Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Copil frustrat. Titlul la Moto2 este aproape irelevant. O să-i treacă. Se vede că e talentat - e peste Gardner. De unde și remarca de mai sus: știu că sunt doar teste, dar e prima lui zi pe un prototip de MotoGP și este primul dintre începători/piloți de teste, la doar 8 zecimi de Oliveira. 

 

Dacă e frustrat din cauza faptului că nu a ajuns la Yamaha pe o motocicletă veche de 1 an, e și fraier. În primul rând că acolo presiunea ar fi fost mai mare și n-ar fi avut susținerea pe care o are la Tech3. Apoi pentru că cei de la KTM l-au susținut la Moto3 și Moto2 și fără ei n-ar fi ajuns atât de repede în MGP. Iar dacă nu a reușit să obțină locul pe care și-l dorea, e vina lui sau/și a echipei sale manageriale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minutes ago, frigider said:

De ce zici că e bun timpul?

 

1 hour ago, PzKpfW said:

știu că sunt doar teste, dar e prima lui zi pe un prototip de MotoGP și este primul dintre începători/piloți de teste, la doar 8 zecimi de Oliveira. 

 

E clar că sunt doar teste. Dar cel mai probabil începătorii au avut ziua de astăzi (dacă nu toată sesiunea asta de teste) doar ca să se obișnuiască cu motocicleta. Iar când ești cel mai rapid dintre ei, înseamnă ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

 

 

E clar că sunt doar teste. Dar cel mai probabil începătorii au avut ziua de astăzi (dacă nu toată sesiunea asta de teste) doar ca să se obișnuiască cu motocicleta. Iar când ești cel mai rapid dintre ei, înseamnă ceva.

da, in perspectiva e dat dracu, dar sa vedem.

mai e mult pana sus de tot.

nu stii unde zace urmatorul Q.

de KTM nu zice nimeni nimic?

ei au intrat in GP sa castige, nu sa iasa pe 2 mereu ca ducati. :grinbandit:

Acum 4 ore, ioio_viola a spus:

 

Se vede pe el ca e foarte suparat. Nu stiu daca doar pe fosta echipa sau si pe faptul ca a ajuns la Ktm fara sa-si doreasca..

 

https://www.motorsport.com/moto2/news/moral-champion-fernandez-feels-team-stood-in-way-of-his-moto2-title-bid/6794832/

dubioase declaratii dar el stie ce a fost acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, frigider a spus:

KTM (...) au intrat in GP sa castige

Păi au câștigat ceva experiență până acum, pare că au aflat și că grinda cu zăbrele e bună, dar la macarale! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, PzKpfW a spus:

 

Mai au de lucru. Au intrat în MGP cu 0 experiență în 2015 și au reușit să câștige etape după doar 5 ani. Dar de la victorii sporadice la constanță e greu.

Nici accidentarea lui Oli nu i-am ajutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, frigider a spus:

pai si cand revine MM? AM zboara? sau 3 moto Repsol?

Nu mai devreme de 4 luni, dupa unele estimari. AM zboara inapoi... cunoaste drumul deja. Asta, daca nu zboara cu totul, din competitie.

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miscari pe piata Team managerilor:

 

KTM confirms Mike Leitner's exit as MotoGP team manager

https://www.crash.net/motogp/news/993782/1/official-ktm-confirms-mike-leitners-exit-motogp-team-manager

 

MotoGP, Francesco Guidotti leaves Ducati Pramac and goes to KTM

https://www.gpone.com/en/2021/11/24/motogp/francesco-guidotti-leaves-ducati-pramac-and-goes-to-ktm.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Si lorenzo merge la VR46 Ranch pentru cursa de 100 km... Frumos ca VR si Jlo si-au rezolvat problemele: https://www.gpone.com/en/2021/11/27/motogp/lorenzo-set-to-take-part-in-the-100-km-race-at-the-ranch-with-valentino-rossi.html 

timpul vindeca tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...