Sari la conținut

Transport motociclete Romania-Austria-Germania si retur inclusiv pentr


Postări Recomandate

Va multumesc dl Adrian pt seriozitate!

 

Vineri a sosit in tara " batrana doamna" Honda CX 500 din Germania.

 

Colaborare de nota 20!

 

Recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Desi in general nu scriu review-uri, pentru colaborarile bune si experientele placate pe care le-am avut am incercat tot timpul sa imi fac timp, pentru a le da si altora posibilitatea de a face alegeri bune.

 

Si mie mi-a adus Adrian un cruiser. Totul a fost in regula, m-am intalnit cu soferul la plecare si I-am dat banii pt motor in avans (am facut un contract cu datele mele, datele soferului, suma, destinatia banilor, si faptul ca motocicleta x de la adresa x trebuie sa mi se livreze conform starii de la predare in data prestabilita). A fost o mica intarziere independent de vointa soferului, dar totul a decurs bine si acum sunt fericitul posesor al unui Yamaha XVS 950 A Tourer.

 

Data viitoare cand voi avea nevoie de servicii de transport moto cu siguranta voi apela la Adrian.

 

Mentionez si faptul ca pretul transportului a fost unul decent fata de alte oferte primate si avand in vedere calitatea colaborarii. Totodata, comunicarea a fost foarte buna pe tot parcursul colaborarii.

 

Multumesc Adrian, si mult success!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce a scris PTK. Cred ca mobra mea a fost "colega" de transport cu a lui. In mare, procesul a fost acelasi si la mine cu exceptia faptului ca eu i-am dat banii lui Adrian in baza unei chitante de mana.

Ramane sa ma edific cu actele. Am talon si carte din Germania + o chitanta de mana insa nu apare nicaieri numele meu sau al soferului sau orice altceva care sa valoreze contract de vc. Sper sa fie totul ok sa o pot inmatricula.

 

Recomand.

Editat de Officer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecari saptamanale oriunde si orice .


» Post actualizat in 12 Jun 2015 07:22

Am masina la Londra - Birmingham , de astazi pana Duminica , am loc de o motocicleta si ceva bagaje . Adrian 0722.331.330

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc si eu ,

Pentru Titi da facem si Franta si Elvetia si avem saptamanal dus intors VW Crafter ultimul model cu cele mai noi optiuni de legat scutere si motociclete .

Nu recomand sa platiti motocicletele in avans sau sa dati aconto la persoane fizice sau firme neverificate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna seara,

 

Ieri seara mi-a ajuns si mie motocicleta (BMW R80) transportata de Adrian din Germania.

Colaborarea cu Adrian a fost ireprosabila si pretul corect.

Calitatea transportului a fost foarte buna, motocicleta a fost ancorata in masina cu chingi speciale, nu are nici o zgarietura de la transport.

La preluarea din Germania soferul a verificat actele si motocicleta si ne-a sunat sa ne confirme ca nu sunt probleme.

 

In viitor voi mai apela la Adrian cu siguranta.

 

Multumesc Adrian si mult succes in continuare...

Editat de Papa_Bear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc de recomandari ,

vreau sa anunt ca astazi pana Duminica am masina in Anglia respectiv Birmingham - Londra si am loc de o motocicleta si ceva bagaj .

Cine e interesat sa sune repede , Adrian 0722.331.330

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Tocmai mi-am adus o mobra din Germania cu sprijinul lui Adrian.

Am apreciat la serviciul lui:

a. promptitudine, flexibilitate, parolism

b. mi-a dat incredere si a urmarit in fiecare moment sa fiu instiintat unde se afla mobra, cand ajunge, etc

c. cost de bun simt, nu a fost nevoie sa negociez

d. simplitate in comunicare, livrare "la poarta"

 

Fara ezitare il recomand si 10 mobre daca ar trebui sa aduc nu as cauta nici un moment alt transportator pe temeiul faptului ca lucreaza profesionist.

Am fost surprins placut sa constat ca din momentul in care "am batut" palma cu el am putut sa fac in zilele d etransport si altceva decat sa stau cu inima indoita ca mobra se transporta in conditii de risc (zgarieturi, lovituri, etc), ca nu vine la timp sau orice alta suspiciune care iti trece prin minte inainte sa iti ajunga acasa.

