Sari la conținut

Transport motociclete Romania-Austria-Germania si retur inclusiv pentr


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 401
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Adrian a facut iarasi o prestatie excelenta si aproape de neconceput pentru mine, in trecutul apropiat! Sa incep cu inceputul: am negociat cu doi vanzatori pentru un motor de moped, respectiv un moped dezasamblat (facut bucati), ambii din Germanica; era chiar inainte de plecarea in concediu, exact acum 3 saptamani. Am trecut pe la Adrian, i-am dat adresele si el le-a rezolvat si grupat asa de bine, incat atunci cand m-am intors acasa, toate ma asteptau in garaj de ceva timp! Jos palaria! Exista totusi si un dezavantaj cand lucrurile merg atat de bine si repede: iti vine sa cumperi tot ce gasesti la preturi convenabile, pentru ca stii ca Adrian e ca o "prelungire" a ta, e un fel de "ochii si rotile tale"! Ce sa zic? Eu am capatat dependenta, deja "sondez" pt urmatoarea achizitie! Ii multumesc mult lui Adrian pt serviciul profesional prestat si-l recomand cu caldura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O masina este acum 18.04.2017 in Polonia spre Germania , alta pleaca maine sa incarce din Constanta spre Belgia , Olanda , Germania . Pentru cine transporta cu noi ne ocupam de RAR si de inmatriculare ca sa nu mai pierdeti timpul .

Poza cu motoare KTM noi - ultimele modele -

post-74133-0-24484400-1492543518_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,

cu prima ocazie te anunt ,

dupa 1Mai plecare spre Anglia , nu uitati motociclete , masini si bagaje cu descarcari si incarcari pe traseu , Germania , Austria ,

Belgia , Olanda . Asigurare CMR . , soferi profesionisti , facturam cu cele mai bune preturi , transport la ITP , asistenta inmatriculare .

Adrian 0722.331.330 , rompadur@gmail.com , What App .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!

 

Servicii ireprosabile! :10:

 

Detalii:

 

- am luat legatura cu Adrian in 26 aprilie iar pe 2 mai a plecat o masina de transport spre Germania

- intre 26 aprilie si 4 mai, Adrian a discutat cu mai multi proprietari de motocicletelor din anunturile gasite de mine pe mobile.de si ulterior a gasit-o pe cea potrivita (Honda NC700X)

- Adrian a verificat motocicleta si a negociat pretul acesteia, reusind sa obtina o reducere de 200 euro, excelent!

- mentionez ca am platit in avans contravaloarea motocicletei deoarece era de la un vanzator privat si nu se putea plati altfel, in plus a facilitat grabirea tranzactiei. Nu au fost nici un fel de probleme cu acest aspect.

- motocicleta a ajuns din Munich in Bucuresti in data de 9 mai, transportata cu o autoutilitara WV, si legata cu chingi de transport

- motocicleta era exact ca in anuntul de pe mobile.de (kilometri, accesorii ...etc)

- am avut placuta surpriza sa primesc un cauciuc fata nou si alte accesorii

- toate actele au fost in regula, contractul de vanzare cumparare fiind completat cu numele meu si datele mele din buletin

 

 

Adrian, multumesc mult pentru efortul depus!

 

Multa sanatate si numai bine,

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri ,

 

Suntem profesionisti .

De la cale si chingi pana la factura si asigurare pentru Marfa transportata .

Motociclete , masini si orice bagaj il lasati in grija noastra fara problema .

Ajutam cu verificare motor si acte , cu plata lor si suntem foarte rapizi .

Mai nou incercam sa acoperim toata tara la transport si avem preturile cele mai mici fata de concurenta .

Transportam pentru concediu in strainatate motocicletele in sistem privat la data si ora exacta la hoteluri sau aeroporturi .

 

Adrian 0722.331.330 , rompadur@gmail.com sau What App

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intre timp am implinit 3 Ani de Motociclism

si transportam constant - saptamanal cu masini asigurate CMR si soferi profesionisti

motociclete , masini si bagaje , platim si verificam la ridicare , facem RAR si inmatriculare , ITP la cerere .

Suntem peste tot Anglia , Olanda , Belgia ,Franta , Germania , Italia , Elvetia , Austria , Polonia si alte tari la cerere si disponibilitate .

Motocicletele se transporta in masina ancorata cu chingi special care nu ating carenele si cale speciale de roti .

Clientii nostril nu sunt de acord cu fotografiatul oricum cei ce le primesc vad cum au calatorit .

Si oricum m-as umple de penibil sa-mi fotografiez scarile de aluminiu pentru ca da fiecare masina are 2 nu una .

Paleta de servicii si felul in care le desfasuram ne-a ajutat sa va indeplinim dorintele aici pe Motociclism si

suntem datori sa multumim Colectivului Motociclism pentru sprijinul acordat .

Pentru urmatoarele 5 motociclete transportate asiguram deplasarea la RAR gratuit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si la cat mai multe realizari in domeniu!

Sincer!!! Concurenta aduce beneficii tuturor dar si RESPECTUL!

PS: Nu stiu cu ce te-a suparat baiatul cu rampa, de vad ca nu mai ai somn noaptea :-), dar privind din punctul meu de vedere cred ca este loc pe "imas" sa "pasca toate capre!' Nu este necesar sa moara una dintre ele.

Petrecere frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am recidivat iarasi, cu ajutorul lui Adrian!

Gasita "trotineta" in nordul Germaniei (miercuri seara)- ridicata de Adrian de la proprietar joi seara, adica in ziua urmatoare (!!!) si luni seara la mine in batatura!

Nu cred ca mai e ceva de comentat...decat ca daca mai stau in cartier cu Adrian trebuie sa ma hotarasc daca ma apuc de un business ca sa le mai si vand sau ma mut ca sa nu divorteze sotia...!

