Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

https://www.gpone.com/en/2019/11/21/motogp/marquez-alex-he-has-problems-braking-where-cal-and-i-have-often-fallen.html

 

Il doare la banana pe MM ca nu Honda nu e "easy bike to ride", el vrea the fastest. That's the attitude! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu l-am luat 2 ani și nu știu dacă am văzut mai mult de o cursă pe care o pierdusem (🖕 eurosporc) și ceva teste, nu am nici timp și nici nu sunt obișnuit să privesc d'astea pe laptop... Dacă ar fi pe TV as tine laptopul în brate și m-aș uita lucrând și altceva... Bine, tariful e moka, chiar dacă nu mă uit nu pierd nimic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bridgestone nu mai concureaza de citiva anisori, iar miselinsele acum au ajuns la nivelul lor mi se pare fenomenal, cit de bune sint. Nu degeaba nu merg anumite mobre cu ele 

https://www.moto.it/MotoGP/piero-taramasso-michelin-abbiamo-superato-chi-c-era-prima-di-noi.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Tinand cont ca e posibil ca asta sa fie ultima

ocazie de a vedea doctorul "in operatie" ma cam bate gandul. Din ce am vazut biletele la general admission sunt 163€(sfaturi de pozitionare ceva?), biletele de avion alea se gasesc, cum e cu cazarea, transport pana la circuit, mancare? Ma intereseaza un cost real nu o baieteala,sunt pro haiducie(am participat la etape de raliu in conditii vitrege si as mai participa) dar tinand cont de faptul ca merge si consoarta este exclus cortul dar nici ultra all inclusive nu e de luat in calcul. Astept raspunsuri de la cei care au fost in postura mea. Multumiri in avans ✌️

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu moto acum 3 ani. am fost doar la cursa, duminica. sambata seara ne-am cazat la 30-40 km de circuit, cazare luata fix in ziua aia. duminica dimineata spre circuit a fost lejer, dar la intoarcere e nebunie. de preferat sa mergi cu moto la circuit. bilet am luat in ziua cursei direct de la intrare, 100E a fost atunci. 

e fain la Mugello ca la sfarsitul cursei te lasa sa intrii pe pista, deci recomand sa stai mai aproape de linia de start daca vrei sa vezi festivitatea de premiere cat mai aproape de podium.

 

,nu am fost in postura ta, dar poate ajuta :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu moto este exclus, distanta mult prea mare atat pt mine cat si pt pasager nici nu vreau sa ma gandesc cate zile de recuperare imi trebuie dupa un asemenea drum pe ss :), plus de asta nu am timpul necesar asa ca imi iau liber vineri si luni e altceva( concediul este planificat automat cand intra toata firma in concediu pe la jumatatea lui Iulie pana la Jumatatea lui august plus vacanta de craciun). Insa este o idee de notat inchirierea unui scuter, chiar daca e mai scump decat inchirierea unei masini(asta ramane de vazut). Stiu de Mugello ca la final se intra pe circuit tocmai de aceea as alege aceasta etapa(plus ca na, e acasa la Rossi 😋). Multumesc si mai astept cu interes si alte experiente/sfaturi despre costuri, ce mai e de facut pe acolo etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, Aion2014 a spus:

cum e cu cazarea, transport pana la circuit, mancare? Ma intereseaza un cost real nu o baieteala,sunt pro haiducie(am participat la etape de raliu in conditii vitrege si as mai participa) dar tinand cont de faptul ca merge si consoarta este exclus cortul dar nici ultra all inclusive nu e de luat in calcul. 

 

Eu am bilet pentru sambata si duminica la tribuna Materassi. Eu am tot cautat ceva prin apropiere dar sunt preturi exorbitante. O optiune la care m-am gandit este sa te gasesti cateva persoane si sa iei la comun o casa sau vila. Tine-ma la curent cu ce ai de gand sa faci, poate poate se gaseste ceva acceptabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai sunt doritori si facem o gasca mare, nu suna rau ideea cu casa, cat despre bilet, da mai salvezi ceva dineros daca se merge pe ideea Q+ race day. Tinem legatura ✌️

Dupa o discutie cu consoarta am ajuns la concluzia ca dam skip la Mugello dar bifam Misano. In schimb am dat link-ul unei persoane interesate. Toate cele bune ✌️

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.02.2020 la 9:21, emanuelcristian a spus:

Merge careva anul asta la Mugello? Din cei care au fost in trecut si pot vorbi din experienta, ce sfaturi puteti oferi pentru cineva care merge acolo pentru prima oara? Cum e cu cazare prin zona, etc?

2 mergem din Cluj

La 11.02.2020 la 9:43, Aion2014 a spus:

Tinand cont ca e posibil ca asta sa fie ultima

ocazie de a vedea doctorul "in operatie" ma cam bate gandul. Din ce am vazut biletele la general admission sunt 163€(sfaturi de pozitionare ceva?), biletele de avion alea se gasesc, cum e cu cazarea, transport pana la circuit, mancare? Ma intereseaza un cost real nu o baieteala,sunt pro haiducie(am participat la etape de raliu in conditii vitrege si as mai participa) dar tinand cont de faptul ca merge si consoarta este exclus cortul dar nici ultra all inclusive nu e de luat in calcul. Astept raspunsuri de la cei care au fost in postura mea. Multumiri in avans ✌️

Pro haiduceala si mergi cu avionu? Astea doua nu se pupa :)

La 11.02.2020 la 10:39, emanuelcristian a spus:

 

Eu am bilet pentru sambata si duminica la tribuna Materassi. Eu am tot cautat ceva prin apropiere dar sunt preturi exorbitante. O optiune la care m-am gandit este sa te gasesti cateva persoane si sa iei la comun o casa sau vila. Tine-ma la curent cu ce ai de gand sa faci, poate poate se gaseste ceva acceptabil.

Nu mai gasesti nimic, am cautat eu, injsa preturile sunt exorbitante. Noi vom sta la cort in interiorul circuitului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.02.2020 la 16:47, Kiki a spus:

Nu mai gasesti nimic, am cautat eu, injsa preturile sunt exorbitante. Noi vom sta la cort in interiorul circuitului

 

M-am uitat si singura varianta realista este cazare in Florenta. Si venit sambata si duminica la circuit. As fi stat si eu la cort pentru ca as fi vrut sa experimentez atmosfera de acolo in weekend full, insa adusul in avion cort+sac de dormit mai greu. Am luat deja biletele de avion dus-intors. Mai aveam o alternativa sa cumpar de acolo sac+cort dar apoi, sa le las pe acolo parca nu imi vine. Practic arunc bani pe fereastra. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

https://fantasy.motogp.com/team

 

Premii bune, poate luați un Videopass :)

Bafta. 

Join aici dacă doriti

Your unique League code for MotoretismRo is: 9PXD9ZYX

Join aici dacă doriti

Your unique League code for MotoretismRo is: 9PXD9ZYX

 

Echipa mea pentru Qatar:

Screenshot_2020-03-01-11-51-16-721_com.brave.browser.thumb.png.3a61cf1e3ea1b8a9220bed49a4a7ea47.png

Sa încercam ceva la fantezie :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...