Sari la conținut

Creasta Baiului - cu capul in nori si cu rotile pe pamant


tiyuta
 Share

Postări Recomandate

Pe unde ati urcat si coborat ? Eu l-am facut cu bicla acu un an, de la Azuga la Secaria dar in capete am luat-o mai pieptis, nu pe drum.

 

Am urcat din Secaria si am coborat in Busteni. Planul era sa coboram in Azuga dar era mult prea tarziu cand am ajuns la bifurcatia de coborare spre Busteni, asa ca am hotarat sa ne dam jos. Am intrat in traseu la ora 15:00 si cu siguranta ne-ar fi prins intunericul daca ii dadeam spre Azuga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1966053_10202687406933090_38497397486873

 

 

Eu am fost mai jos, de la Baicoi la Sotrile apoi spre Talea. E o zona super de motociclit pe dealurile din Prahova. Atentie la soferii locali .... e la ei acasa, taie curbele ca la raliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urcat din Secaria si am coborat in Busteni. Planul era sa coboram in Azuga dar era mult prea tarziu cand am ajuns la bifurcatia de coborare spre Busteni, asa ca am hotarat sa ne dam jos. Am intrat in traseu la ora 15:00 si cu siguranta ne-ar fi prins intunericul daca ii dadeam spre Azuga.

Bine ca nu ati avut timp de coborat prin Azuga, e un namol acolo ceva de speriat! Si pare ca nu se usuca niciodata! Inteleg ca spre Busteni e OK, nu?!

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ati avut timp de coborat prin Azuga, e un namol acolo ceva de speriat! Si pare ca nu se usuca niciodata! Inteleg ca spre Busteni e OK, nu?!

De-asta intrebam si eu ca auzisem de noroiul de la Azuga. Sambata am mai facut cale intoarsa dintr-un noroi...dar tot ezit sa renunt la intermediare.

Editat de Pana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor pentru aprecieri!

 

@dacro: Ii vor transmite autorului. Sunt convins ca se va bucura. :peace:

 

@Doctor X: Exact! :banana:

 

@ Pana: Arata blana pe unde ai fost tu. :ok:

 

@Kollar: Am auzit de vestitul 'namol de Azuga' si ne-am promis ca il vom incerca data viitoare. Varianta de Busteni e foarte frumoasa si foarte usoara. Si fara noroi. Cel putin acum. Multe ace de par care coboara domol, numai prin padure. Drumul e BLA-NA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-asta intrebam si eu ca auzisem de noroiul de la Azuga. Sambata am mai facut cale intoarsa dintr-un noroi...dar tot ezit sa renunt la intermediare.

Pe ala de Azuga pot sa ti-l confirm din proprie experienta:

 

post-50140-0-45641900-1413311781_thumb.jpgpost-50140-0-27789100-1413311794_thumb.jpgpost-50140-0-25307600-1413311807_thumb.jpg

 

 

 

@Kollar: Am auzit de vestitul 'namol de Azuga' si ne-am promis ca il vom incerca data viitoare. Varianta de Busteni e foarte frumoasa si foarte usoara. Si fara noroi. Cel putin acum. Multe ace de par care coboara domol, numai prin padure. Drumul e BLA-NA!

Sa inteleg ca pe Busteni e si ceva piatra, nu doar pamant cleios?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ori pamant tasat bine si foarte rar cate un strop de noroi (vezi poza atasata)

 

post-60191-0-14824100-1413359074_thumb.jpg

 

Ori piatra sparta si batatorita bine in pamant, ca mai jos:

 

10606620_578244918968445_531000164512241

 

Nu se compara cu ce vad in pozele tale. Coborarea pe Azuga pare blana :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...