Sari la conținut

Motociclisti bucatari? (in bucataria proprie, evident!)


superbec

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Flower-Power said:

Ce a făcut artistul aici? O poză de după avem ?😁

Ori am pus eu pozele aiurea ori le-a incarcat site-ul rau. Poza de dupa e defapt prima. Cinnamon rolls :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit azi fazanu din congelator, cica sa se faca supa pt maine, daca tot e pastele la unii. Dar cu carnea ce sa fac, nu aveam chef de indesat si bagat in cuptor, asa ca cea mai simpla treaba posibila, un sos vanatoresc. Sosul asta il stie atata lume, si e atat de diferit, niste radacinoase acolo si bun o fi. Servit asta seara cu niste spatzle a fost fennomenal.

Decand am vazut un documentar despre canadieni cu siropul lor de artar... nu ma mai pot controla si aproape de fiecare data cand vine vb de caramelizat ceva simt nevoie de a folosi niste sirop de asta si de fiecare data iasa ceva bun bun. 😁😁😁😁

 

Maine cica cuptorul e nerabdator, vrea sa coaca niste muschiulet de porc si cica vrea sa fie si rose. 😁 La cuptor ii fac pofta, dar nu stiu ce garnitura sa fac, inca 😁

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuptorul meu a fost de treaba si s atinut de cuvant. A scos un muschiulet perfect.

PSX_20200412_125422.thumb.jpg.9b88771511f26ee03801c95bf4c02eef.jpg

 

Iar apoi cica sa ii fac poza cu tel in timp ce torn niste sos peste carnea absulut perfecta... Din vreo 3 poze abea a iesit treaba asta... Nus multumit de poza, dar gustu... Un adevarat festin 😁. Garnitura a fost niste cartofi gratinati.

PSX_20200412_130641.thumb.jpg.7532e1b2c1b8cb708294e3499b5a8177.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.04.2020 la 12:24, cooldeep a spus:

Io nu ma bag 😁 pur si simplu nu pot sa vad clatite si sa nu le mananc 😁 Iar aci nui concurs. Facem schimb doar schimb de idei 😁

Plus de asta nu ne putem lua dupa poze. Am vazut clatite care aratau perfect la culoare, dar erau guma turbo, abea le mestecai.

Hint. Laptele in compozitie va da acea culoare aurie la prajire. Cele doar cu apa minerala ies albe si se coloreaza doar partile arse, ca sa zic asa.

Focul mediu ca si forma de la aragaz, dat usor peste mediu spre maxim la intensitate.

Niste ulei inglobat in aluat face si el minuni. Desi exista tigai in care sigur nu se lipesc si poti face clatite fara pic de ulei, culmea sunt cele mai negustoase. Uleiul le da o savoare anume. Dar sa nu exageram si sa fie uleioase 😁

Sau faci aluatul cu Thermomix-ul si de fiecare data iasa la fel.

Pofta mare.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, taong_mapagbiro a spus:

Mno ..azi preparam un gratar clasic , obosit , stropit cu bere din belsug ....traditional românesc 😁

Pe cine faci tu obosit bre? Grătarul nu e in nici un caz obosit :)) cred că de la bere ți se trage

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, taong_mapagbiro a spus:

Mno ..azi preparam un gratar clasic , obosit , stropit cu bere din belsug ....traditional românesc 😁

Fără poze, viața e pustiu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Doctor X a spus:

So it begins:

 

IMG_20200412_181652-01.jpeg

Wow, arată bine, mai pune poze să fie jurizarea bine informată😁

Acum 23 minute, WotRU2Me a spus:

Papanasi, inca nu suntem pregatiti sa atacam clatitele 😁

 

 

IMG_20200412_151912.jpg

Faci ce faci și mai trântești o bunătate la care să poftesc..deși nu mă omor după papanași îmi fac cu ochiul.😏

Acum 16 minute, misionaru a spus:

Dezlegare la porc de apartament. :)

 

WhatsApp Image 2020-04-12 at 14.54.07.jpeg

Porc de apartament..arată bine😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mâncat deja clătitele dulci. Am pus magiun de prune, că n-avem altceva, dar au ieșit chiar bune.

Poze după ce le scot de la cuptor pe cele umplute cu ciuperci, pui, bacon și cașcaval. Până atunci:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, WotRU2Me a spus:

Papanasi, inca nu suntem pregatiti sa atacam clatitele 😁

 

 

IMG_20200412_151912.jpg

Oooo, arăta beton. O să ieșim din carantină cu multe kilograme în plus, e clar. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Doctor X a spus:

Am mâncat deja clătitele dulci. Am pus magiun de prune, că n-avem altceva, dar au ieșit chiar bune.

Poze după ce le scot de la cuptor pe cele umplute cu ciuperci, pui, bacon și cașcaval. Până atunci

Ooo ,la capitolul impresie artistică îți dau un 9🙂 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...