Jump to content

Ghete moto de probat

Recommended Posts

Salut

Stiu ca suna ciudat dar, poate se va gasi un coleg din cj care sa ma ajute.

Am gasit de cumparat sh doua perechi de ghete moto: alpinestars smx-r mar 44 si dainese torque pro out mar 43 - ambele din bucuresti. In mod normal port 44 la adidasi de strada, dar la ghetele alpinestars mille pe care le am, desi sunt 44, ar merge lejer si 43(dupa masuratorile sugerate de producator as fi avut nevoie de 45).

Intrebarea ar fi daca este vreoun coleg care are oricare din aceste modele(marimile mentionate) si ar fi dispus sa ma lase sa le probez 5 min pt a afla de ce marime am nevoie.

Merci.

Edited by arsenal

Salut, este cel mai sigur sa probezi inainte, in cazul in care porti la adidasi 44, la ghete ar trebui sa iei cu 1-2 marimi mai mari, dar cel mai sigur este sa probezi acele modele care vrei sa le cumperi, difera foarte mult de la un model la altul. Este foarte greu sa stai cu o marime care "te strange". Asfalt uscat.

Eu am Dainese,marinea la incaltamintea de strada 40-41 ,cizmele pt moto sunt marine 41 si imi sunt putin lejere dar 40 cred ca ma strangeau.

User ul Florynn avea o pereche nr 43,dai un pm si sigur te ajuta daca l e mai are

hai sa le dai proba la dainese. dar daca porti 44 la adidas nu tis bune. daineseu e exact 43 alpinestaru 44 e defapt 43. probate ambele de mine. cel mai ok e sa iti masori talpicu la adidas iar respectivu sa masoare talpicu la cizme. daca talpicu tau are 28cm atunci tis bune ambele cizme

Edited by Florynn

Ms fain de replyuri. Cu masuratul talpei/talpicului am dat rateu cand mi-am luat ghete de fotbal asa ca cel mai elocvent e probatul.

@Floynn, ne putem intalni maine pe undeva? La clopot pe Eroilor sau unde ti-e tie mai ok.