Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Acum 18 minute, prafrau a spus:

 

ghinion era daca ar fi fost un eveniment rar

din cate imi amintesc, pana sa apara zarco el detinea recordul de adunat motoare din pietris in fiecare an, cu 1-2 cazaturi pe weekend

 

cand cazi de suficiente ori la un moment dat o sa se intample o d-asta

ghinion e cand te cheama pedrosa, cazi de 4 ori pe an si ai 2 fracturi

Da, ma refeream la "dinamica" gen acciden spectaculos a fost z cu morbi dar n-au avut niciunul nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 16 ore, frigider a spus:

Da, ma refeream la "dinamica" gen acciden spectaculos a fost z cu morbi dar n-au avut niciunul nimic.

 

vezi ca vorbim tot de omul care s-a dus pe iarba la mugello la 340 si n-a patit nimic

tu zici ca a avut ghinion ca si-a rupt mana, eu zic ca ori stie sa cada mai bine decat stie sa mearga ori a avut foarte mult noroc pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, prafrau a spus:

 

vezi ca vorbim tot de omul care s-a dus pe iarba la mugello la 340 si n-a patit nimic

tu zici ca a avut ghinion ca si-a rupt mana, eu zic ca ori stie sa cada mai bine decat stie sa mearga ori a avut foarte mult noroc pana acum

da, atunci a avut noroc, acum ghinion :) 

nu prea mai conteaza, e ce e. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a avut ghinion, a fost lovit de motocicleta in brat dupa ce a cazut. Atunci cred ca s-a produs fractura, nu in momentul cazaturii.

Cert e ca va fi alt rider cand se va intoarce. Paote fi de bine, poate fi de rau, depinde numai de atitudinea lui.

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, TETEA. a spus:

Cred ca a avut ghinion, a fost lovit de motocicleta in brat dupa ce a cazut. Atunci cred ca s-a produs fractura, nu in momentul cazaturii.

asa parca a fost, de-aia am zis ca a fost ghinion, desi parca si Lowes a fost lovit de moto dar incidente din astea is rare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

asa parca a fost, de-aia am zis ca a fost ghinion, desi parca si Lowes a fost lovit de moto dar incidente din astea is rare.

 

luis salom

 

legat de cat de rare sunt, la highside pilotul e aruncat mai mereu in fata motocicletei, uneori e lovit

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o combinatie de factori/prietenii/cumetrii si alte cele au dus la situatia actuala:

 

https://www.gpone.com/en/blog/paolo-scalera/2020/12/08/the-marquez-case-a-bad-story-of-wrong-decisions-who-is-responsible?refresh_ce

 

e clar ca doctorii sunt vinovati pentru ca au dat ok-ul, dar la ce presiune au fost supusi nu sunt singurii vinovati in povestea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt MM raul e facut deja si se pare ca va fii chiar mai rau pana o sa fie bine.. de data asta nu numai ca ajuns la fundul putului cu noroc, dar a si trecut de el ...

 

atatea trante care le-a luat si a scapat ok sau cate motorete a salvat in conditiile in care alt pilot era imprastiat pe jos.. 

 

Asta e. 

 

se pare ca 2021 va fii mai animat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.12.2020 la 15:01, Cavaleru a spus:

pt MM raul e facut deja si se pare ca va fii chiar mai rau pana o sa fie bine.. de data asta nu numai ca ajuns la fundul putului cu noroc, dar a si trecut de el ...

 

atatea trante care le-a luat si a scapat ok sau cate motorete a salvat in conditiile in care alt pilot era imprastiat pe jos.. 

 

Asta e. 

 

se pare ca 2021 va fii mai animat

ce prost o sa se simta dovi ca mai sta 1 an pe bara cu MM iar cu "?"

 

asta e, unii nu vor ajunge campioni nici cand se aliniaza planetele. 

greu sa fii locul 2. nimeni nu se face pilot sa ajunga max pe 2. (da, stiu, a  luat victorii de etapa)

Acum 23 minute, danypop a spus:

sunt ceva iepurasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 48 minute, john17 a spus:

Asfaltarea e necesară, clar, după cum s-a țopăit pe acolo ultimele dați, dar dorna taxa x 1.5? Pe praful ăsta?!? Zici c-au mâncat după federacia română de automobilism... 🤬

 

ce faci cand vrei sa scoti pe careva din calendar sa faci loc altuia? maresti taxele si atunci renunta aia de buna voie. tiganie mare la Dorna astia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.12.2020 la 21:33, john17 a spus:

Fix din aceeași nebunie și nesăbuință din care a tras pt locul 1 într-o cursă în care ar fi luat 2 fără probleme după ce fusese o dată la păscut. Ceea ce a fost de departe cel mai contraproductiv lucru. 

Uite asta e o fraza care sintetizeaza modul in care vede Marquez treaba cu competitia. Nu zic ca e rau sa vrei sa termini primul, dar cateodata poate e bine sa mai faci "reconfigurarea traseului". Am revazut si incidentul cand era sa piarda campionatul in fata lui Dovi din cauza unei cazaturi destul de urate. Si acolo a fost vorba tot de inconstienta in conditiile in care trebuia sa ia cateva puncte sa-si asigure titllul. Faptul ca Mir a gestionat bine penultima cursa nu il face mai putin campion, dimpotriva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.12.2020 la 14:35, danypop a spus:

Ce sa zic, AM incepe sa dea de cap la moto, la fel si Taka.

Pol sa vedem, poate o sa fie greu la-nceput.

Nu o sa fie an mai slab 21 decat 20 cu MM pe bara, teoretic si dupa mine, doar le-au mai crescut putin niste piloti.

 

Mi-as dori sa vina, de ce nu? 

Chiar ar fi ceva iesit din comun, n-are cum sa strice.

Sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, frigider a spus:

Eu de honda zic.

un mini bax de doze de cola

Ziceam de rahatul ăsta de campionat din care nu am înţeles nimic şi după cum se arată anul, o să fie şi mai rău.

Atît şi merită un mini bax de mini ce-o fi, oricum mi-ar plăcea să pierd pariul.

Cu nevastă mea am făcut pariu că desfiinţează ăştia zborurile cu ocazia forumului din mai de la Davos.

Dacă pierde nu are nicio obligaţie, dacă pierd plătesc o vacanţă de 3000e unde vrea ea şi mă mai şi bucur

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, adrianm a spus:

Ziceam de rahatul ăsta de campionat din care nu am înţeles nimic şi după cum se arată anul, o să fie şi mai rău.

 

 

 

A fost cel mai frumos campionat din decenii, dar tu ai o intelegere "alternativa" a realitatii...

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, TETEA. a spus:

 

A fost cel mai frumos campionat din decenii, dar tu ai o intelegere "alternativa" a realitatii...

 

Man, unii aveau niste asteptari.

 

Gen ori q ori dovi sa ia si ei un campionat. 

Sau poate rossi al 10-lea?

 

Mav lua pole si termina pe 10+

q a inceput sa mearga din prost in mai prost..

 

A fost tampit, ok, spectacol la modul haos. Depinde fiecare ce ar fi vrut sa se-ntample.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...