Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Acum 2 minute, apriliacluj a spus:

dupa primele cateva curse se va clarifica in mare situatia zic eu

da, se clarifica si mai mult dupa mijlocul sezonului.

Acum 10 minute, apriliacluj a spus:

la casele de pariuri MM e creditat cu #2

topic inchis :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, danypop a spus:

Nu știu despre ce vorbești. Anul trecut onda a terminat pe ULTIMUL loc la constructori! 

 

Eu nu stiu cum de uitati ca anul trecut i-a lipsit Hondei un singur lucru, de n-a luat titlul: PILOȚII!

Cand voi il dadeati pe MM ca fiind in cea mai buna forma a vietii lui, dar cu o moto praf, vine anuntul ca se opereaza ca mana lui era varza. 

Honda e imediat dupa Ducati ca performanta, asa a fost si anul trecut, asa e si anul asta! 

Ramane de vazut in ce forma e MM, bicla e trăznet! 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa bag batul in gard, dar nu m-ar mira deloc sa fie campion MM cu toata brigada de ducaturi in carca.

Eu cred ca vor fii cel putin 3 ducatiuri care se vor bate in permanenta la podium cu MM si anume Peco si Bestia si al treilea va fii mereu random unu din ceilalt. pot JM mai des sau mi-ar placea mie Bez!

Q20 va avea de furca cu mersu in pluton, iar de Morbi n-am ce sa mai sper s-a pierdut cu totul dupa accidentarea aia

iar la Aprilia nici unu nu are stofa de campion, numai talente si sperante, Aleix e operat la mana si are o varsta, nu are viteza necesara, Vin are viteza cand se aliniaza planetele ceea ce se intampla ffff rar, MO inca necunoscuta pe aprilia

 

MM asa cu multe rele si putine bune, e singurul care e campion pursange cu tone de experienta, iar dupa accidentarea asta isi doreste mai mult ca orice un nou titlu si presimt ca va fii acelasi MM dinainte de accidentare care va merge la limita. Acum ca o depaseste sau nu vom vedea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le trece :)

eu nu-s fan MM dar sa fiu sincer e singurul pe care as paria. 

mi-as dori ca Bestia sa fie la lupta pt titlu suprem, daca isi rezolva problemele de constanta ar fii un pariu valid.

 

Abia astept debutul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, apriliacluj a spus:

eu aproape ca as paria ca o sa castige curse.... :)

:agree:

Acum 16 ore, danypop a spus:

Tocmai de aceea am zis ca nu-l prea vad nici pe podium, nu am zis ca nu o sa prindă top8 sau top5 dar pe podium nu-l vad într-o cursa "normală" 

Tu nu il vezi pe podium,eu il vad contender la titlu.Cu toata Honda aia facuta din bucati.Sunt dispus sa si pariez pe asta.

Incerc sa nu judec subiectiv ci dpdv al istoriei.Insa indiferent ce pronosticuri dam noi,remeber ca si anul trecut cand a mers intr-o mana a reusit sa castige macar o cursa.So...

 

In alta ordine de idei,Aleix s-a operat la mana.Rapid.Arm pump desigur.

Acum 43 minute, Cavaleru a spus:

eu nu-s fan MM dar sa fiu sincer e singurul pe care as paria. 

mi-as dori ca Bestia sa fie la lupta pt titlu suprem, daca isi rezolva problemele de constanta ar fii un pariu valid.

 

Abia astept debutul!

here here

:ok:

Cred ca sezonul asta va fi superb.

Sunt prea multi factori ca sa nu fie spectacol : Bestia,Quarta a zis ca va merge tare,MM vrea sa revina puternic,JM vrea si ala sa ii ia locul la #23,chiar si Bezzechi poate emite pretentii la victorii,necunoscuta Mir....multi lupi.

....si pentru toti cei care sustineau teoria conspiratiei anul trecut : Revealed: Bagnaia made suspicious comment about Bastianini

Bastianini knew at that stage that Bagnaia was his future teammate ...Bagnaia was angrily returning to the garage after crashing during FP3 at Sepang last year when he erupted : “Morbidelli, Quartararo, Bezzecchi and Fernandez in the middle of the track!

“And Bastianini? With me or against me? What is he doing?

Ducati general manager Gigi Dall’Igna told him: “Let’s have a reset and think about FP4. We’re doing alright. We’re working well.”

Bagnaia: “We’re fast and we’re doing well.”

