Sari la conținut

Motociclisti bucatari? (in bucataria proprie, evident!)


superbec

Postări Recomandate

Astăzi am mâncat caracatiță ..miam miam.. vă recomand restaurantul La Zavat au home delivery și porțiile sunt sănătoase.

Pentru București, nu știu de alte zone.

A..și când o să mă fac mare poate o să dau o tură cu motorul până în Grecia.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 11 ore, WotRU2Me a spus:

Cum vine asta, mamiferele-s dezgustatoare? Ai, ai...

Maimuta, caine sau sobolan parca nu as manca... Desi se practica prin asia.  Asa si colega nu ar manca cangur. 

Acum 8 ore, john17 a spus:

Normal, cică ar fi afrodiciace

mananca tu scoici de langa conducta de canalizare  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara ingrediente de peste mari si tari, totul oltenesc! Si ce buna a fost...mmmmmmm!

Devorata la o singura masa...in doi!👀

20200518_193519.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pizza, ingrediente naturale, inclusiv maslinele sunt luate de la greci, anul trecut...si s-au pastrat perfect in borcanele de la ei. Ciuperci din crescatorie de la cumnatu', oua de gaina de batatura, carnita de curcan, cascaval de la Novaci, gogosari proaspeti de la Dolj, faina facuta la moara din grau boabe natur'...si design marca proprie! ;)

Ah...sa nu uit, am uitat poza cu socata, facuta din flori de soc de langa casa, fara E-uri, fara alcool, doar lamai, zahar, menta si apa de izvor!:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun de tot, până la urmă măslinele erau grecești.

De când nu am mai băut socată , nici nu știu cum se face 🙄 că aș încerca. Se țin cumva la macerat florile de soc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, masline luate de la muma lor, alea din magazin parca difera gustul, par dopate! ;)

Da, socata se face prin macerarea florilor de soc uscate la intuneric, fara surse de caldura sau lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, einstein1984 a spus:

Maimuta, caine sau sobolan parca nu as manca... Desi se practica prin asia.  Asa si colega nu ar manca cangur. 

 

Mda, parca nu se preteaza chiar toate.

Cangur am mancat prima data prin 2003, cand am ajuns in Australia cu nava si mi s-a parut foarte bun. Exista bunul obicei la flota franceza a companiei de a comanda si ceva specific zonei de unde se facea aprovizionarea, pe langa proviziile consacrate. Mai luam crocodil si strut de la australieni. Probabil ca fiind toate legal (si igienic) comercializate, ai sentimentul ca incerci ceva exotic, nu ceva scarbos. Cam la fel era si cu vanatul, caprioara, mistret, prepelita, potarniche...erau totusi unii care nu mancau caprioara (cei care mancau se simteau cu atat mai mult barbati adevarati 😂).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am zis si eu, numai ca dupa vreo 10 am ajuns sa prajesc, sa frig, sa fac maioneza, sa tai rosii, castaveti, ceapa...

IMG_20200531_024331.jpg

Intr-un final, adica peste doua minute de la momentul acestei postari, mi-am dat seama ca am fumat si un pachet de tigari si m-am culcat. Am adormit, cred, la trei minute dupa...Adica la cinci minute de la postare.

 

Continuam cinele burlacesti...

 

 

IMG_20200601_200349.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce revenire! Bun..eu trebuie să mă țin departe de bucătărie, restaurante și pâine..

Ultima oară am gătit un borș de găină de țară și o doradă. Nu am mai apucat să pun poze, remediez asta ,cumva..😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grătărel

Screenshot_20200613-210545_Gallery.jpg

Screenshot_20200613-210548_Gallery.jpg

Screenshot_20200613-210550_Gallery.jpg

Azi am mâncat pâine după o săptămână de nemâncat și vreau să spun că nu mi-a plăcut pentru că am simțit zahărul din ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...