam in continuare o conversatie civilizata iti spun clar ca NU reprezint vreo scoala anume.Eu am mers direct la Bratovici fiindca mi-a fost recomandat ca fiind cel mai bun instructor.

» Post actualizat in 17 Sep 2015 23:29

S-ar putea sa fie de la tine mirosul...

Starcream eu nu am un interes ascuns.Nu va convine relatarea unei situatii de genul pe acest forum delete it.Sunteti fani Bratovici va las un link cu pampoane.Din pacate pe mine m-a tepuit si am hotarat sa fie si pe forum nu numai la ANAF in dosar.

Editat de Alin87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MA, cred ca se intampla ceva cu Bratovici...

Pe vremuri costa dublu' fata de altii, dar merita. Am asistat la ore, am prieteni care au facut la el pe vremea aia, fara probleme, cu statii, cu mers dupa bratovici prin poligon, cu explicatii calumea, cu tot ce trebuie. Lucruri pe care pe vremea aia nu le facea niciun alt instructor din Bucuresti.

Acum am un prieten care face de vreo 4 luni scoala cu el si inca nu e in examen. Am fost sa-l vad in poligon, cam cum am facut cu majoritatea prietenilor mei. Mie mi s-a parut ca merge OK, ca-i bun de examen. Bratovici nu-l baga. Mi se pare ciudat. Plus ca nu l-am vazut sa se ocupe personal de el, cum facea pe vremuri.

Uite, saptamana viitoare ma mai duc o data cu prienenul meu in poligon si o sa incerc sa lamuresc treaba, sa vorbesc chiar cu Bratovici sa ne lamurim ce si cum; prea e ciudata chestia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Inseamna ca, intr-adevar, s-au schimbat lucrurile... eu am facut scoala acum trei ani si omul se ocupa serios, in ciuda echipamentului precar. Faceam din cand in cand opturi, dar de cele mai multe ori faceam diverse manevre si exercitii, timp in care statea doar cu mine, imi demonstra, imi spunea ce gresesc, etc. Pacat, pana sa aud ce se spune pe forum l-as fi recomandat oricui vroia sa incerce moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut scoala cu el si chiar am fost mai mult decat multumit.statea dupa fiecare elev, explica,facea diverse trasee..tot tacamul.

din ce aud pe aici inteleg ca s a schimbat radical situatia acolo....pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut!

si eu mi-am facut cont doar ca sa imi spun povestea cu Bratovici

 

mi-a fost recomandat de cineva, cam asa cum se face de obicei si l-am sunat

foarte binevoitor, mi-a facut si discount de 30% daca platesc integral, mai ales ca era martie si hai sa ii dau omului banii

 

zic: - dati-mi un cont, ca nu am 1300 de lei cash la mine

- nu am cont, scoateti dvs si mi-i dati cash

 

ma duc la bancomat, apoi ne vedem sa ii dau in parcare la Kaufland Colentina. ii dau, ii numara si astept.

.....o chitanta, un contract, o factura.....

daca el nu se simte, ii cer eu, dar:

- nu am acum contractul la mine ca m-ati prins pe nepregatite, dar data viitoare vi-l aduc si il semnam (data viitoare a fost niciodata)

 

cum spuneam, asta se intampla prin martie, cand nu era de iesit la poligon inca, dar am vrut sa ma asigur ca o sa fac scoala vara asta asa ca m-am inscris din vreme

 

in martie era frig, dar na ca in aprilie se facu cald: il sun, nu raspunde

il sun a doua zi, la fel

 

dau sms, nu raspunde

sun iar, in fiecare zi timp de o saptamana, nu raspunde

"o fi patit ceva", ma gandesc

 

scriu Bratovici in Google si primul rezultat care apare este acest topic; citesc si ii scriu PM lui Tudor, ma sfatuieste sa ma duc dupa el in poligon

 

 

il las 2 zile, sun de pe alt numar si brusc se aude: -alooo, buna ziua!

