Jump to content

crash! boom! bang!

szocspeti
 Share

Recommended Posts

la 19:30 intru in cluj, dupa o zi de sambata petrecuta la munca, in oradea.. buuun.. trec de bila, fac stanga pe plopilor pe sub podul din manastur, merg vreo 500m, si dau de trei echipaje de politie, cu o adunatura de oameni in jurul lor, holbandu-se la ceea ce pare sa fie un accident intre-un bmw si un obiect neidentificat. incetinesc, si cand sa trec de ei, vad cu coltul ochilor pe trotuar ceva ce seamana cu o motocicleta. ma opresc, pe cand vad si un prieten care este politist la rutiera, care facea investigatii. povestea sta in felul urmator: doi baietasi de cartier, fara casca, fara echipament, cu un gsxr750 prima generatie ('92-'93), fara carene, fara far, si atentie! FARA REZERVOR (aveau un bidon de 5l, cu un furtun in locul rezervorului), probabil iesisera cu bestia la teste, nesansa lor fiind ca domnul cu bmw-ul care iesea de pe o strada adiacenta, sa nu-i vada (pentru ca circulau noaptea, si fara far), iesindu-le in cale.. crash! boom! bang! au zburat ai mei, ca zburatorul lui heliade, peste o masina, si un trotuar, dupa care si-au strans dintii de pe jos, si dusi au fost.. (probabil se grabeau sa prinda meciul). motocicleta este praf. cu ajutorul catorva baieti am pus-o la mine in duba, si am dus-o pe albac la politie, iar din cate mi-a spus prietenul de la rutiera, numarul de inmatriculare care era pe moto, e defapt de pe alt motor, care e radiat. sunt curios ce nereguli mai aveau baietii!? gen alcool, fara permis, etc.!? :) exista un proverb unguresc, zice: "omenirea sa ramana mandra de raritatea ei!"

post-19542-0-84204700-1414265229_thumb.jpg post-19542-0-79517900-1414265237_thumb.jpg post-19542-0-41909900-1414265245_thumb.jpg

post-19542-0-11341700-1414265255_thumb.jpeg

Edited by szocspeti

"rezervorul" ala sa-l vinzi pe e-bay; asa raritate numai la comuniste gaseai :) pacat de motor: e modelul meu pref de gixer

Poate-s baietii aia scumpi si dragi ce au facut furturile de mobre din ultima saptamana din Cluj!!!Daca numarul de inmatriculare e de pe alta mobra...

Edited by Cristian 1

Au vopsit unele parti ale motorului tip "cocalaresc", isi merita soarta cocalari drakului. O sa apara ei pe la vrun spital cu scuza gen " am cazut din caruta, de aceea am o mana rupta , julituri , coasta fisurata , etc"

• 1 month later...