Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 ore, frigider a spus:

Am făcut un efort și am citit articolul

.In bold niste idei din articol:

 

Oau. Trebuie sa se schimbe. Cred că i a luat mult asta.

 

E o perioadă de tranziție, asta e clar.

Pai stai tu liniștit că abordează altfel pilotajul, neavând mușchi, tine cotul mai sus etc.

 

 

El zice cum zic toți:

Să o lase mai moale, sa ia puncte decât să cadă.

 

Asta făcea și înainte de accident uneori. Din nou, nimic nou.

 

Nu îmi pasă dacă ăla care vorbește e alt campion, poate f bine sa fie neica nimeni.

Eu și campion daca eram întrebat de MM sau oricine altcineva as fi spus "nu comentez".

 

 

MM ce tre sa facă acum?

Să plece urechea la toți campionii care și dau cu părerea? Care zic ce?

Chestii evidente.

 

Nu mai e magia la MM.

 

Nu crezi că ne cam grăbim? Au trecut 3 curse și asta ultim in condiții de 6/49 era să îi iasă.

Sunt curios daca câștigă MM cursa asta, ce mai zicea dl. Campion?

 

Dar asta e problema, nu a a câștigat deci clar , tre s schimbe ceva, lol.

 

Se pre că mulți nu înțeleg că de aia MM e MM: pt că riscă cum doar el o face, și de f multe ori îi iese. El se gândea la slickuri.

Până la Sf cursei nimeni n-a trecut pe slickuri. Înțelegi unde bat?

 

 

Eu rămân la părerea mea de părerist și comentez aiurea doar pentru "între noi".

MM a simțit o posibilă victorie ușoară și a tras spre ea, f tare in starea lui.

Oau, șoc: nu i-am ieșit.

Așa și? Sunt mândru de el. 🙃

Cadalora are, cu siguranta, acces la informatii din paddock, care nu transpira prin presa, cu privire la starea de fapt (nu aia prezentata oficial) a lui MM. Panseurile lui se bazeaza pe astfel de informatii, pe care nu le poate da pe goarna si, tocmai de aceea, articolul trebuie citit printre randuri. El sugereaza elegant, ca MM nu va mai fi cel dinainte (in primul rand fizic) si acest lucru il va limita in a face lucrurile incredibile pe care le facea inainte, astfel ca va trebui sa isi reconfigureze modul de a aborda cursele. De fapt cam toti care sunt chestionati asupra subiectului MM, evita sa spuna direct, desi probabil stiu asta, ca Mimisor e cam terminat sau, in orice caz, nu va mai fi pilotul care distrugea concurenta in 2019. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, The Flying Dutchman a spus:

Un lucru e sigur

Oricît ai încerca tu să te scoţi, un lucru sigur e că nu poţi face din căcat, bici. La 40 nu mai eşti bun de curse ci cel mult de căucing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu suntem la Social si Politica, aici TOTI au un limbaj civilizat, ori te porti frumos ori ciao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, xt600 a spus:

Cadalora are, cu siguranta, acces la informatii din paddock, care nu transpira prin presa, cu privire la starea de fapt (nu aia prezentata oficial) a lui MM. Panseurile lui se bazeaza pe astfel de informatii, pe care nu le poate da pe goarna si, tocmai de aceea, articolul trebuie citit printre randuri. El sugereaza elegant, ca MM nu va mai fi cel dinainte (in primul rand fizic) si acest lucru il va limita in a face lucrurile incredibile pe care le facea inainte, astfel ca va trebui sa isi reconfigureze modul de a aborda cursele. De fapt cam toti care sunt chestionati asupra subiectului MM, evita sa spuna direct, desi probabil stiu asta, ca Mimisor e cam terminat sau, in orice caz, nu va mai fi pilotul care distrugea concurenta in 2019. 

Nu cred că e terminat ci că trebuie să treacă din grupul select al celor 5% care pot conduce Honda la cel superselect de 0.5% care au avut în plus şi ghinionul unei nosocomiale. Cadalora poate avea şi un mic interes în a-l dezechlibra, nu degeaba face căucing cu pensionarul. Ca şi miştocarul de Tardozzi, care îi urează multă refacere

Acum 12 minute, adidas a spus:

Aici nu suntem la Social si Politica, aici TOTI au un limbaj civilizat, ori te porti frumos ori ciao.

Nu ştiu cine te-a pricopsit cu căciuliţa asta, dar chiar şi atît, e mare pentru capul tău! Pe bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, adidas a spus:

Aici nu suntem la Social si Politica, aici TOTI au un limbaj civilizat, ori te porti frumos ori ciao.

Haha deci la social și politică te poți bălăcări la liber? 🙃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

rog un coleg sa traduca, zice ca in Austria se retrage?

 

When will you go back to driving the way you want?

"I think optimistically that after the summer break in Austria I will ride the way I want. Now I lack strength and endurance but when everything gets right my driving style will improve and the times will drop."

Acum 43 minute, xt600 a spus:

194186231_3881476101979186_6414978665031356591_n.jpg

ce bulangeala.

nu stim noi ce merite are Dani.

putea foarte bine sa scrie orice alt nume de pilot de teste acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, xt600 a spus:

acum imi dau seama ca Stoner era asemeni lui MM.

stiam ca omu se suie si ii da capat dar nu am facut legatura pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Veni vorba la un moment dat de skill-urile pilotilor din MotoGp vs WSBK. Aici, cine e mai tare in stoppie-uri: Miller sau Razgatlioglu? https://www.visordown.com/news/general/who-does-better-stoppie-between-razgatlioglu-and-miller-me

Postarea este pentru entertainment only 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2021 MotoGP calendar update: Australia cancelled, Algarve added, Malaysia moved

 

The Australian Grand Prix is dropped from the 2021 MotoGP calendar and replaced by a second round at Portimao. Malaysia moved.

The Australian round of the MotoGP World Championship has been cancelled for the second year in succession, due to ongoing 'travel complications and logistical restrictions' caused by the Covid-19 pandemic.

The popular Phillip Island event had been scheduled for October 22-24 and its departure means that the Malaysian Grand Prix at Sepang has been moved forwards to take over that weekend, thus forming a back-to-back with Buriram in Thailand.

 

Meanwhile a return to Portimao, which hosted round 3 of this year, has now been added to the calendar (as the 'ALgarve Grand Prix') to form the penultimate event of the 2021 season on November 5-7. This April's race was dominated by world championship leader Fabio Quartararo (Yamaha) with Francesco Bagnaia (Ducati) and Joan Mir (Suzuki) completing the podium. 

 

Phillip Island joins Motegi and KymiRing in being officially cancelled from the 2021 schedulewhile the Argentine round at Termas de Rio Hondo remains postponed, with no new date.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...