AHA! deci nu e mort!

deci ma evita!

 

ma amana iar la telefon cu inceputul scolii, ca nu e vremea, ca e Pastele, ca mai sunati-ma dupa sarbatori.

 

sun dupa sarbatori si ati ghicit: nu raspunde.

 

fac cum a zis Tudor si ma duc in poligon; nu mai avea incotro si hai sa incepem! totul agale....;

Bratovici a stat cu mine doar la prima ora, apoi m-a lasat pe mana lui Alex (parca), un tip blondut si slab, rabdator si ok.

 

ma programez de la o zi la alta, nu mai las pauze si chiar am rezultate bune: faceam traseul de examen sub 3 minute, fara penalizari, nu i-am trantit nicio motocicleta vreodata, fac simulare de traseu, etc.

 

ce sa mai? fac scoala pana aproape de examen, analize medicale, alea alea.

dar vine vremea vacantei si imi iau pauza o saptamana pentru plecat in concediu.

il sun la intoarcere si iar nu mai raspunde.

deloc!

 

adica de pe 10 iulie nu a mai raspuns la telefon, sms, nimic, pana la 1 septembrie, deci aproape 2 luni.

sun din ce in ce mai insistent, nimic.

sun iar de pe alt numar, raspunde si il mustrez;

se face ca nu e semnal, ca nu ma aude bine, ca i-am dat la operatie si alte golaneli, dar eu insist sa vorbesc peste el si ii povestesc cum (ceea ce e si adevarat) am vorbit cu o cunostinta de la ARR care m-a indrumat sa le fac o plangere.

 

oa! minunea tehnologiei, ma auzea cristal si imi spunea ca m-am pripit sa vorbesc la ARR

pe bune? m-am pripit? nu raspunzi la telefon 50 de zile si m-am pripit?

 

m-a rugat sa vorbim dimineata si sa nu continui demersul cu plangerea.

am zis ca e ultima sansa; m-a sunat a doua zi, cu noaptea in cap, ca sa facem un calcul si ca imi da din bani inapoi sau ma trimite la alta scoala in contul acelorasi bani.

 

aici vine intrebarea mea: de ce nimeni nu da examen de la scoala lui? oare mai are licenta?

 

 

 

 

 

ma rog, a ramas acum o luna cand am vorbit de pe telefonul sora-mii ca o sa imi dea inapoi o parte din bani; acum iar nu raspunde.

ultima sansa i-a fost acordata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

si eu mi-am facut cont doar ca sa imi spun povestea cu Bratovici

 

mi-a fost recomandat de cineva, cam asa cum se face de obicei si l-am sunat

foarte binevoitor, mi-a facut si discount de 30% daca platesc integral, mai ales ca era martie si hai sa ii dau omului banii

 

zic: - dati-mi un cont, ca nu am 1300 de lei cash la mine

- nu am cont, scoateti dvs si mi-i dati cash

 

ma duc la bancomat, apoi ne vedem sa ii dau in parcare la Kaufland Colentina. ii dau, ii numara si astept.

.....o chitanta, un contract, o factura.....

daca el nu se simte, ii cer eu, dar:

- nu am acum contractul la mine ca m-ati prins pe nepregatite, dar data viitoare vi-l aduc si il semnam (data viitoare a fost niciodata)

 

cum spuneam, asta se intampla prin martie, cand nu era de iesit la poligon inca, dar am vrut sa ma asigur ca o sa fac scoala vara asta asa ca m-am inscris din vreme

 

in martie era frig, dar na ca in aprilie se facu cald: il sun, nu raspunde

il sun a doua zi, la fel

 

dau sms, nu raspunde

sun iar, in fiecare zi timp de o saptamana, nu raspunde

"o fi patit ceva", ma gandesc

 

scriu Bratovici in Google si primul rezultat care apare este acest topic; citesc si ii scriu PM lui Tudor, ma sfatuieste sa ma duc dupa el in poligon

 

 

il las 2 zile, sun de pe alt numar si brusc se aude: -alooo, buna ziua!