Dall’Igna: “We need to focus on the things we can control. End of story.”

Another voice in the garage told Bagnaia: “If their intention was to annoy you, they win if you get flustered.”

An angry Bagnaia said: “They don’t care if I’m nervous, they just want me out of Q2.”

The dynamic within the garage will be a fascinating aspect of the 2023 season given that Bastianini won the second-most races last season, behind Bagnaia.

Hohoo,anul asta eu nu il vad campion pe Pecco oricum ar intoarce-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, danypop a spus:

O fi câștigat dar nu cu onda 🤤🤤 pentru ca onda anul trecut NU a avut nici o victorie 🙂

☺️. Chiar vroiam si eu sa intreb unde a fost cursa aia. A luat locul 2 parca in Australia dupa ce a cazut Q

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, apriliacluj a spus:

si Pol a mai luat un loc 3

cam atat a fost anul trecut...

Da... cam asa a fost onda "a doua" motocicleta după ducati anul trecut 🤤🤤🤤

Acum 9 minute, frigider a spus:

Nu mi as face griji,e doar o statistica :grinbandit:

Da,nu era vorba de asta ci pur și simplu ma întrebam unde a câștigat MM anul trecut.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut, Mimi, intr-o mana si pe cea mai slaba motocicleta din competitie, dupa cum clameaza expertii, a facut 113 puncte, in 12 curse in care a luat startul. De fapt din 10, pentru ca in doua a abandonat.  Cand spun "intr-o mana", trebuie avut in vedere ca starea lui era lamentabila, a fost la un pas de retragere. Sezonul asta, daca este macar 90% fit, iar motocicleta este macar un pic mai competitiva decat cea de anul trecut, nu ii vad bine pe Bag, Bestie si Q. Va fi ca lupul intre oi. Tot ceea ce are nevoie MM, in acest moment, este o echipa care sa il temepereze si care sa ii elaboreze o strategie coerenta pentru campionat. Cat despre dialogul din boxa Ducati, imi intareste convingerea ca Bagnaia, mental nu are stofa de campion. Anul asta va avea multa presiune pe el, sunt curios cum o va gestiona.. :D :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu înțeleg cum vine asta cu testele limitate.

 

Pai oricare poate sa producă o moto în plus,motoare în plus și sa testeze în secret până în vecii vecilor amin.

 

Da,nu pe circuitele din calendar.

Chiar și asa,tot aduni ceva date setări,te obișnuiești cu moto etc.

 

Deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My bad,am confundat sezoanele,m-am gandit la cursa de acum 2 ani de la Sachsen.Pff,asta din 2020 nu mai opereaza la capacitate....nush dc am avut eu impresia ca nu a trecut asa de mult.

La 15.03.2023 la 9:00, danypop a spus:

O fi câștigat dar nu cu onda 🤤🤤 pentru ca onda anul trecut NU a avut nici o victorie 🙂

Da,da am facut o greseala,am confundat anii,people make mistakes.My bad.

 

Ca sa ne vindecam putin de hatereli si malitiozitati,eu sunt dispus sa si pariez pe o victorie a lui Marcel in 2023....este cineva sa-mi tina pariul?Let's make it interesting :D

O zic fara fanboism,ma bazez pe istorie si pe statistici,vreau sa vad daca am calculat corect.Si sa iau primesc si o recompensa daca am dreptate.

Cineva?sa-mi tina pariul?"Fani" de-ai lui MM? @danypop  @xt600 etc etc? :bounce:

 

In alta ordine de idei am citit 2 stiri mai mult decat interesante :

 

1.Honda a facut un contact initial cu Kalex pt un sasiu.Deci si marii japonezi cu skill se duc tot la Kalex?Ca "prostii" de la Ducati?Adica mai pe scurt se recunosc invinsi la capitolul frame?Dar vai....aceste cuvinte ne doare.

2.Dorna s-a rugat (in intersezon) in genunchi de BMW sa intre in competitie,BMW au refuzat motivand ca au destula expunere buna sponsorizand "de pe margine" competitia,Dorna a dat pana si varianta unor Suzuki GSXR-RR v2022 rebadged cu sigla BMW pt ca nemtii sa intre in competitie,insa BMW a refuzat.

Smart.Si unii si altii.Dorna pt ca ar fi momit un constructor puternic in competitie,BMW pt ca nu ar fi castigat nimic din asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...