Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

The MotoGP world champion Fabio Quartararo uses his body position for two reasons: 1-Run less lean angle at a given radius 2-Look Fabioluss!!!  #Ridelikeachampion #investinu Yamaha Motor USA
 

image.thumb.png.d0a34d9bb24b082d7eac6284de4f9506.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Testate cu kktm? :huh:

Un mix din cele testate de KTM in 2020 si cele care plac Ducati.. ;) Stai sa vezi atunci loterie a pneurilor. Sau golanii... 

Acum 33 minute, damager a spus:

The MotoGP world champion Fabio Quartararo uses his body position for two reasons: 1-Run less lean angle at a given radius 2-Look Fabioluss!!!  #Ridelikeachampion #investinu Yamaha Motor USA
 

image.thumb.png.d0a34d9bb24b082d7eac6284de4f9506.png

Ce a ajuns si motogepeu' asta... bietii piloti merg mai mult taras.. :D 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, ENEOS a spus:

😍

E bun, bre, ăsta cu dinții rari! 

da, cand nu ii dai sanse iese pe podium sau se califica pe primele randuri.

asa iei campionate.

 

peco e la -41 puncte cu 11 curse ramase inclusiv aia de maine.

iar Q nu prea cade.

iar Q se pune mai mereu sus in quali.

 

doar Peco il poate bate pe Q anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, apriliacluj said:

sau nu :)

 

Quartararo merge ca un campion - când poate câștiga o face, când nu, se mulțumește cu podium sau puncte. Așa se iau titluri. La Barcelona a avut și noroc în ceea ce privește adversarii, dar în rest oricum ar fi câștigat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, frigider said:

ai idee cat e un bilet?

 

Variază în funcție de circuit și cât de bine subvenționat este. Un circuit ca Red Bull Ring va putea să ofere bilete mai ieftine pentru că nu au probleme cu finanțarea. Circuitele spaniole sau italiene stau mai rău pe partea asta iar asta se vede în prețul biletelor. General admision (stat pe iarbă) este în general minim 100 euro (pe 3 zile) dar poate ajunge la 200 euro. De persoană. Cam mult. Se apropie de prețul celor de F1.

 

Te poți uita singur pe tickets.motogp.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

 

Variază în funcție de circuit și cât de bine subvenționat este. Un circuit ca Red Bull Ring va putea să ofere bilete mai ieftine pentru că nu au probleme cu finanțarea. Circuitele spaniole sau italiene stau mai rău pe partea asta iar asta se vede în prețul biletelor. General admision (stat pe iarbă) este în general minim 100 euro (pe 3 zile) dar poate ajunge la 200 euro. De persoană. Cam mult. Se apropie de prețul celor de F1.

 

Te poți uita singur pe tickets.motogp.com

o data pe an ar merge sa dai 200 iepurasi zic? 

dar daca nu e lume inseamna ca nu e bani :D 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru stat pe iarbă mi se pare mult. Mai ales considerând cheltuielile adiacente (mâncare, băutură, transport, etc.). Motiv pentru care se văd și tribunele goale de la Barcelona. În anii pre-pandemie erau spre 100k în ziua cursei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Râdem glumim...dar nu știu dacă aș exagera sa spun că diferența aia nu e din cauza preturilor,ci "din cauza" lui VR46. O spun la modul serios,fara ironie,chiar daca sunt fan Vale(in orice sport activează).

 

Am platit la Brno in 2016,112eur pe 3 zile la "general admision",deci nu consider că e mult 200eur acum.

Editat de SMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, raportând așa clar nu e mult. N-am mai fost de vreo 10 ani la o etapă, drept că financiar îmi mergea mai bine atunci. La f1 însă acum nu m-aș duce, poate doar la Monaco dacă găsesc loc să văd de pe ⛵. :D

Să știi că pt mulți motogp = Rossi! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, ENEOS a spus:

 La f1 însă acum nu m-aș duce, poate doar la Monaco dacă găsesc loc să văd de pe ⛵. :D

Să știi că pt mulți motogp = Rossi! 

