Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Acum 23 ore, ioio_viola a spus:

Asta a uitat cat l-a tras Vale dupa el inainte sa vina de la Suzuki la Yamaha? La fiecare antrenament si calificare era coada dupa el. Apoi normal ca nu s-au mai inteles, mosul a zis ca motorul nu se dezvolta cum trebuie, el a zis ca e ok si apoi s-a vazut unde au ajuns ...

 

Daca FQ20 o sa stea bine mental, il rupe. Are si talent, si nervi de stat la lupta cu altii + stie sa se faca placut de fani. 

Sa.l rupa, Fabio si cand era terminat din cauza" presiunii din cauciuc"🤣🤣 zambea ca mai trist dar zambea, narodul asta de Vini este continuu cu o moaca de sfarsitul lumii😱😱😱

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 19.02.2021 at 11:52, adidas said:

Ba chiar are dreptate. De aia foarte multi sportivi au castigat la TAS impotriva WADA.

 

S-ar putea să aibă dreptate în general. Însă problema în sentința lui în mod specific a fost una de abordare. S-a dus la proces cu o atitudine de "defapt eu sunt partea vătămată, 'moară mama", iar când i s-au cerut probe concrete nu a putut prezenta nici măcar nota de plată de la restaurantul de la care spunea că a consumat carnea contaminată. Despre a demonstra faptul că ăia i-au servit carne cu steroizi nici nu s-a pus problema. În consecință, tribunalul a sancționat mai mult modul nepăsător în care s-a prezentat la audiere și lipsa acută de dovezi care să-i susțină teoria.

 

“The panel cannot comprehend why an athlete such as Mr Iannone, assisted by a team composed of technical, legal and sport professionals, claiming that that his adverse test resulted from consumption of red meat and knowing that his professional career was at stake, did not engage in efforts to, at least try, secure a duplicate of potential evidence in support of his case.”

 

Mai multe detalii aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, damager a spus:

 

si pana la urma s-a intamplat :(. nu atunci cand a aparut stirea ci mai tarziu azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@PzKpfW, eu stiu ca e de datoria WADA (prin intermediul agentiei anti doping din tara unde s-a constatat abaterea) sa adune dovezi. Iar aia care au constatat treaba nu au nici un interes in a face asta, din contra, ei trebuie sa dea bine in fata WADA. Cu dovezi ar trebui sa se prezinte Iannone la TAS si din ce am inteles ar fi facut o analiza la par in care se vede clar ca nu a fost doping intentionat. In cazul asta WADA tot te sanctioneaza, doping prin imprudenta parca-i zice, dar TAS-ul te poate scoate basma curata. Stiu doua cazuri, doi sportivi, una a folosit prosopul lui barbat-su si altul a dat la buci si gagica folosea nush ce crema vaginala (gagica fiind tot Belen Rodriguez :D ). Au scapat amandoi la TAS.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.02.2021 la 22:49, adidas a spus:

@PzKpfW, una a folosit prosopul lui barbat-su si altul a dat la buci si gagica folosea nush ce crema vaginala (gagica fiind tot Belen Rodriguez :D ). Au scapat amandoi la TAS.

 

Ce prosop, ce buci, pe Serena o stiti- foloseste stetoizi cu borcanelul DAR legal ca de are nevoie,  nationala Norvegiei de schiori o stiti, este bolnava 101% de astm si folosesc bronhodilatatoare si corticosteroizi in nestire.Scuze tampite, care merg la un comitet tampit si corupt mai ceva decat %$@!@ nostru, la tovarashu Ianonne cred ca a fost un dezinteres total din partea lui, nu a mai vrut sa concureze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, Djenavar a spus:

Serena foloseste stetoizi cu borcanelul DAR legal ca de are nevoie

Salutare. Îmi trimiți te rog ceva oficial în legatura cu asta? Vorbesc serios. 👍 Mersi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...