AHA! deci nu e mort!

deci ma evita!

 

ma amana iar la telefon cu inceputul scolii, ca nu e vremea, ca e Pastele, ca mai sunati-ma dupa sarbatori.

 

sun dupa sarbatori si ati ghicit: nu raspunde.

 

fac cum a zis Tudor si ma duc in poligon; nu mai avea incotro si hai sa incepem! totul agale....;

Bratovici a stat cu mine doar la prima ora, apoi m-a lasat pe mana lui Alex (parca), un tip blondut si slab, rabdator si ok.

 

ma programez de la o zi la alta, nu mai las pauze si chiar am rezultate bune: faceam traseul de examen sub 3 minute, fara penalizari, nu i-am trantit nicio motocicleta vreodata, fac simulare de traseu, etc.

 

ce sa mai? fac scoala pana aproape de examen, analize medicale, alea alea.

dar vine vremea vacantei si imi iau pauza o saptamana pentru plecat in concediu.

il sun la intoarcere si iar nu mai raspunde.

deloc!

 

adica de pe 10 iulie nu a mai raspuns la telefon, sms, nimic, pana la 1 septembrie, deci aproape 2 luni.

sun din ce in ce mai insistent, nimic.

sun iar de pe alt numar, raspunde si il mustrez;

se face ca nu e semnal, ca nu ma aude bine, ca i-am dat la operatie si alte golaneli, dar eu insist sa vorbesc peste el si ii povestesc cum (ceea ce e si adevarat) am vorbit cu o cunostinta de la ARR care m-a indrumat sa le fac o plangere.

 

oa! minunea tehnologiei, ma auzea cristal si imi spunea ca m-am pripit sa vorbesc la ARR

pe bune? m-am pripit? nu raspunzi la telefon 50 de zile si m-am pripit?

 

m-a rugat sa vorbim dimineata si sa nu continui demersul cu plangerea.

am zis ca e ultima sansa; m-a sunat a doua zi, cu noaptea in cap, ca sa facem un calcul si ca imi da din bani inapoi sau ma trimite la alta scoala in contul acelorasi bani.

 

aici vine intrebarea mea: de ce nimeni nu da examen de la scoala lui? oare mai are licenta?

 

 

 

 

 

ma rog, a ramas acum o luna cand am vorbit de pe telefonul sora-mii ca o sa imi dea inapoi o parte din bani; acum iar nu raspunde.

ultima sansa i-a fost acordata

Te salut Liviu! Ma anunti si pe mine cum procedezi fiindca si eu am de recuperat bani de la acest impostor. Am citit povestea ta si iti inteleg frustrarea perfect.

Tupeu mai jegos ca pe acest om care te minte cu nonsalanta ''pana la urmatoarea programare'' nu am mai vazut.

Editat de Alin87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta!

i-am dat ieri un mesaj, am sa il sun si azi, iar daca tot e magar am sa fac reclamatia aia la ARR pana la urma, desi daca nu mai are licenta asa cum banuiesc, il doare in basca de asta;

trebuie sa aflam ce statut are, pentru a sti daca sa ne adesam politiei sau ARR-ului.

 

e pe aici pe forum cineva care a luat permisul de curand la Bratovici? sau e cineva care stie pe cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut scoala cu Bratovici si am fost foarte multumit . M-a invatat lucruri esentiale si ii multumesc pentru asta . E pe piata moto de 25 ani si nu cred ca s-a facut de ras vreodata.

De aceea, fara sa am nici un interes personal in asta , recomand criticilor sa se gandeasca ca poate omul are vreo problema ( de sanatate , de bani , de situatie de familie , etc ) .

Sunt sigur ca o discutie fata in fata cu el va lamuri toate aspectele si ca nu e vorba de rea intentie din partea lui .