Sa vezi cursa de pe yacht este mult mai scump comparativ cu locul din tribune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, ENEOS said:

 

Să știi că pt mulți motogp = Rossi! 

Pai exact ce spuneam,că a căzut în gura audienta "in tribune" datorata faptului că Doctorul nu mai e acolo,indiferent de pozitia la final de cursa. In fond,imaginea lui e sinonimă cu MotoGp-ul(fie că ești fan sau nu,daca nu recunoști asta înseamnă că nu pricepi nimic-nu tu,ci la modul general).Și presimt că va fi tot mai rău. Sper sa înșel. 

 

PS:până să apară LeBron James in baschet,după retragerea lui Jordan,la fel a fost un "vid de interes". Dar LeBron avea carisma de la început(bine,și câștiga de unul singur meciuri). Lucru care,pare-se,nu prea îl mai găsești în MotoGp odată cu plecarea lui VR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, SMF a spus:

Râdem glumim...dar nu știu dacă aș exagera sa spun că diferența aia nu e din cauza preturilor,ci "din cauza" lui VR46. O spun la modul serios,fara ironie,chiar daca sunt fan Vale(in orice sport activează).

 

Am platit la Brno in 2016,112eur pe 3 zile la "general admision",deci nu consider că e mult 200eur acum.

Sunt destui cu vr46 pe ei în tribune.

Ok nu mai e tribuna full galbena.

 

Da, Rossi făcea show dar vremurile astea moderne sunt cele mai spectaculoase- campionate strânse, vezi ultimii 2 ani cu mir și q, cu x câștigători de etapa..

 

Înainte știai că 3 oameni pot câștiga.

Sau 5 daca ploua.

 

Prea Fanatik sa fii daca renunți a te mai uita daca iese din joc pilotul tau.

(Gen cum mă gândesc eu sa renunț până revine MM :crack:)

 

Incredibil cum ghinionul unui om să aducă atâta show.

Deși show ul este pe final: Q incepe sa devină noul MM.

(curse incredibil de bune și în weekenduri proaste,nu cade, depășește, se califică bine)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, frigider a spus:

 

 

Prea Fanatik sa fii daca renunți a te mai uita daca iese din joc pilotul tau.

 

uite, de cand MM are probleme, colegul BB nici nu mai intra pe aici :)

si se mai si plangea ca e in carantina....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, frigider said:

Man...sunt o grămadă cu vr46 pe ei în tribune.

 

Da, Rossi făcea show 

 

Prea Fanatik sa fii daca renunți a te mai uita daca iese din joc pilotul tau.

 

Sunt o grămadă...da,dar o grămadă mult mai mică.

 

Făcea show pe toate planurile când era în floarea vârstei,mai apoi era suficient "sa fie",pt majoritatea.

 

Da,corect,dar asta erau/sunt majoritatea fanilor,niste fanatici. De acord cu mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, frigider a spus:

 

Prea Fanatik sa fii daca renunți a te mai uita daca iese din joc pilotul tau.

(Gen cum mă gândesc eu sa renunț până revine MM :crack:)

 

Incredibil cum ghinionul unui om (...) 

Poți începe să te gândești să renunți definitiv în cazul ăsta! 

 

N-aș zice ghinion, a avut noroc de ff multe ori, inevitabil însă ulciorul s-a spart la un moment dat. Cred că și el se credea deja supraom. 

 

Cu #46 am mai văzut destulă lume, sunt curios cu #93 câți or fi dacă el e pe tușă, și câți o să mai rămână. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept sa vad cursa in care revine VR46 cu wildcard pe unul din circuite, sper doar sa nu fie in Japonia sau USA ,sa vezi atunci cum o sa se vanda biletele🤑

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...