Sari la conținut

Motociclisti bucatari? (in bucataria proprie, evident!)


superbec

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poza este ceva mai veche, @Altair...motanul nu mai este, era asa de curajos incat vana soparle, cartite, pasari salbatice, serpi, si-mi aducea prada in casa (un sarpe inca viu l-a pus in pat alaturi de mine, unul in bucatarie la picioarele sotiei)...ataca hrana cainelui cu mult tupeu, era un zbir cu blanita! Dar, inainte sa implineasca un an si sapte kilograme, l-am gasit rapus in dunga santului pe un drum comunal necirculat, lovit probabil in cap (avea labutele puse peste urechi, chircit...)... :(

De atunci nu mai am motan!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine că nu poftesc la carcalaci (creveți) d-ăștia și sunt setată pe caracatiță 😁

Știe cineva să gătească caracatiță? Dă o rețetă? Sau măcar calamari congelați..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Ce bine că nu poftesc la carcalaci (creveți) d-ăștia și sunt setată pe caracatiță 😁

Știe cineva să gătească caracatiță? Dă o rețetă? Sau măcar calamari congelați..

astia de la krambousa au o reteta buna rau 

2CD403A0-577A-4799-8614-501222385C52.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, Paca a spus:

nu stiu ce reteta vezi matale acoolo ...ca-i doar caracartitza pe gratar....in cam toate pozele   

 

Aceasta este si ideea......

lucrurile simple  sunt cele mai bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi până ajunge pe grătar caracatița aia trebuie fiartă cumva și mai apoi fezandată. Tocmai procesul ăsta mă interesează,că de pus pe grătar..e relativ simplu.

 

Acum 11 ore, Nguyen a spus:

 

Acum inteleg de ce ai ramas single.

Da, și acum..nu vezi? Caut rețeta de caracatiță ca să mă mărit. 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

 

Da, și acum..nu vezi? Caut rețeta de caracatiță ca să mă mărit. 

 

Mai intai inveti sa faci ciorbeturi, plachii, alivenci, de astea mai de lume. Ca nu mananca barbatul caracatiza in fiecare zi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Șuncă cu ananas..not my thing..și nici ouă scoțiene.

Șunca putea fi la fel de bine învelită pe niște cartofi ușor fierți și băgați la cuptor cu ceva cașcaval și ulterior verdeață, lângă o salata de rucola cu roșii cherry ..mă rog cam asta mi-a venit în cap acum.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e aranjata casa doamnei si nu ma bag eu 😂. Eu doar  am gatit . Dar intr-adevar gatesti electrizant.

 

Culmea este ca priza nu a facut taraboi niciodata ci aragazul. S-a dus draqu intr-o zi o izolatie la contactul din butonul de gaz care comanda scapariciul  care aprinde flacara.

Sa vezi ce brusc am avut artificii, fum, efecte de scena adevarate, urmate apoi de o bezna totala in casa 😂

 

Oricum asta cu priza aia este parfum. Mai sunt cateva chestii mai faine, cum a fost un cabu electric care trecea pe langa "ghiveta"  🙈, adica pe sus pe unde sare apa.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Silver Arrow a spus:

Culmea este ca priza nu a facut taraboi niciodata ci aragazul. S-a dus draqu intr-o zi o izolatie la contactul din butonul de gaz care comanda scapariciul  care aprinde flacara.

Sa vezi ce brusc am avut artificii, fum, efecte de scena adevarate, urmate apoi de o bezna totala in casa 😂

 

De ce bezna totala? In orice casa sunt doua circuite diferite, prize, iluminat... Daca sare siguranta pe prize, lumina trebuie sa ramana si invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, gabyshor a spus:

De ce bezna totala? In orice casa sunt doua circuite diferite, prize, iluminat... Daca sare siguranta pe prize, lumina trebuie sa ramana si invers.

Hai ca stricam topicul Asa este ca teoretic sunt 2 circuite, unul de 10A pe lumina si unul de 16A pe prize (sper ca am zis bine). Doar ca vorba lui @superbec  instalatia a fost facuta de tamplari nu de electricieni. Bezna s-a lasat intrucat s-a ars siguranta fuzibila de pe holul blocului, ceea ce nu este anormal ea fiind mai rapida decat cele automate.

 

 

 

 

 

@Flower-Power

Un Chili con carne merge? Desi la asta am folosit un pliculet de la Maggi si nu stiu daca se pune...

 

IMG-20181118-WA0018.thumb.jpeg.e557aa09e5668c207397671a27b7ae98.jpeg

 

Sau pentru desert niste Linzeraugen 😋

 

 

IMG-20181121-WA0007.thumb.jpeg.e064b533c24a089a7c0a1c160da9ae85.jpeg

Asta a iesit dupa tentativa nr 3

 

Prima tentativa a aratat asa: 😂

IMG-20181118-WA0021.thumb.jpeg.7532805fe41b8e0f550531d9ea05513d.jpeg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..progrese..azi am intrat pe pagina lui https://www.adihadean.ro/2013/06/placinte-ca-pe-lespede/?fbclid=IwAR08czJiInBPKVIo10c3eiGQemT339pQKo1CZF_Hsc9OvLcj4ATdHWXq_8k și pot spune că mi-e poftă rău..care face?😃 de preferat să fie în București 😁 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...