Sari la conținut

GOLANEALA DE'o ZI pe TRANSALPINA


Postări Recomandate

prea frumos sa o ratam

am PEDALAT destul de repejor ca sa putem prinde meciul la o cafenea in brasov asa ca poze subtireanu

noroc ca am avut in test de proba un drift ghost hd asa ca filmuletul spune mult mai multe despre peisaje si starea drumului

post-2209-0-44715200-1413228168_thumb.jpg

post-2209-0-65456100-1413228212_thumb.jpg

post-2209-0-10414300-1413228343_thumb.jpg

post-2209-0-67244800-1413228389_thumb.jpg

post-2209-0-08722800-1413228434_thumb.jpg

post-2209-0-05151300-1413228475_thumb.jpg

post-2209-0-37201900-1413228507_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fuuck! Ce poate sa iti faca un pietroi...

 

Cool ride, thou...

man

nu pietroiul a generat culcatul motorului

a intrat in virajul ala si i a murit motorul astfel incat

l a lasat usor pe o parte

eu banui ca a intrat pe curba aia cu a 2 a

primul motor a incetinit mult acolo

eu dupa el iar al 3 nu a mai avut timp sa reactioneze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar din filmare se vede ca "batraneii" nu prea stiu sa abordeze virajele. Probabil o sa-mi spui ca au multi km adunati, dar degeaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Fara suparare, dar din filmare se vede ca "batraneii" nu prea stiu sa abordeze virajele. Probabil o sa-mi spui ca au multi km adunati, dar degeaba...

Mai, asta nu are nicio importanta in ecuatia unei plimbari de relaxare. Personal prefer niste batranei mai far skill de raceri, dar care ies la pensie imbatranind frumos si plimbandu-se pe motor decit niste tinere talente, carne de tun, no future..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar din filmare se vede ca "batraneii" nu prea stiu sa abordeze virajele. Probabil o sa-mi spui ca au multi km adunati, dar degeaba...

Si mie mi s-a parut la fel initial daaarrr... sa nu uitam niste lucruri: oamenii au iesit la plimbare nu 'sa se dea'; de pe moto din fata altfel se vede drumul asa ca si-au permis sa ia mai larg unele curbe; totusi asta nu inseamna ca orice posesor de bmw, fie el si plimbat prin lume, stie sa ia curbele ca la carte sunt si exceptii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La drumurile noastre cu nisipul asteptand imbietor dupa cate o curba fara vizibilitate nu esti niciodata destul de paranoic... Plus lipsa de parapeti care unora le da niste vertij-uri interesante... Oricum, fain trip, drum demn de LSD... Ma 'nervez si dau si eu o tura azi, ca de maine cica vin ploile...

Editat de Ancalagon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar din filmare se vede ca "batraneii" nu prea stiu sa abordeze virajele. Probabil o sa-mi spui ca au multi km adunati, dar degeaba...

ai observat bine si ai dreptate partial

adica la categoria batranei insa fara multi km

de aceea nici nu i vedeti incurcandu va pe viraje la ADANKAKA....

dupa cum spune si titlul este o GOLANEALA si nicidecum o CURSA

oamenii si au lasat acasa nevasta, copii, catel si AU PROMIS ca se intorc intregi

nu si au propus sa toceasca scaritele pe TRANSALPINA pentru ca nici nu au skillul" necesar si nici dorinta de a face asta

unul dintre ei a fost la prima intrare pe transalpina iti dai seama ca omul mai vrea sa beleasca si ochii

plus ca le am zis sa nu bea cu o seara inainte..... ceea ce s a si intamplat

cumuland toate cele de mai sus a rezultat o GOLANEALA din zori de zi pana seara de 730km fara incidente si peisaje superbe asa cum ne am dorit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Frate, mancati-va pensia linistiti si nu mai incurcati lumea pe trasee..

De-aia se si mira lumea ca tin BMW-urile cite 4-500.000 km..daca mergeti ca hodorogii cu ele :nono:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai, pai daca n-ati dat cu scaritele pe jos...nici nu mai are rost sa ma uit...

Nu stiu cum naiba se face ca de cate ori am fost pe Transalpina(am fost doar vara), sus era tot timpul ceata si mai urat. Ati prins o vreme belea. Data viitoare astept poze in care sa se vada cum atingeti cu cotul :D cotul de 2 toli...evident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff.... imi facurati pofta de o "golaneala" :) Frumos.

 

Cu privire la viraje, poate erau furati de peisaj, la ce zi frumoasa au prins. :moto:

asta e si scopul filmuletului.....

avem actiuni la BENZINARII, DRUMURI si CAZARI in ranca ..... CE MAI ORIBILA STATIUNE MONTANA !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-or supara unii orgoliosi, dar TransFagarasanul este cu mult peste Alpina din orice punct de vedere ..

Nu se supara orgoliosii dar se supara astia care se plimba cu motoare cu supensii tari, pentru noi Transalpina e mult mai misto de facut. Gropile, denivelarile, raschetarile, criblura de pe Trans il fac sa cada pe locul II.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

de aceea nici nu i vedeti incurcandu va pe viraje la ADANKAKA....

dupa cum spune si titlul este o GOLANEALA si nicidecum o CURSA

 

omul a pus o intrebare simpla,nu inteleg de ce te comporti ca un hater uneori :)

 

Am observat atitudinea asta si pe topicul cu circuitul de la Adancata....

 

Daca tu nu intelegi alte ramuri ale unui sport,sau daca nu le practici,nu trebuie sa arunci cu rah.at in ceilalti ...

 

Eu n-am nici o treaba cu Adancata, dar mi se pare asa, o atitudine de 2 lei sincer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...