Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Acum 4 ore, Doctor X a spus:

unde sa plece?

la aprilia?

o sa fi gasit Vin spanzurat in rulota.

 

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Eu văd doar un mod mai agresiv de a pune presiune pe Yamaha. Sunt mai multe "dacă" acolo.

pai da, dar presiune sa ce? intr-o luna  vor gasi 3-4 km/h? se poate sa mai modifice motorul acum?

Acum 3 ore, xt600 a spus:

stabileste un timp cu 14 miimii spatele lui Pol Esp. BTW,se pare ca Honda is back in business...

pai Pol parca mai scotea timpi buni uneori.

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Sau declaratiile sunt doar bashini de primadona in cautarea unui contract mai gras?

sa l ia naiba cu declaratiile lui.

poate si ca pt ca e francez si vb engleza?

Acum 3 ore, apriliacluj a spus:

si la eu s-au scumpit toate..... :)

normal ca are nevoie de mai multi bani

a citit pe forum aici ca viitorul este electric si vrea o Spring dar nu a mai prins voucher in fracia - asa ca ii mai trebuie vreo 9000 iepurasi.

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Ar face bine sa si-l apere, dar ma tem ca daca ia startul cu mindset-ul asta, nu il vad bine... Ar face bine sa mai dea o tura pe la psiholo(a)g(ă).. :)

chiar zice ca nu tre sa se gand la asta.

merge bine, yama merge bine, ok putin lenta.. dar a luat un titlu in aceleasi conditii. deci se poate.

normal ca vroia traoca sa mearga mai repede si normal sa fie dezamagit.

 

 

stiti cum se zice - mai bagi acolo 5hp si se duce dracu tot echilibrul motocicletei :) 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 20 ore, frigider a spus:

 

a citit pe forum aici ca viitorul este electric si vrea o Spring dar nu a mai prins voucher in fracia - asa ca ii mai trebuie vreo 9000 iepurasi.

Hmmm...nu i se potriveste Spring. Pentru el exista Zoe.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 14.02.2022 at 12:11, apriliacluj said:

si la eu s-au scumpit toate..... :)

normal ca are nevoie de mai multi bani

dar as zice ca doar daca isi apara cu succes titlul poate sa aibe pretentii fondate!

Nu cred ca va mai castiga Quartararo campionatul anul acesta. 

E greu cu Ducati, Honda momentan e o necunoscuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, wtf? a spus:

Nu cred ca va mai castiga Quartararo campionatul anul acesta. 

E greu cu Ducati, Honda momentan e o necunoscuta...

nu stiu man.

anu trecut a fost de neoprit.

se califica bine, depaseste bine, nu se mai pierde cu psihicul, bla bla bla. nu ai cum sa nu iei un campionat cand ai calitatile astea.

vorba aia - luat cu 2 etape inainte? sau 1 ? nu mai tin minte. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, frigider said:

nu stiu man.

anu trecut a fost de neoprit.

se califica bine, depaseste bine, nu se mai pierde cu psihicul, bla bla bla. nu ai cum sa nu iei un campionat cand ai calitatile astea.

vorba aia - luat cu 2 etape inainte? sau 1 ? nu mai tin minte. 

Doua etape parca.

Problema lor a aparut in a doua partea a sezonului cand Ducati a mers bine cu Pecco.

Daca Pecco incepe bine anul, la el ajunge campionatul, sau la Marquez :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, wtf? a spus:

Doua etape parca.

Problema lor a aparut in a doua partea a sezonului cand Ducati a mers bine cu Pecco.

Daca Pecco incepe bine anul, la el ajunge campionatul, sau la Marquez :D 

nomal, q a fost mereu sus.

nu iei camp daca nu esti mereu sus.

vezi mir.

 

daca peco o sa fie sus cursa de cursa o sa fie show tot campionatul si vor fi mereu dif mici de puncte intre ei.

 

 

ps. unde mai pui ca Q nu prea cade.

 

ma gandesc daca sa spoileresc camp asta - vedeti oi, eu stiu cine o sa ia camp asta :D  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca castiga Q si anul asta fac cinste la toti useri activi de pe thread cu o bere.

cam atat de mult cred eu ca are sanse cu atatea ducati-uri pe grila, cu o honda de urmarit, cu o aprilia surprinzatoare in teste si in suzuki care a reusit sa imbunatateasca notabil performantele se anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, damager a spus:

Daca castiga Q si anul asta fac cinste la toti useri activi de pe thread cu o bere.

cam atat de mult cred eu ca are sanse cu atatea ducati-uri pe grila, cu o honda de urmarit, cu o aprilia surprinzatoare in teste si in suzuki care a reusit sa imbunatateasca notabil performantele se anul trecut.

Extinzi predictia & berile si pentru Franco Morbidelli? :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, therocketscientist1 a spus:

Extinzi predictia & berile si pentru Franco Morbidelli? :) :)


da. Dau 2 la Mor...☺️... desi m-as bucura enorm pt Mor... cam la fel de mult cat si pt Bag.

ambii imi plac f mult, si ca ai stil de pilotaj cat ca si oameni.

