Sari la conținut

Motociclisti bucatari? (in bucataria proprie, evident!)


superbec

Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa, ca de uichend. Am facut si felul 2 dar nu l-am mai pozat de teama sa nu divorteze @petre81.

@superbec sortul e la tine acum.😁

 

20190124_142837.jpg

20190124_143157.jpg

20190124_195130.jpg

Totul din rasputeri, evident.

In caz ca nu va dati seama ce sunt 😂 :ciorba de perisoare, clatite si saratele.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Asa, ca de uichend. Am facut si felul 2 dar nu l-am mai pozat de teama sa nu divorteze @petre81.

@superbec sortul e la tine acum.😁

 

20190124_142837.jpg

20190124_143157.jpg

20190124_195130.jpg

Totul din rasputeri, evident.

In caz ca nu va dati seama ce sunt 😂 :ciorba de perisoare, clatite si saratele.

 

Slabut, fiertura aia nu mentine erectia... trebuie mai multa proteina. Clatite stiu sa fac si eu desi sotia imi face clatite cu finetti si banane sau cu inghetata de nu gasesti la nici un restaurant.

 

Saratelele alea par cam uleioase. Deci nu divortez...

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Flower-Power a spus:

vad ca te aduc pe calea cea buna.😂

 

Eu sunt pe calea, am ce baga la matz si sunt si insurat. Tu cu mancarea te mai descurci dar ce faci seara ca te bagi in pat singura si nu simti si un barbat langa tine...

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, petre81. a spus:

 

Eu sunt pe calea, am ce baga la matz si sunt si insurat.

Felicitari, petrica! 

Celalalt mesaj nu o sa il comentez, viata mea personala e viata mea personala si asa va ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Un topic amuzant, daca n-ar fi de fapt cam trist.

Sau, ca sa fiu politically corect, discutabil.

Sa postezi pe net ce mananci acasa si cum arata casa/bucataria ta, e asa, foarte romanesc, dpmdv.

Sa postezi mamaliga, cartofi, pesti, muraturi si alte uleiuri...😂

No comment.

Nu mai am ulei in casa de vreo 3 ani, dar asta e alta poveste. 

 

A existat pe la inceput o postare on, dar omul e bucatar de meserie 😊 😉

 

 

 

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Flower-Power a spus:

viata mea personala e viata mea personala si asa va ramane.

 

Evident, dar eu te-am ghicit ca esti single.

Vinul (fiert) rosu e bun pt femei daca il beau barbatii... Aseara ma incerca o raceala si am rugat sotia sa faca niste vin fiert cu de toate (nu posirca care se vinde la noi) si am baut doua cani. M-am simtit mult mai bine dupa treaba asta, problema a parut pe la trei dimineata cand m-am trezit cu mataranga erecta si am stat asa aproape trei ore sotia fiind in acea perioada.

 

Credeam ca efectul asta il au doar midiile (probat de mine) iar aici fac o paranteza: ati observat ca midiile au forma identica cu a unui vagin? Clitoris included.

@Flower-Power

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@superbec la tarta aia mergea si o dulceata, nu ma dau in vant dar merge.

Azi ma incearca sa fac o ciorbita de fasolica cu sunculita de la sibieni si un sufleu de conopida. Ce este azi in meniu, superbec ?

@DeVazut_TM nici eu nu pun ulei, in saratele nu am pus niciun strop, doar unt,branza, cascaval , smantana si grana padano.

Petrica, iti recomand sa iti scrii in jurnal toate astea, era la un moment dat in catavencu ,,jurnalul lui tetelu".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

@superbec la tarta aia mergea si o dulceata, nu ma dau in vant dar merge.

Azi ma incearca sa fac o ciorbita de fasolica cu sunculita de la sibieni si un sufleu de conopida. Ce este azi in meniu, superbec ?

 

cheescake nu e chiar tarta , si blueberrys coapte sunt suficient de gustoase sa faca dulceata inutila , defapt ar dezechilibra toata combinatia.

 

n-am gasit nimic pe aici sa semene cu sunca/kaizer  ca sigur ar fi mers o fasule ...

azi nimic special niste pesti 

 

 

p.s. cum faceti voi papanasi fara ulei mahaaaaaaaaaa!!!!!????

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😋

20190126_152202.jpg

Legat de papanasi, nu am facut si nici nu fac pentru ca nu imi plac. La o cautare pe google am gasit asta http://bucatarul.tv/papanasi-din-branza-de-vaci-fara-prajire-aceasta-reteta-va-transforma-prajitura-preferata-in-una-dietetica/

 

 

 

@MirceaB asa nu imi plac piscoturile alea..

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La 25.01.2019 la 20:35, petre81. a spus:

 

 

Vinul (fiert) rosu e bun pt femei daca il beau barbatii... Aseara ma incerca o raceala si am rugat sotia sa faca niste vin fiert cu de toate (nu posirca care se vinde la noi) si am baut doua cani. M-am simtit mult mai bine dupa treaba asta, problema a parut pe la trei dimineata cand m-am trezit cu mataranga erecta si am stat asa aproape trei ore sotia fiind in acea perioada.

 

Credeam ca efectul asta il au doar midiile (probat de mine) iar aici fac o paranteza: ati observat ca midiile au forma identica cu a unui vagin? Clitoris included.

@Flower-Power

 

Esti pasional ca o reclama la fungicid. 

Poate menirea ta este de fapt sa inspiri un sequel la Idiocracy. Sau macar o noua reclama la spirtul Mona. 

😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Slava Domnului ca AI-ul dezvoltat de Google a batut deja campionii mondiali la StarCraft. 

 

Topicul asta imi aduce aminte de cuplu dintre mustaciosul ala ocd si grasana lui razboinica din KKK Klansmith. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Flower-Power a spus:

Petrica, iti recomand sa iti scrii in jurnal toate astea, era la un moment dat in catavencu ,,jurnalul lui tetelu".

 

Acum 8 ore, DeVazut_TM a spus:

Esti pasional ca o reclama la fungicid. 

Poate menirea ta este de fapt sa inspiri un sequel la Idiocracy. Sau macar o noua reclama la spirtul Mona.

 

Ia uite ce pudici sunteti... DeVazut, tu nu mai ai erectii? S-a vindecat locul?

 

Bine, revenim on topic, urmeaza in meniu niste ciorba de vacuta si am optat in zilele urmatoare pentru niste miel. Sotia nu mananca miel in schimb il prepara dumnezeieste.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mr john ai o imaginatie debordanta.

 

Petrica, iată,  chiar functioneaza, am mai pus o poza cu mancarea gatita de mine si deja ai alte ganduri. Binili invinge! Sa pui poze cu ce a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Mr john ai o imaginatie debordanta.

 

Nu e vorba de nici o imaginatie, john e doar mai realist pt ca este barbat. Nu-mi permite forumul ca altfel iti puneam eu un link cu ce face o negresa cu un castravete. Dar cred ca ti-l trimit pe privat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...