 

Nu comentez mai mult sa nu para fals sau "vag manipulat" mesajul. Multumesc, Adrian !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc colegilor ,

facem treaba buna pentru baieti a-ntaia .

am masina la Berlin si una pleaca in Italia si Elvetia cu intoarcere prin Germania .

bagaje si 2 roti sunt pregatit sa va indeplinesc dorintele . adrian 0722.331.330

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Adrian!

Si scuze ca am fost stresant, dar ... a fost prima motoreta adusa de afara. Si scumpa. Si - sincer! - nu prea aveam incredere.

 

Incerc sa ma revansez, impartasind si altora experienta. Poate conteaza. Si eu te-am luat dupa numarul de multumiri care au fost postate pe aici. Asadar:

Am gasit motoreta pe Mobile.de. Din 2014, peste 9000€ pret, de la reprezentanta. Cautam transport si asa am ajuns aici pe site. Cam neincrezator, sa fiu sincer, am ajuns sa vorbesc la telefon cu Adrian.

Ce i-am cerut eu lui: Un transport profesional de la München la Bucuresti;

Ce am obtinut de la el:

- bun simt, fara fitze si fara atitudine superiora (asa cum des intalnim pe la noi);

- a negociat pretul cu neamtul mai mult decat ma asteptam (conteaza sa vorbesti germana!);

- l-a convins sa imi faca si urmatoarea revizie inainte de ridicarea motoretei; neasteptat;

- m-a sprijinit in vederea inmatricularii;

- si desigur, transportul profesional pe care i l-am cerut, la timp si fara evenimente.

Multumesc inca o data si consider ca este bine sa apreciem si sa recomandam atunci cand intalnim o persoana de calitate

Cu stima, Laurian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Cu greu am reusit sa ajung sa postez si eu pe forumul asta :)

 

Multumesc frumos Adrian pentru transportul din luna Aprilie :) Fz8-ul de langa Dormunt

Foarte multumit de calitatea serviciilor si placut surprins de seriozitatea voastra !!

Recomand cu toata caldura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

De obicei nu prea scriu review-uri dar aici chiar merita :).

 

Pot sa spun ca colaborarea a mers excelent. Am vorbit marti si sambata am avut motorul in fata scarii.

Marti am sunat sa vad cum se procedeaza, am primit foarte multe sfaturi pertinente despre ce motociclete sunt valabile de pe mobile, ce acte am nevoie si tot ce e legat de cumpararea unei motociclete.

De la inceput a fost foarte clar totul, pretul, transportul, absolut tot. De asemnea pot sa spun ca pentru orice problema incearca a aduce o solutie (transfer bani, acte comanda, CMR etc).

 

Conditiile de transport imi par profesionale si sigure.

 

Recomand cu incredere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-am primit motocicleta din Romania in Belgia. Totul a decurs foarte ușor, Adrian45 a ridicat motocicleta de la bunicii mei împreuna cu 3 cutii pline cu echipament si scule iar in 4 zile am primit pachetul. Mi s a răspuns mereu foarte prompt la toate întrebările, inclusiv locația transportului. Motocicleta când a venit era legată exact cum promisese adrian45, nici o parte metalică a chingilor nu atingeau motocicleta.

Recomand 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Profesional din toate punctele de vedere.

 

Cum am stabilit asa s-a intamplat!

 

Mie mi-a adus motor (Kawasaki Mean Streak VN1600B) din Polonia.

Motorul a venit pe platforma in conditii de siguranta.

Am facut plata innainte si nu am avut nici un stress legat de asta.

Om de incredere si cu banii si cu actele.

 

Multumesc mult de tot Adi!

 

Recomand!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc si eu , pentru interesati plec Luni spre Londra si mai am loc de un motor la dus si doua la intors , deasemeni duc bagaje la tura asta si dus si intors .

Vineri plec Elvetia .

In alta ordine de idei am spart gheata cu Polonia , motoare bune preturi bunu - bune .

Va astept Adrian 0722.331.330

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...