 

eu imi pun banii pe Bag.. si sper sa nu castige MM.:)

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, frigider a spus:

nu stiu man.

anu trecut a fost de neoprit.

Nu a fost de neoprit, a fost doar constant. As zice chiar, relativ constant. A castigat "doar" cinci curse, trei locuri 3, doua locuri 2, sase curse in afara podiumului si un abandon. Este titlul luat cu cele mai putine victorii, din 2012 cand Loreno l-a luat cu 6 curse castigate, performanta repetata in 2013 de MM. Numai ca astia doi au fost monstruosi de constanti. Lore, pe langa victorii, numai locuri 2 si doua abandonuri,iar MM in afara de cele 6 victorii a avut numai podiumuri si doua curse neterminate. Prin comparatie, Q nu mai apare asa de constant. As zice, judecand la rece, ca nu a fost el atat de constant (constanta si varful de forma au fost in prima parte a campionatului), cat au fost altii inconstanti. Daca Bag era mai consistent in prima parte,vorbeam acum de alt campion.

Anul asta va trebui sa lucreze mai mult la constanta si la numarul de victorii, altfel va termina in pluton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:


da. Dau 2 la Mor...☺️... desi m-as bucura enorm pt Mor... cam la fel de mult cat si pt Bag.

ambii imi plac f mult, si ca ai stil de pilotaj cat ca si oameni.

 

eu imi pun banii pe Bag.. si sper sa nu castige MM.:)

Notat. Ma pregatesc de doua beri :v. 

Tot in ideea de pariu pun pe lista prima victorie a lui Bastianini.

Acum 11 minute, xt600 a spus:

Nu a fost de neoprit, a fost doar constant. As zice chiar, relativ constant. A castigat "doar" cinci curse, trei locuri 3, doua locuri 2, sase curse in afara podiumului si un abandon. Este titlul luat cu cele mai putine victorii, din 2012 cand Loreno l-a luat cu 6 curse castigate, performanta repetata in 2013 de MM. Numai ca astia doi au fost monstruosi de constanti. Lore, pe langa victorii, numai locuri 2 si doua abandonuri,iar MM in afara de cele 6 victorii a avut numai podiumuri si doua curse neterminate. Prin comparatie, Q nu mai apare asa de constant. As zice, judecand la rece, ca nu a fost el atat de constant (constanta si varful de forma au fost in prima parte a campionatului), cat au fost altii inconstanti. Daca Bag era mai consistent in prima parte,vorbeam acum de alt campion.

Anul asta va trebui sa lucreze mai mult la constanta si la numarul de victorii, altfel va termina in pluton.

Mir a avut in 2020 o victorie, iar Hayden a avut 2 in 2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, therocketscientist1 a spus:

 

Mir a avut in 2020 o victorie, iar Hayden a avut 2 in 2006.

Da.scuze, am uitat de Mir. Pe Hayden l-am "uitat" intentionat, pentru ca m-am referit doar la titlurile din ultimii 10 ani. Oricum, omisiunea lui Mir nu schimba prea mult ideea exprimata mai sus.

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Nu a fost de neoprit, a fost doar constant. As zice chiar, relativ constant. A castigat "doar" cinci curse, trei locuri 3, doua locuri 2, sase curse in afara podiumului si un abandon. Este titlul luat cu cele mai putine victorii, din 2012 cand Loreno l-a luat cu 6 curse castigate, performanta repetata in 2013 de MM. Numai ca astia doi au fost monstruosi de constanti. Lore, pe langa victorii, numai locuri 2 si doua abandonuri,iar MM in afara de cele 6 victorii a avut numai podiumuri si doua curse neterminate. Prin comparatie, Q nu mai apare asa de constant. As zice, judecand la rece, ca nu a fost el atat de constant (constanta si varful de forma au fost in prima parte a campionatului), cat au fost altii inconstanti. Daca Bag era mai consistent in prima parte,vorbeam acum de alt campion.

Anul asta va trebui sa lucreze mai mult la constanta si la numarul de victorii, altfel va termina in pluton.

La Bag nu a fost despre constanta din declaratiile lui. Au gasit echilibru intre stil-moto in a doua parte a camipuonatului.

cazatura de la Misano a venit pt ca au incercat ceva ce stiau ca e f riscant si au pierdut. Din ce imi aduc aminte a fost decizia Ducati, Bag repetand ca si Rossi i-a zis medium-medium....

Dar, anul asta eu presimt ca Bag v-a fi mult mai puternic si sper sa fie sus din prima, ca in partea a doua pariez pe o revenire a lui MM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, damager a spus:

Daca castiga Q si anul asta fac cinste la toti useri activi de pe thread cu o bere.

 

OK, am notat! :)

 

Acum 11 ore, damager a spus:


da. Dau 2 la Mor...

si pe asta am notat-o!

 

gata, nu mai scapi de noi!

