Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 623
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cam greu să mai treacă de 15 grade! Dar și sub poate fi OK, dacă nu bate vântul și e soare. Ieri au fost cam 10, am întâlnit multe mobre pe la Arad.

Din păcate eram cu conserva...

 

Haine groase, mânuși și putem ieși la o ciorbă caldă prin preajmă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu să mai treacă de 15 grade! Dar și sub poate fi OK, dacă nu bate vântul și e soare. Ieri au fost cam 10, am întâlnit multe mobre pe la Arad.

Din păcate eram cu conserva...

 

Haine groase, mânuși și putem ieși la o ciorbă caldă prin preajmă.

Nah eu nu ma bag, spor la pedale.

» Post actualizat in 27 Oct 2014 15:57

La un vin fiert vin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am fost la o tura de 330km. E frig pentru cine nu are echipament potrivit, pentru ca toamna nu-i ca vara ;)

 

https://plus.google.com/photos/104504690509937400026/albums/6074812083236467601?banner=pwa

 

Frumoase pozele... te mai incalzesti daca te dai offroad, am iesit si eu anul trecut pe la -4 C, soft enduro cu vechea mea motocicleta, Honda CB 500 - a fost fain dar mi-a trecut de iesit prin frig, oasele imi amintesc la schimbarile de temperatura ca mai bine o las mai moale... :)

 

Mobra mea doarme cuminte in garaj, tocmai la Bucuresti - am facut sambata trecuta ultima tura si am dus-o 600 km... daca e frumos weekendul asta ma duc incolo si o mai plimb prin imprejurimi... acolo a si nins dar s-a topit.

 

Mi-e dor de drumurile astea, vreau spre Deva... si n-am apucat sa mai fac o data Clisura Dunarii... :(

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am plecat la servici pe la ora 13. Erau in jur de 6 grade. A fost ok.

Seara cand am plecat acasa, pe la 22:10 erau -2 / -3 grade (ca sa nu spun mai putin).

Nu am manusi pentru vreme rece si vreau sa spun ca mi-ai congelat mainile. Pur si simplu dupa 10km nu-mi mai simteam mainile. Am oprit putin sa-mi revin si am continuat. In rest nu am avut probleme.

Cine nu are echipament adecvat mai bine sa stea linistit. Ziua cand sunt 7-8 grade e ok, dar daca te prinde seara e cam naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Vizitator darcocbr

Azi m-am gandit sa plec de la sat catre Timișoara (cca 150 km). Toate bune cat ma uitam din casa prin geamuri, soare, cer senin. Dar doar pana am iesit afara :| batea vantul de numa', in scurt timp s-a 'norat, a inceput sa picure. Cireasa de pe tort a fost ca a început si sa ninga ! Eu chiar numai inteleg vremea asta...unde sa mai plece omul cu mobra? Aveam si eu ceva timp sa l petrec in şa..dar n a fost sa fie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...