 

Repet , nu am nici un interes si nu l-am mai vazut de peste 1 an , dar mi se pare imposbil ca un om serios sa se comporte asa cum descrieti voi , fara sa aiba un motiv major si pe care nu il poate gestiona in mod normal ... Daca ma insel ... ar fi pacat.

De aceea zic , mergeti la poligon si vorbiti civilizat cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca are probleme private sau profesionale, are obligatii catre elevii sai.

De ceva timp apar lucruri negative despre el, ar fi util si un feedback de la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Necaz-nenecaz, faci pe dracu'-n patru sa-ti pastrezi obrazul si firma. Altfel se alege praful si de una si de cealalta.

Pacat.

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut scoala cu Bratovici si am fost foarte multumit . M-a invatat lucruri esentiale si ii multumesc pentru asta . E pe piata moto de 25 ani si nu cred ca s-a facut de ras vreodata.

De aceea, fara sa am nici un interes personal in asta , recomand criticilor sa se gandeasca ca poate omul are vreo problema ( de sanatate , de bani , de situatie de familie , etc ) .

Sunt sigur ca o discutie fata in fata cu el va lamuri toate aspectele si ca nu e vorba de rea intentie din partea lui .

 

Repet , nu am nici un interes si nu l-am mai vazut de peste 1 an , dar mi se pare imposbil ca un om serios sa se comporte asa cum descrieti voi , fara sa aiba un motiv major si pe care nu il poate gestiona in mod normal ... Daca ma insel ... ar fi pacat.

De aceea zic , mergeti la poligon si vorbiti civilizat cu el.

 

Dupa ce ai luat banii omului mi se pare de elementar bun simt sa ii raspunzi macar la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in aceste liste primite de la ARR nu apare nici Bratovici, nici scoala lui, Follow Me

 

http://www.arr.ro/files/scoli%20conducatori%20auto/info/ss.pdf

http://www.arr.ro/files/scoli%20conducatori%20auto/info/ia.pdf

 

Alin, mergem impreuna la politie?

Eu sunt pro.Nu ma gandesc ca o sa imi recuperez vreun ban dar in felul asta poate nu isi mai iau teapa oamenii .Iti las un mesaj privat.

 

Si pana la urma hai sa ne strangem toti cei care au avut probleme de genul.

» Post actualizat in 02 Oct 2015 13:07

Si eu am facut scoala cu Bratovici si am fost foarte multumit . M-a invatat lucruri esentiale si ii multumesc pentru asta . E pe piata moto de 25 ani si nu cred ca s-a facut de ras vreodata.

De aceea, fara sa am nici un interes personal in asta , recomand criticilor sa se gandeasca ca poate omul are vreo problema ( de sanatate , de bani , de situatie de familie , etc ) .

Sunt sigur ca o discutie fata in fata cu el va lamuri toate aspectele si ca nu e vorba de rea intentie din partea lui .

 

Repet , nu am nici un interes si nu l-am mai vazut de peste 1 an , dar mi se pare imposbil ca un om serios sa se comporte asa cum descrieti voi , fara sa aiba un motiv major si pe care nu il poate gestiona in mod normal ... Daca ma insel ... ar fi pacat.

De aceea zic , mergeti la poligon si vorbiti civilizat cu el.

Salut Robert!

Din pacate metoda civilizata a fost utilizata si reutilizata.Cand vrea sa se dea pierdut il baga pe Bomba sa faca ore cu noi si nu ne programeaza la final pe motivul(sefu' e cu agenda,il sunati pe el).Din momentul ala iti dai seama ca trebuie sa te intorci la rulota sperand ca il gasesti pe individ acolo sa te reprogrameze.

Oricum reactiile lui sunt fantastice cand te vede ca ai avut tupeul sa te intorci la el pentru reprogramare.

» Post actualizat in 03 Oct 2015 22:14

Baieti eu sunt dispus sa ne strangem si sa ii facem plangere. Orice actiune ar fi buna .Astept propuneri!

 

O zi frumoasa !

Editat de Alin87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...