 

sa vina berea, sa vina berea, sa vina berea la baieti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, damager a spus:

Daca castiga Q si anul asta fac cinste la toti useri activi de pe thread cu o bere.

cam atat de mult cred eu ca are sanse cu atatea ducati-uri pe grila, cu o honda de urmarit, cu o aprilia surprinzatoare in teste si in suzuki care a reusit sa imbunatateasca notabil performantele se anul trecut.

activ se  pune si daca o faci singur?

a stai, era vorba de activ pe thread :D 

 

ps. prefer cola.

 

chiar pare ca va fi strans, nu cred ca tre sa iti faci griji de numarul ducatiurilor ci de Peco. Ocazionaul Martin, ocazionalul Miller, ocazionalul Zarco - care toti se califica bine uneori.

deci.. cam va dau dreptate - nr mare de ducati cu siguranta va incurca oamenii.

 

parca cel mai bun loc pt aprilia anul trecut a fost 6? sau a reusit mai sus?

a avut curse bune Aleix, tot era un coleg care-l critica, ca e de umplutura. a tras tare omu si uite ca cu o moto mai buna s-a vazut ca si stie cu mana dreapta.

 

se anunta cam cel mai strans sezon. sa speram ca va si fi asa. desi nu are naibii cum sa nu fie strans.

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Este titlul luat cu cele mai putine victorii,

Mir a luat cu 1 victorie.

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Nu a fost de neoprit, a fost doar constant.

pai...da :D a fost cat trebuie de constant + victorii. 

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Daca Bag era mai consistent in prima parte,vorbeam acum de alt campion.

c-lar.

sa speram ca Bag incepe sezonul cum l-a terminat.

Acum 11 ore, therocketscientist1 a spus:

iar Hayden a avut 2 in 2006.

a zis din 2012.

Acum 11 ore, therocketscientist1 a spus:

Tot in ideea de pariu pun pe lista prima victorie a lui Bastianini.

greu tare man, e mai greu ca niciodata sa castige unu "nou" o cursa...

unde mai pui ca a mai revenit MM. adica 1 in plus care trebuie batut.

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Da.scuze, am uitat de Mir. Pe Hayden l-am "uitat" intentionat, pentru ca m-am referit doar la titlurile din ultimii 10 ani. Oricum, omisiunea lui Mir nu schimba prea mult ideea exprimata mai sus.

presupun ca poti lua pe linie loc 2 si tot ai sanse f mari sa castigi camp. d

la loc 3 nu cred ca mai merge, sa vina colegul cu cifrele de pe topic coronavirus sa ne faca niste calcule . :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Nu a fost de neoprit, a fost doar constant. As zice chiar, relativ constant. A castigat "doar" cinci curse, trei locuri 3, doua locuri 2, sase curse in afara podiumului si un abandon. Este titlul luat cu cele mai putine victorii, din 2012 cand Loreno l-a luat cu 6 curse castigate, performanta repetata in 2013 de MM. Numai ca astia doi au fost monstruosi de constanti. Lore, pe langa victorii, numai locuri 2 si doua abandonuri,iar MM in afara de cele 6 victorii a avut numai podiumuri si doua curse neterminate. Prin comparatie, Q nu mai apare asa de constant. As zice, judecand la rece, ca nu a fost el atat de constant (constanta si varful de forma au fost in prima parte a campionatului), cat au fost altii inconstanti. Daca Bag era mai consistent in prima parte,vorbeam acum de alt campion.

Anul asta va trebui sa lucreze mai mult la constanta si la numarul de victorii, altfel va termina in pluton.

 

mai e ceva ce nu ai luat in calcul. in ultimii 10 ani nu au fost asa apropiati timpii scosi de toti producatorii de moto ca si acum si se bat la victorie cat mai multi piloti. de aia e mai greu acum de luat un titlu comparativ cu anii in care te bateai cu 2-3 piloti pentru victorie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

gata, nu mai scapi de noi!

ca sa fim siguri - stie cineva unde sta colegul?  :grinbandit:

 

Chiar acum, ioio_viola a spus:

 

mai e ceva ce nu ai luat in calcul. in ultimii 10 ani nu au fost asa apropiati timpii scosi de toti producatorii de moto ca si acum si se bat la victorie cat mai multi piloti. de aia e mai greu acum de luat un titlu comparativ cu anii in care te bateai cu 2-3 piloti pentru victorie. 

a-min.

si ghici ce: vor fi si mai apropiati.

 

au mai fost sezoane cand abia asteptam sa inceapa dar apoi erau cam boring.

nu cred ca are cum sa fie borgin acum cu dif asa mici naibii. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, frigider a spus:

parca cel mai bun loc pt aprilia anul trecut a fost 6? sau a reusit mai sus?

a avut curse bune Aleix, tot era un coleg care-l critica, ca e de umplutura. a tras tare omu si uite ca cu o moto mai buna s-a vazut ca si stie cu mana dreapta.

Un istoric loc 3 chiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

normal!

a avut anunt de vanzare, deci stim locatie, telefon, date de contact!

nu mai scapa de noi!!

hahahaha


😂😂😂😂😂

nu ma dau la fund stati linistiti. Doar sa vad eu yamaha luand campionatu... amuzant e ca, dupa multi ani cu r1 am tradat si am trecut la suzi☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...