Multumesc Adrian pentru profesionalism si recomand cu caldura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul cu rampa de lemn si poze cu una de aluminiu esti chiar tu si nu are nici o legatura cu respectul .

Ne facem treaba cu profesinalism si avantajele oferite de noi sunt neegalate de altii ,

concurenta este foarte buna , lumea trebuie sa aiba de unde sa aleaga .

Pe 12-14.06 o masina pleaca in Polonia , una in Franta la Paris si una se intoarce din Londra cu loc doar de bagaje .

Astazi am adus 4 KTM-uri Adventure pentru baietii din Bucuresti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pleaca o masina intre 12-14.06 in Polonia , alta masina in Franta la Paris , una vine din Londra si mai sunt locuri de bagaje doar .

suntem o echipa de profesionisti si lucram doar pe motociclism.ro de 3 ani ireprosabil .

multumim Motociclism.ro pentru sprijin si acordam pentru primele 5 motoare transportate drumul catre RAR gratis .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,nu ai inteles nimic....succes in afacere,o sa ai nevoie,cu toate rampele metalice 😄.....

Ps:curat spirit de motociclist,daca mori de "rampa" vecinului....o zice lumea ca esti neamt,dar se simte mai bine un iz romanesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine 19. Iunie pleaca o masina din Bucuresti in Polonia la Gdansk sa luam cateva chopere Honda Shadow 750 , Kawasaki Vulcan si o surpriza .

Cine mai vrea sa anunte rapid mai avem loc de o motocicleta , o masina si ceva bagaje .

Se intoarce prin Berlin daca ar conta pt. cineva .

Alta masina o sa plece din Bucuresti pe 25-27. Iunie din nou la Londra loc de masina si 2 motociclete .

Alta masina pleaca pe 25. Iunie la COPENHAGA - linie noua - avem loc numai la dus , motoarele ajung pe 28. Iunie

Trebuie sa va amintesc ca totul este profesional asa cu iz romanesc , vom avea in vedere fiecare incarcare sa aiba cel mai bun pret posibil ,

in sensul ca se va avea in vedere unde se afla fiecare masina in parte si se va scadea pretul in functie de asta .

De exemplu Londra - Bucuresti poate fi 300 euro saptamana viitoare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Aveti ceva incepand cu luna iulie pentru un transport moto Bucuresti - Germania. Pe mine ma intereseaza Koln dar poate sa fie si in alt oras ca vin dupa ea! Peste vreo 3 luni ar fi si un retur.

Un pret si conditii puteti sa-mi spuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o masina care pleaca Luni-Marti 26-27.06 spre Londra si poate sa ia spre Koln , motocicleta ta .

Cine mai are spre Londra sa se grabeasca sau din Londra spre Bucuresti mai am un singur loc .

Adrian 0722.331.330

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua Adrian,

Am vazut ca te ocupi cu adusul de motociclete si vad ca esti apreciat de clienti. Felicitari.

Pentru mine doresc un Suzuki Banfit de 650 ( modelul cu ceasul din dreapta cu afisaj ).

Nu ma grabesc, abia am luat categoria A.

Nu ma intereseaza din ce tara o aduci, fiind sigur ca stii ce alegi.

Ma poti gasi aici, sau mail rusu.tudor@yahoo.com sau la telefon 0741080222.

Multumesc anticipat,

Tudor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut piata de motociclete din Polonia si ma intrebam cine ar putea aduce un motor de acolo. Am dat de Adrian aici , l-am contactat, a mers dupa motor, l-a platit din banii lui si dupa o saptamana am primit motorul acasa unde i-am achiatat suma negociata cu polonezul + transportul. Mare caracter !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. La mine e a patra oară când îmi transporta mobre.. impecabila coordonare, comunicare și adaptare la situații speciale ca nu mereu e din punctul A in punctul B. Totul simplu, profesionist și cu prietenie, jos pălăria. Tocmai am primit

Mobra in Londra, in punctul unde am vrut și in intervalul orar la care am dorit. Sigur o sa mai apelez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa trimit 2 roti moto din Romania in Anglia (vanzare). La predare in Anglia ,transportatorul (curierul) trebuie sa incaseze contravaloarea lor si sa-mi remita suma. Aveti vreo idee despre asemenea serviciu si cat ar costa ?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serviciul asta il fac de mult timp , nu te costa nimic in plus fata de transportul rotilor .

Platesti ce transporti , lumea vinde foarte multe lucruri de la masini pe care le-am transportat si incasat banii la motociclete - una a fost Zundapp K 600 din timpul razboiului de unde am luat 22.000 euro- , seturi de roti de Jeep si multe altele .

Daca nu te grabesti si I-mi trimiti adresa unde trebuie sa ajunga pe sms 0722.331.330 sau email rompadur@gmail.com pot sa-ti spun si costul .

O masina este maine 5.07.2017 la Bruxelles si am doar 3 moto de adus - deci loc liber inca 3 - sau bagaje .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este si esenta dupa un transport sa ramai client fidel si prieten daca se poate , multora le-am spus prin telefon cat mai multe informatii sa nu greseasca in cumpararea unui motor si cred ca am fost apreciat de toti chiar daca nimeni nu a scris ca nu a cumparat motor din diverse motive dar a fost incantat de sfaturi .

Polonia s-a intors niste super motoare cu un pret super .

Italia , grupul lui Vlad au sosit acum 4 motoare incarcate din aeroport Bergamo .

O masina este la Bruxelles maine si poate incarca 3 motoare daca sunt amatori inclusive in alte tari .

O masina pleaca in Grecia pe 13.07.2017 daca sunt amatori sa aiba motoarele in vacanta am un super pret 150 euro din Bucuresti merg pana la Atena .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...