Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MotoGP™ Legend Giacomo Agostini spoke to Italian website quotidiano.net about Jorge Lorenzo’s 2017 prospects. While his Movistar Yamaha MotoGP teammate Valentino Rossi was quick to sign on for 2017 and 2018, Lorenzo is taking his time to decide his future. Yamaha have confirmed they have offered Lorenzo a contract, but Agostini believes the Majorcan has an offer from Ducati.

 

“I know for a fact that Audi, the brand that controls Ducati, has made him [Lorenzo] a super offer,” said Agostini. In 2012 Audi purchased Ducati and have a keen interest in seeing the factory return to the front of MotoGP™. “Does the money they offer make up for giving up the best equipment, which is what Yamaha has? If Jorge thinks he can make a difference in red, then he should accept the challenge. But I don’t think he’s fully convinced,” added the 15-time champion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut m-am uitat pe streamul de la bt sport si imi plac foarte mult comentatorii de acolo. Parca nu are haz fara ei...

Foloseste Ace Player, si uite link la BT Sports 1: http://46.249.55.240:8000/play/a00m si BT Sports Europe: http://46.249.55.240:8000/play/a00s . Pentru BT Sports 2 inca nu am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sunt sceptic in ceea ce priveste rezultatele KTM in MotoGp, dar pana la urma, sunt banii lor. Partea proasta este ca vor ingropa carierele unor piloti, care vor avea proasta inspiratie sa semneze cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sceptic in ceea ce priveste rezultatele KTM in MotoGp, dar pana la urma, sunt banii lor. Partea proasta este ca vor ingropa carierele unor piloti, care vor avea proasta inspiratie sa semneze cu ei.

asa cum a spus si smith cand a semnat recent cu ktm: in orice campionat s-au bagat, au avut succes maxim si au fost extram de competitivi, fie ca vorbim de dakar, 125cc, moto3, sa nu mai zic de campionatele nationale si internationale de cross sau enduro.

nu inteleg in schimb de ce nu s-au bagat in WSBK, dupa succesele din campionatul german de SBK... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost publicate fluturasele de salariu ale fiecaruia

 

Scott Redding (Ducati): 150.000 €

Danilo Petrucci (Ducati): 150.000 €

Stefan Bradl (Aprilia): 300,000 EUR

Alvaro Bautista (Aprilia): 500,000 EUR

Bradley Smith (Yamaha): 500,000 EUR

P. Espargaro (Yamaha): 750,000 EUR

Cal Crutchlow (Honda): 800,000 EUR

A. Espargaro (Suzuki): 1 million euro

Maverick Viñales (Suzuki): 1.5 million EUR

Andrea Iannone (Ducati): 1.5 million EUR

Daniel Pedrosa (Honda): 2.5 million EUR

Andrea Dovizioso (Ducati): EUR 3 million

Valentino Rossi (Yamaha): 6.5 million EUR

Jorge Lorenzo (Yamaha): 8 million euro

Marc Marquez (Honda): 9 million euro

 

Zic ca vreo doi nu merita...

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu exageram, PIB-ul e suficient de mare, altfel plecau vulturii de multa vreme.

 

Dar sumele astea le-ai visat acum, ni le dai 'pe surse' sau ai si un link către informația inițială? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi Yamaha nu l-as mai lua pe Vinales chiar daca ar fi sa se hotarasca acum, e prea Lorenzo style si parca tocmai ce-au aratat ca nu le place stilul ala. I liked the kid pana a inceput cu fandoseala. As vrea sa-l bata Aleix in Le Mans si cred ca o va face. Sper sa nu-l fi marcat prea tare highside-ul de anul trecut.

 

Folger e confirmat la Tech 3 in locul lui Bradley Smith si Brivio se gandeste la Zarco ca alternativa pentru Vinales daca e sa faca Mavericu miscarea.

 

As vrea sa-l vad pe Pedrosa la Yamaha, is this sick?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg unde-i "fandoseala" lui Mav. E un pilot foarte tanar, si orice decizie luata acum ii va marca definitoriu evolutia ca pilot pentru multi ani de acum inainte. E normal sa cumpaneasca bine lucrurile. Ba din contra, faptul ca nu le-a dat cu tifla in secunda 2 celor de la Suzuki, arata ca are ceva caracter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg unde-i "fandoseala" lui Mav. E un pilot foarte tanar, si orice decizie luata acum ii va marca definitoriu evolutia ca pilot pentru multi ani de acum inainte. E normal sa cumpaneasca bine lucrurile. Ba din contra, faptul ca nu le-a dat cu tifla in secunda 2 celor de la Suzuki, arata ca are ceva caracter.

 

Faptul ca "gandeste" cu voce tare si-si exprima egocentrismul nu e o chestie care da in general bine. Nu-l condamna nimeni ca isi cumpaneste bine miscarile, modul in care o face public, ca o mica diva care insa nu a aratat decat potential si nu rezultate deocamdata imi displace. Banul distruge din pacate competitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu exageram, PIB-ul e suficient de mare, altfel plecau vulturii de multa vreme.

 

Dar sumele astea le-ai visat acum, ni le dai 'pe surse' sau ai si un link către informația inițială? :)

Salut, le gasisem intr-o seara pe net. Daca ar fi fost dupa mintea mea, unora le-as fi dat mai putin :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost publicate fluturasele de salariu ale fiecaruia

 

Scott Redding (Ducati): 150.000 €

Danilo Petrucci (Ducati): 150.000 €

Stefan Bradl (Aprilia): 300,000 EUR

Alvaro Bautista (Aprilia): 500,000 EUR

Bradley Smith (Yamaha): 500,000 EUR

P. Espargaro (Yamaha): 750,000 EUR

Cal Crutchlow (Honda): 800,000 EUR

A. Espargaro (Suzuki): 1 million euro

Maverick Viñales (Suzuki): 1.5 million EUR

Andrea Iannone (Ducati): 1.5 million EUR

Daniel Pedrosa (Honda): 2.5 million EUR

Andrea Dovizioso (Ducati): EUR 3 million

Valentino Rossi (Yamaha): 6.5 million EUR

Jorge Lorenzo (Yamaha): 8 million euro

Marc Marquez (Honda): 9 million euro

 

Zic ca vreo doi nu merita...

 

Sa-mi bag pla, pai io castig mai mult ca Scott Redding.. :D :rusinica: :alcy:

 

 

P.s. - ultimele 3 nu-mi par reale nici mie, MMel nu are 9 mil la honda nici in visele lui cele mai erotice, poate un 5-6..

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi bag pla, pai io castig mai mult ca Scott Redding..

Dar tu mergi mai incet :)))

 

P.s. - ultimele 3 nu-mi par reale nici mie, MMel nu are 9 mil la honda nici in visele lui cele mai erotice, poate un 5-6..

Iti jur ca nu am completat tabela aia si ca i-am dat un copy paste de pe unde am citit articolul. O sa l postez cand il mai gasesc.

In cazul in care Marcel nu are salariul ala, sa fii sigur ca Ducati sunt pregatiti sa ii dea mai mult :))) Crezi ca asta va lua Desmo-ul de coarne precum a facut Stoner in 2007? :D

 

Si inca o chestie... De fiecare cand piticul asta a negociat, discutiile s-au oprit precum inaintea castigarii unui titlu.

Yamaha are nevoie de un Viniales sau Iannone, nu de doi bosorogi.. sau sunt in constructia unui azil de batrani??!?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...