Sari la conținut

GOLANEALA DE'o ZI pe TRANSALPINA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

.....

A, si sunt multi cu BMW-uri gen GSA care dau fum vitezanelor pe orice curbe pe strada. Exemplu, nenea din clipul lui Niko care pe mine una m-a fascinat cum merge omu' ala. ;)

Sa nu uitam ca "nenea" pe langa BMW-uri avea si Aprilia RSV cu care se daduse pe mai toate circuitele din Europa, avea 2,08 pe Hungaroring ceea ce nu e tocmai melc!:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. Explica-le mai bine cum se polizeaza scaritele la XT :crack:

cu flexu-l pasarica !

 

 

@ superbec De ce dai ma :) S-a incins uleiul? Sariti bataie!!!! Hai cu snitelu... Am fost si eu pe transalpina, am si filmat cap coada, mi-am dat si eu cu parerea. Nu am gasit altceva si o sa bat in retragere... Aiciulea e categoria grea

 

 

pai la concentratia asta de perle pe m2 e pacat sa nu vanezi una-2 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ianachim - Vine iarna, trebuie un topic precum cel de anu' trecut cu 'onda care sa inflacareze spiritele.


Iarna asta totul va fi legat de Adancata (apropo, sa inregistrezi "Adankaka" la OSIM). Si te-ai nimerit si tu cu filmari in care nu merge lumea la plimbare fara sa traga coatele pe jos...ne dobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Sa nu uitam ca "nenea" pe langa BMW-uri avea si Aprilia RSV cu care se daduse pe mai toate circuitele din Europa, avea 2,08 pe Hungaroring ceea ce nu e tocmai melc! :))

 

asta spusesem si eu pe pagina anterioara,ca sunt care se dau si pe pista cu vitezane, si pe coclau cu alte mobre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uitam ca "nenea" pe langa BMW-uri avea si Aprilia RSV cu care se daduse pe mai toate circuitele din Europa, avea 2,08 pe Hungaroring ceea ce nu e tocmai melc! :))

Avea, avea, dar pe TA-TF era cu tractoru' :P

 

cu flexu-l pasarica !

Nu cocosel, pe curbe prin tarisoara. ;)

Cam cum face asta cu 'onda din poza de mai jos.

post-48785-0-83811600-1413372331_thumb.jpg

 

Stiu ca mintea unor nu poate concepe ca un supermoto/endurache/chopper/touring se poate da bine pe curbe, dar asta tine si de cel care e calare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati luat-o pe aratura din nou, ca de obicei...

 

Multumesc lui Adrian pentru aparare!

 

Parerea mea este aceeasi - cei doi nu stiu sa mearga pe motocicleta corect. Nu mai comentez altceva ca demult m-am retras de la discutiile astea inutile si deviate de la subiect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati luat-o pe aratura din nou, ca de obicei...

 

Multumesc lui Adrian pentru aparare!

 

Parerea mea este aceeasi - cei doi nu stiu sa mearga pe motocicleta corect. Nu mai comentez altceva ca demult m-am retras de la discutiile astea inutile si deviate de la subiect...

tu poate te ai retras....

insa eu am permisul retinut 30 de zile asa ca trebuie sa mi fac de lucru

ps vezi ca era unul pe aici care vrea sa vorbesca cu cineva la telefon ce graseste el cand ia curba.... sigur poti sa i dai niste sfaturi ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Stiu ca mintea unor nu poate concepe ca un supermoto/endurache/chopper/touring se poate da bine pe curbe, dar asta tine si de cel care e calare.

 

Dintre cele enumerate de tine doar supermoto este adevarata scula pe curbe, chiar mai adevarata decat vitezane (daca vorbim de viraje stranse).

 

In rest, hai sa nu exageram cu ''datul bine pe curbe'' asociat cu choppere/enduro.....

 

Exista un procent foarte mic de omuleti care se dau f bine cu enduro pe curbe , iar la enduro esti limitat de gume. Incearca tu sa te dai cu TKC80 ''bine'' pe curbe de asfalt :)

 

De chopper nu mai zic nimic,ca nu are sens :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian tu vrei sa treci la enduro. Vezi ca sunt anvelope stradale anakee 3, tourance next si altele. Cu scaritele nu-i problema, cricu central e mai greu de polizat, te scoate de pe trasa. Conteaza si experienta riderilor si motocicleta. La mobre egale diferenta o face riderul. Filmuletul nu e despre timpi si trase ci despre plimbare. Au prins o zi frumoasa si s-au plimbat. Bravo lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cele enumerate de tine doar supermoto este adevarata scula pe curbe, chiar mai adevarata decat vitezane (daca vorbim de viraje stranse).

 

In rest, hai sa nu exageram cu ''datul bine pe curbe'' asociat cu choppere/enduro.....

