Sari la conținut

Ducati Panigale - Noua mea motocicleta


ono
 Share

Postări Recomandate

Dupa mai multe motociclete pe care le-am avut in ultimii ani am in sfarsit cea mai frumoasa motocicleta din lume. Am ales-o doar pentu ca arata bine, performantele nu m-au interesat la inceput, dar in putinii km pe care i-am parcurs motocicleta asta e top si spun asta datorita franelor unice si power-ului pe care il are. Nu stiu sa va spun mai multe detalii pentru ca intre timp a venit frigul si probabil mai ies abia in Aprilie.

 

Am user pe acest forum de cativa ani dar nu m-am prezentat niciodata, cativa dintre voi probabil ca ma stiu de pe sbz.ro. Sunt Daniel Onoriu scuterist de la varsta de 12 ani si motociclist de pe la vreo 14 ani :) Am facut cateva etape pe doua roti in Campionatul National de Motociclism Viteza (celebrele dale) dar m-am retras din cauza unui accident grav pe care l-am avut in 2006 pe strada, cand am stat in coma 9 zile. Dupa acel accident am trecut la 4 roti unde am avut rezultate bune dar nu am renuntat de tot la doua roti si am folosit diferite motociclete doar pe strada din cand in cand.

 

Pentru designul acestei motociclete m-am inspirat de pe google, il stiu de ceva timp si mi-am zis ca daca vreodata o sa am aceasta motocicleta o sa-l copiez si asta am facut

post-3404-0-95840000-1414278510_thumb.jpg

post-3404-0-22563100-1414278539_thumb.jpg

post-3404-0-02211700-1414278551_thumb.jpg

post-3404-0-06962800-1414278560_thumb.jpg

post-3404-0-37476400-1414278653_thumb.jpg

post-3404-0-72563300-1414278685_thumb.jpg

Editat de ono
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa mai multe motociclete pe care le-am avut in ultimii ani am in sfarsit cea mai frumoasa motocicleta din lume. Am ales-o doar pentu ca arata bine, performantele nu m-au interesat la inceput, dar in putinii km pe care i-am parcurs motocicleta asta e top si spun asta datorita franelor unice si power-ului pe care il are. Nu stiu sa va spun mai multe detalii pentru ca intre timp a venit frigul si probabil mai ies abia in Aprilie.

 

Am user pe acest forum de cativa ani dar nu m-am prezentat niciodata, cativa dintre voi probabil ca ma stiu de pe sbz.ro. Sunt Daniel Onoriu scuterist de la varsta de 12 ani si motociclist de pe la vreo 14 ani :) Am facut cateva etape pe doua roti in Campionatul National de Motociclism Viteza (celebrele dale) dar m-am retras din cauza unui accident grav pe care l-am avut in 2006 pe strada, cand am stat in coma 9 zile. Dupa acel accident am trecut la 4 roti unde am avut rezultate bune dar nu am renuntat de tot la doua roti si am folosit diferite motociclete doar pe strada din cand in cand.

 

Pentru designul acestei motociclete m-am inspirat de pe google, il stiu de ceva timp si mi-am zis ca daca vreodata o sa am aceasta motocicleta o sa-l copiez si asta am facut

e urata"rau...ce sa zic.. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba ca design,sunetul in schimb....

Stiu :D

 

PS. Inainte de panigale am avut R1 foarte putin timp, inainte de R1 am avut Ducati 1098 cu ambreiaj uscat vreo 2 ani, imi audc aminte o faza haioasa pe care as vrea sa v-o spun si voua, la semafor deschide unul geamu, era mai mecanicos asa. Auzi: Vezi ca ai nu stiu ce stricat :))) Mi-a zis mai multe despre defect dupa care s-a pus verde si am plecat.

» Post actualizat in 26 Oct 2014 07:49

S-o stapanesti sanatos !

La anu' cu ce vei participa in RoSBK ?

Nu cred, in primul rand e o motocicleta foarte greu de controlat iar eu la nivelul pe care il am nu sunt in stare sa o duc. Si nu in ultimul rand imi place prea mult cu arata si e pacat sa o chinui pe circuit

» Post actualizat in 26 Oct 2014 07:50

ai luat-o de la Alex?

da

» Post actualizat in 26 Oct 2014 07:50

Frumos arata!

Sa te bucuri de ea.

multumesc frumos tie si celorlalti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred, in primul rand e o motocicleta foarte greu de controlat iar eu la nivelul pe care il am nu sunt in stare sa o duc. Si nu in ultimul rand imi place prea mult cu arata si e pacat sa o chinui pe circuit

multumesc frumos tie si celorlalti

sa o stapanesti sanatos

bravo tie ca dupa ce ai patit inca mai investesti in 2ROTI

daca nu o duci pe circuit sa o chinui iar pentru strada .....nu ai ce face cu ea

este in schimb foarte frumoasa de pus in curte si de admirat de pe terasa cand e soare, da mult mai bine decat o fantana arteziana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Inainte de panigale am avut R1 foarte putin timp, inainte de R1 am avut Ducati 1098 cu ambreiaj uscat vreo 2 ani, imi audc aminte o faza haioasa pe care as vrea sa v-o spun si voua, la semafor deschide unul geamu, era mai mecanicos asa. Auzi: Vezi ca ai nu stiu ce stricat :))) Mi-a zis mai multe despre defect dupa care s-a pus verde si am plecat.

Salut Daniel. tu ca tu, dar ce parere ai tu ca mie la 916 nu vroiau sa mi-o inmatriculeze cand au auzit cum cloncane. am avut ce-mi bate capul cu ei pana sa inteleaga ca e ambreiaj uscat si tevile alea nu-s sudate de mine, ci e cadru tubular. anul asta, la 998 s-au luat de guma spate (D211) ca e uzata. asta avand in vedere ca erau guma noua, data 2 sesiuni pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt posesor de Ducati de 3 ani, primul a fost un 1098 pe care l-am cumparat la 4000 km. Aproape toata lumea imi spunea ca e stricacios si ca o sa am probleme, nu am avut niciodata nici macar una asa ca parerea mea despre Ducati e foarte buna.

 

PS. Crazy-Devil: Stim toti cum sunt cei de la RAR asa ca nu are rost sa comentam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

este in schimb foarte frumoasa de pus in curte si de admirat de pe terasa cand e soare, da mult mai bine decat o fantana arteziana

Rautaciosi sunt unii.. :crack:

 

Mobra arata foarte bine, are un aer foarte agresiv..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca o sa ma plimb cat mai mult, dar una e sa mergi pe strada civilizat si alta e sa mergi pe circuit unde sunt destul de multe riscuri sa cazi. Am fost la adancata cu Panigale unde am facut cateva ture, dar nestiind sa-i setez suspensia a fost foarte greu de controlat. Am imprumutat un bmw s1000rr de la Andrei (pilot rosbk) si dupa doua zile am ajuns la 1.36 pe tur.


» Post actualizat in 26 Oct 2014 10:39

Multumesc! chiar nu stiam de asta hp/kg

 

Frumoasa motocicleta, cat platesti atat ai !

Bafta cu ea si fara incidente !

Esti mandrul posesor al motocicletei cu cel mai mare raport putere/greutate din lume !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru curajul si ambitia de a te reapuca de motociclism,sfatul meu daca vrei sa te bucuri cat mai mult de motociclism si de motocicleta evita orasul,dute si plimbate numai la munte pe serpentine ca e pacat de motocicleta sa o chinui in oras si sa va riscati degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...