 

Exista un procent foarte mic de omuleti care se dau f bine cu enduro pe curbe , iar la enduro esti limitat de gume. Incearca tu sa te dai cu TKC80 ''bine'' pe curbe de asfalt :)

De chopper nu mai zic nimic,ca nu are sens :)

SI IAR VORBESTI FARA SA ........STII!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ai incercat? nope. atunci nu mai zi d-astea...

 

Comparativ cu ce? cu un MZ125? Sau cu un SM cu slick-uri?

 

Cu orice mobra te poti da 'bine', dar depinde la ce ne raportam..

 

Daca incalci Enduro cu gume de strada, mai bine iei un SM . Un enduro nu o sa stea pe curbe precum un SM,indiferent ce gume pui. SM ul datorita jantelor (deci implicit a gumelor disponibile) cat si mai ales a suspensiei, va sta altfel pe viraje.

 

Nu tre sa ma dau ca sa-mi dau seama de asta.

 

Nu am zis ca nu exista baieti care se dau beton cu Enduro. Exista, dar nu asa multi. Si cand o fac, nu o fac cu crampoane, evident (nu?)

 

Hai sa incetam cu flame-urile,atacurile la persoana etc..

 

Sa comentam on-topic,daca se poate...

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comparativ cu ce? cu un MZ125? Sau cu un SM cu slick-uri?

 

comparativ cu 99.x din ce merge pe doua roti pe strada...

» Post actualizat in 15 Oct 2014 14:49

Nu tre sa ma dau ca sa-mi dau seama de asta.

 

ba da.

» Post actualizat in 15 Oct 2014 14:50

nu vorbesc din filme si nici de pe internet. vorbesc pe baza de ce am facut, cu ce, cu cine etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Comparativ cu ce? cu un MZ125? Sau cu un SM cu slick-uri?

Cu orice mobra te poti da 'bine', dar depinde la ce ne raportam..

 

Daca incalci Enduro cu gume de strada, mai bine iei un SM . Un enduro nu o sa stea pe curbe precum un SM,indiferent ce gume pui. SM ul datorita jantelor (deci implicit a gumelor disponibile) cat si mai ales a suspensiei, va sta altfel pe viraje.

 

Nu tre sa ma dau ca sa-mi dau seama de asta.

 

Nu am zis ca nu exista baieti care se dau beton cu Enduro. Exista, dar nu asa multi. Si cand o fac, nu o fac cu crampoane, evident (nu?)

Hai sa incetam cu flame-urile,atacurile la persoana etc..

Sa comentam on-topic,daca se poate...

INCEARCA SA NE POVESTESTI CEVA DIN EXPERIENTA TA!!!!!

 

on topic..... putem sa povestim despre cum iau curbele batraneii din film....este un topic de POZE SI FILME TRANSALPINA

SO TU DIN EXPERIENTA TA .....PE TRANSALPINA .....NE POTI SPUNE CEVA?????

PS. tu stii ca NU AM NIMIC CU TINE , DA??

 

 

ai incercat? nope. atunci nu mai zi d-astea...

i a povestit lui cineva....ca pe aprilia mile NU am vazut puse TKC......... am vazut un cauciuc la SARME Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Ianachim, la tine cine n-a fost o data macar pe Transalpina,nu e motociclist,asa-i?

 

iar cine n-are BMW, nici atat motociclist nu e,nu?

 

lasa, asa cu sarme pe cauciuc, am invartit roata la mobra aia suficient pt posibilitatile mele...

 

cand ramai in pana de argumente, nu faci decat sa jignesti oamenii sa faci comparatii care duc la statutul social/financiar....

 

stii vorba aia,unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.... (si ma refer la tine,evident)..


Eu zic sa-ti ridice baietii o statuie pe TF sau TA, asa cum are Joey Dunlop (http://www.samsroadracing.com/images/bikes/joey/memorial_garden/jd_sp1_01.jpg )


Insa tu vei fi calare pe un GS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim, la tine cine n-a fost o data macar pe Transalpina,nu e motociclist,asa-i?

 

iar cine n-are BMW, nici atat motociclist nu e,nu?

 

lasa, asa cu sarme pe cauciuc, am invartit roata la mobra aia suficient pt posibilitatile mele...

 

cand ramai in pana de argumente, nu faci decat sa jignesti oamenii sa faci comparatii care duc la statutul social/financiar....

 

stii vorba aia,unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.... (si ma refer la tine,evident)..

 

Eu zic sa-ti ridice baietii o statuie pe TF sau TA, asa cum are Joey Dunlop (http://www.samsroadracing.com/images/bikes/joey/memorial_garden/jd_sp1_01.jpg )

 

Insa tu vei fi calare pe un GS

 

aloooooo PANA AICI !!!!!!

 

pe un GSA ....TE ROG !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Congratz pt tura.

 

Iana : don't feed the trolls.

 

P.S.

Nu stiu daca realizezi suprarealismul situatiei, n-am stat sa citesc topicul, doar m-am uitat in mare, dar cele mai multe contre le ai cu unul care nici macar nu are mobra. WTF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...